Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Duże przeszklenia okien - moda czy użyteczność?

30 Czerwca 2015
Jak sprawić by wnętrza naszych salonów, jadalni czy sypialni wypełniało naturalne światło, które uczyni z nich prawdziwą oazę spokoju, sprzyjającą relaksowi i dobremu samopoczuciu?

Najlepszym sposobem na rozjaśnienie poszczególnych pomieszczeń domu jest zamontowanie okien o dużych wymiarach. Duże okno w pokoju, bądź okno spełniające funkcję drzwi na balkon lub na taras nie tylko umożliwia dostęp większej ilości dziennego światła czy, w przypadku drzwi balkonowych i tarasowych także wygodne i szybkie wyjście na zewnątrz, ale również optycznie powiększa pomieszczenie. Rozwiązania takie dyktują współczesne trendy w projektowaniu budynków, moda na nowoczesne wzornictwo, wnętrza połączone z otwartą przestrzenią, energooszczędność i komfort akustyczny.

„Oczywiście, aby zamontowane w domu okna z przestronnym przeszkleniem zapewniały nam wygodę użytkowania oraz służyły przez długie lata, muszą być odpowiednio zaprojektowane i dopasowane do konstrukcji, formy i położenia budynku oraz właściwego zorientowania kierunków świata. Jeśli chcemy na przykład by okna przyczyniały się do ogrzewania pomieszczenia, muszą absorbować energię słoneczną, a więc powinny być umieszczone na ścianie południowej. Wówczas nie tylko zapewnią nam więcej ciepła i światła, ale także sprawią, iż będziemy mniej płacić za energię. Bardzo istotna jest też jakość materiałów, z których są wykonane, a więc zastosowanie właściwych przeszkleń, które odpowiadać będą na przykład za nieprzegrzewanie pomieszczeń przy jednoczesnym optymalnym ich doświetleniu. Ważny jest także dobór grubości profili, odpowiadającej za właściwości statyczne, odporność na siłę wiatru, izolacyjność termiczną i akustyczną. Bezpieczeństwo użytkowania takich okien zapewni natomiast zastosowanie odpowiednich systemów okuciowych, które umożliwią komfortowe sterowanie oraz profesjonalny montaż” - zauważa Augustyna Zioło, Product Manager firmy Stolbud Włoszczowa.

Salon czy jadalnia z oknami o dużych wymiarach wyglądają elegancko i zachęcają do spędzania w nich każdej wolnej chwili. Jeśli dodatkowo za oknem mamy wypełniony zielenią ogród, balkon bądź taras możemy być pewni, iż każde przyjęcie oraz kameralne spotkanie w gronie najbliższych przebiegać będzie w przyjaznej atmosferze. Atmosferze, jaką zapewnić może tylko bliski kontakt z przyrodą, która widoczna za przestronną szybą jest także oryginalnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia.

„W naszym domu powinniśmy przede wszystkim odpoczywać, mając poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dlatego przy wyborze okien należy zwracać również uwagę na najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie izolacyjności akustycznej oraz zabezpieczenia antywłamaniowego” – dodaje Augustyn Zioło.

Przykłady takich funkcjonalnych konstrukcji stolarki okiennej znajdziemy w ofercie firmy Stolbud Włoszczowa. Tarasowe bądź balkonowe drzwi podnoszono-przesuwne lub uchylno-przesuwne o dużej powierzchni przeszklenia wykonane w konstrukcji PVC, drewnianej, drewniano-aluminiowej lub aluminiowej, zachwycają doskonałą jakością wykonania i eleganckim wyglądem. Miłośnik każdego stylu i materiału znajdzie tu coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługują drzwi z drewna w pięknych, naturalnych barwach i odcieniach. Do ich produkcji wykorzystywane jest najlepszej jakości drewno: sosnowe, meranti i dębowe, pozbawione sinizny i sęków. Idealnie komponują się one nie tylko z kolorystyką znajdujących się na zewnątrz roślin, ale również mebli i wszelkich dekoracyjnych dodatków we wnętrzu salonu, sypialni czy jadalni. Takie balkony są bardzo wygodne w użyciu –  otwarte nie zajmują dodatkowego miejsca w pomieszczeniu.  Drzwi podnoszono-przesuwne wyposażono w komfortowy i bezpieczny mechanizm przesuwu skrzydeł i niski próg, i co istotne mogą one osiągać bardzo duże gabaryty – nawet do 6 metrów szerokości i 2,8 metra wysokości. Balkony uchylno-przesuwne umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie oraz uchylanie skrzydła balkonowego, dzięki czemu w komfortowy sposób można wietrzyć pomieszczenie.

Duże przeszklenia okien są dziś nie tylko wyrazem mody. To również niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy oprócz kontaktu z naturą cenią sobie niepowtarzalny styl aranżacji wnętrz, a także połączenie nowoczesnych technologii z funkcjonalnością i elegancją.

Więcej informacji o stolarce okiennej znajdziesz na www.stolbud.plGaleria:

powrót


Odwiedzono: 1964 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 30 Czerwca 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u