Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Drzwi wewnętrzne, jak wybrać?

9 Września 2014
Wraz z producentem drzwi wewnętrznych Asilo rozpoczynamy cykl ekspercki dotyczący aspektów związanych z tematem, w którym się specjalizują. Postaramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania związane m.in. z wyborem drzwi, ich montażem czy różnicami między poszczególnymi modelami. Nie będziemy was przekonywać do wyboru drzwi tej marki. Chcemy tylko i wyłącznie skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, by pomóc wybrać drzwi, które sprostają waszym oczekiwaniom.

Rozpoczynamy artykułem, w którym znajdziecie odpowiedź na najbardziej popularne pytanie. Jak wybrać drzwi wewnętrzne? Wielu ludzi staje po raz pierwszy przed takim wyborem i z pewnością chciałoby wybrać drzwi, które będą spełniały swoje funkcje, a nie staną się utrapieniem w ichwymarzonym  mieszkaniu. Nadchodzi też w końcu taki moment, kiedy chcemy zmian, a co za tym idzie - postanawiamy zrobić remont. W związku z tym, wymiana drzwi, by nadać pomieszczeniu zupełnie nowy charakter, jest niezbędna. I mimo, że jesteśmy bogaci w doświadczenie, trudno jest nam tylko i wyłącznie się na nim opierać. Znane powiedzenie mówi „kup raz, a dobrze”. Zatem na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi, by nie były one naszym koszmarem? Czym należy się sugerować, by dokonać właściwego wyboru?

Określ swoje wymagania

Nastały czasy, w których udając się do sklepu nie musimy stawać przed wyborem między produktem A lub B. Każda branża oferuje nam tak ogromną gamę asortymentu, że często czujemy się zagubieni i wychodzimy ze sklepu tylko i wyłącznie z jeszcze większym dylematem dotyczącym zakupu.Dlatego, przed wybraniem się do salonu z drzwiami wewnętrznymi, warto sobie odpowiedzieć na kilka bardzo ważnych pytań. Na początek weźmy pod lupę aspekty stylistyczne.

Drzwi ze stylem

Pytaniem od którego powinniśmy zacząć, to w jakim stylu chcemy zaprojektować swoje „cztery kąty”. Styl klasyczny czy nowoczesny? Jeżeli klasyczny, to polecamy drzwi fornirowanez widocznym usłojeniem drewna. Natomiast jeśli chcemy postawić na nowoczesność, to powinniśmy wybrać drzwi malowane lub lakierowane. Cieszący się popularnością kolor biały wprowadzi do naszego lokum nutkę wyrafinowania

Oprócz wzoru i koloru drzwi bardzo ważna jest ościeżnica, na której zostaną zamontowane. Już coraz częściej możemy spotkać na rynku ościeżnicę ukrytą, której użycie jest świetnym sposobem, by nadać pomieszczeniu nowoczesny styl i unikalny charakterDrzwi białe malowane wraz z ościeżnicą ukrytą nadają współczesny tonDrzwi fornirowane w połączeniu z ościeżnicą niewidoczną również mogą nadać naszemu mieszkaniu nowoczesnego stylu

Doświetlenie pomieszczeń

Należy pamiętać, że zamknięte drzwi separują pomieszczenia nie tylko akustycznie – zabierają wiele światła z korytarza. Jeśli nie mamy w nim dodatkowego źródła światła dziennego z innych pomieszczeń, które zwykle są otwarte, warto pomyśleć o drzwiach z przeszkleniem - są one świetnym rozwiązaniem by je rozjaśnić.Trzy szybki pozwolą doświetlić pomieszczenieMontując drzwi praktycznie w pełni wypełnione szybą jesteśmy pewni, że nawet po ich zamknięciu pokój dalej będzie jasny

Przy wyborze drzwi przeszklonych należy też zwrócić uwagę na rodzaj szybki. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę szyb – przezroczyste, satynowe, matowe czy przyciemniane. W Asilo, jak widać na powyższych wizualizacjach, postawiono na kompromis – zastosowano szybę bezpieczną mleczną, która zarówno przepuszcza światło jako stanowi barierę dla naszej prywatności. Przez szybę widać jedynie zarysy postaci, będących blisko drzwi. Dodatkowo, warto wiedzieć, że szyba bezpieczna składa się z dwóch tafli i foli pomiędzy nimi. Dzięki temu w razie stłuczenia, szyba pozostanie w jednym kawałku

Konstrukcja

Czas na kwestie techniczne.Pierwsza rzecz to budowa drzwi i ich wypełnienie.Wyróżniamy 3 podstawowe typy.

