Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Egzotyczna podłoga: recepta na jesienną szarugę

18 Września 2013
Gdy temperatura za oknem przestaje nas rozpieszczać, a jesień coraz wyraźniej sygnalizuje swoją obecność, rodzi się w nas tęsknota za ciepłymi promieniami słońca. Przybyłe z odległych, słonecznych rejonów świata drewno egzotyczne, może stać się podstawą wysmakowanych, pachnących dalekimi podróżami aranżacji, które będą rozgrzewać nas podczas długich, pochmurnych miesięcy.

Zalety różnych gatunków drewna egzotycznego sprawiają, że często wygrywa ono z deskami krajowymi. Oprócz niezwykle ciekawych walorów estetycznych, drewno egzotyczne zadowoli tych, którzy cenią najwyższą jakość. Podłoga wykonana z takich desek będzie komfortowa i trwała, a przy tym doda wnętrzu wyrafinowanego ciepła.

Aranżacje z fantazją

Decyzja o  rodzaju podłogi powinna zapaść na początku projektowania nowego wnętrza. Reszta – kolor ścian i elementy wyposażenia mogą być tylko dodatkiem do dobrze dobranej, efektownej podłogi. Decydując się na podłogę bambusową bądź wykonaną z litego drewna egzotycznego, otwieramy przed sobą nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Zarówno bambus, jak i inne gatunki egzotyczne, które proponuje marka GLOBALWOOD dostępna w dystrybucji firmy Drzwi i podłogi VOX, charakteryzują się niespotykanym bogactwem kolorystycznym. Jasne, przytulne wnętrze stworzymy wybierając miodowe odcienie podłogi bambusowej lub ciepły, żółtobrązowy Teak. Ciepłe odcienie brązu ze złotymi refleksami, jakie oferuje Merbau, doskonale wpiszą się w ciekawe, stylowe wnętrze o zdecydowanym charakterze. Bardzo ciemny, wpadający w czerń Palisander, stanie się podstawą wyrafinowanego lub nieco ekstrawaganckiego wnętrza, o niezwykłym, egzotycznym klimacie. Taka rozpiętość barw stwarza możliwość puszczenia wodzy fantazji i stworzenia niezwykłej, oryginalnej aranżacji opartej na wybranym gatunku drewna egzotycznego.

Piękne i praktyczne

Próżno szukać wśród rodzimych gatunków drewna takich, które odznaczą się równie dużą twardością co deski wykonane z drewna egzotycznego. Merbau nazywany jest nawet „drewnem żelaznym”.  Dużą twardością odznaczają się też deski bambusowe. Twardość jest gwarancją wytrzymałości. Podłoga wykonana z takiego drewna będzie bardzo odporna na ścieranie i trwała. Wiele gatunków zachowuje także wyjątkowo wysoką stabilność wymiarową. Drewno tekowe, dzięki zawartości naturalnych olejków i kwasu krzemowego, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie panuje ponadprzeciętna wilgoć.

Drewno egzotyczne to coś, na co warto postawić zawsze. Gdy dopadnie nas tęsknota za ciepłymi klimatami, w jasnych, przestronnych aranżacjach podłoga wykonana z takiego drewna zalśni słonecznymi refleksami, tworząc wnętrza jednocześnie przytulne i wyrafinowane.

Więcej informacji na: www.drzwiipodlogi.vox.plGaleria:

powrót


Odwiedzono: 3253 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Września 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u