Jeżeli chcemy postawić w 100% na naturalność, to powinniśmy zainwestować w drzwi z litego drewna. Możemy zakupić gotowe drzwi, bądź takie, które będziemy musieli wykończyć lakierem, bejcą lub farbą. Ich naturalny charakter powoduje, że z biegiem czasu słoje mogą nabierać nowych barw.  Jednakże należy pamiętać, że po pewnym okresie eksploatowania drzwi mogą zacząć skrzypieć i wypaczyć się, a dodatkowo źle reagują na pomieszczenia w których panuje wilgoć.

Kolejnym rodzajem, który stosuje się już w drzwiach powstałych na bazie materiałów drewnopochodnych (MDF, HDF), jest plaster miodu, czyli wkład o budowie sześciokątnej wykonany ze sztywnego papieru. Drzwi wypełnione w ten sposób są lekkie i tanie, jednak nie są dobrym izolatorem ciepła i niezbyt dobrze wygłuszają pomieszczenie.

Następnie możemy zdecydować się na płytę wiórową. Drzwi są cięższe, ale w zamian za to izolacja stoi na zdecydowanie wyższym poziomie, przez co mamy pewność, że możemy w spokoju oglądać ulubiony film, nie musząc martwić się o sen naszego dziecka i odpowiednią temperaturę w jego pokoju.

Wykończenie

Oprócz konstrukcji drzwi bardzo ważnym elementem, który także wpływa na ich trwałość, jest pokrycie skrzydła. Na drzwi z płyt HDF lub MDF, nakłada się powłokę lakierniczą lub okleja różnego rodzaju okładzinami: laminatem lub fornirem.

Drzwi lakierowanie to trwałe i praktyczne a ostatnio także bardzo modne rozwiązanie. Do łask wróciły źle niegdyś kojarzone drzwi białe. Trzeba być jednak czujnym i dobrze obejrzeć powłokę lakierniczą, efekt zależy bowiem od jakości wykonanej pracy. Zwracamy uwagę na jednolitość koloru, nie powinno być prześwitów a powierzchnia musi być jak najbardziej gładka.

Drzwi laminowane, to inaczej drzwi pokryte sztuczną okleiną imitującą drewno lub inny materiał. Są one droższe, ale przez to i trwalsze. Na rynku do wyboru jest mnóstwo wzorów oklein, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ostatnim typem drzwi są drzwi fornirowane i to one w największym stopniu przypominają drzwi całkowicie wykonane z drewna. Ciężko te dwa typy, na pierwszy rzut oka, odróżnić. Wierzchnią warstwę stanowią płaty naturalnego drewna, które dodatkowo zostały pokryte lakierem bezbarwnym. Dzięki temu widoczne jest naturalne usłojenie drewna. Z pośród tych trzech typów wykończeń, to Fornir jest najtrwalszy.

Prawe czy lewe?

Kolejnym pytaniem, które z pewnością usłyszymy od sprzedawcy, to czy drzwi mają być prawe czy lewe?Odpowiedź na to pytanie, jak mogłoby się zdawać, nie jest tak prosta, dlatego w krótkim odstępie czasu, na łamach naszego portalu, będziecie mogli przeczytać dokładne wyjaśnienie tych pojęć.

Dodatkowo należy zastanowić się nad tym czy drzwi częściej pozostaną otwarte czy zamknięte? Jak często będziemy z nich korzystać? W przejściach do jakich pomieszczeń będą się znajdować?

W aspektach technicznych jest wiele rzeczy do przeanalizowania. My wymieniliśmy te niezbędne, byście udając się do salonu wiedzieli czego możecie się spodziewać. Mamy nadzieję, że przy pomocy Asilo pomogliśmy wam, przez co dokonacie przemyślanego zakupu drzwi i będziecie się nimi cieszyć przez wiele lat.

Więcej na temat wyboru drzwi, ich montażu znajdziecie Państwo na  stronie www.asilo.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 5629 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Września 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u