Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Eko zamiary przełóż na solary!

24 Lipca 2013
Pomimo spowolnienia gospodarczego inwestycje w ekologiczne systemy solarne wciąż mają się świetnie. Dotychczas z programu dopłat do kolektorów, organizowanego przez NFŚiOGW skorzystało już prawie 40 tysięcy wnioskodawców, którym wypłacono kwotę w łącznej wysokości 264 497 tys. zł., co przełożyło się na instalację kolektorów o łącznej powierzchni odpowiadającej 40 boiskom piłkarskim!

Pomimo spowolnienia gospodarczego inwestycje w ekologiczne systemy solarne wciąż mają się świetnie. Dotychczas z programu dopłat do kolektorów, organizowanego przez NFŚiOGW skorzystało już prawie 40 tysięcy wnioskodawców, którym wypłacono kwotę w łącznej wysokości 264 497 tys. zł., co przełożyło się na instalację kolektorów o łącznej powierzchni odpowiadającej 40 boiskom piłkarskim!

Polityka proekologiczna zyskuje w naszym kraju coraz więcej sympatyków. Jak pokazują ostatnie miesiące w ekologiczne rozwiązania nie wahamy się inwestować nawet w czasach określanych jako trudne ekonomicznie. Wszystko dzięki programowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który pozwala zainwestować w systemy solarne nie wpływając znacząco na domowy budżet. Inwestorzy indywidualni mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu systemów solarnych w wysokości średnio 6,7 tys. zł, a wspólnoty mieszkaniowe nawet do 46,2 tys.!
W efekcie z każdym rokiem solarów w Polsce przybywa, a liczba wniosków o dotacje na systemy solarne wciąż się powiększa!

Tyle słońca w całym mieście    
Do czerwca 2013 roku aż 39577 beneficjentom programu (w tym tylko 34 wspólnotom mieszkaniowym) wypłacono dofinansowanie w łącznej wysokości 264 497 tys. zł. Średni jednostkowy koszt dofinansowania dla 1 m2 kolektorów wyniósł 2,26 tys. zł. Najczęściej beneficjenci instalują po trzy kolektory na budynek o średniej powierzchni 6,70 m2. Osoby indywidualne uzyskują dofinansowanie w wysokości ponad 6,7 tys. zł, natomiast średnia dla wspólnot mieszkaniowych to aż 46,2 tys. zł, co stanowi 45% całej kwoty inwestycji.

Wnioski o uzyskanie dotacji na systemy solarne można składać do końca 2014 roku.
- http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/doplaty-do-kredytow/doplaty-do-kredytow-na-kolektory-sloneczne/informacje-o-programie/

Energia słoneczna w twoim domu konieczna
Słońce produkuje ogromną ilość energii, którą dzięki najnowszym technologiom możemy wykorzystać do naszych potrzeb. W ciągu 1 sekundy nasza gwiazda wytwarza energię wystarczającą do zaspokojenia potrzeb całej Ziemi przez kolejne 500 000 lat. Energia słoneczna jest coraz częściej wykorzystywana w codziennym życiu, głownie do podgrzewania wody. W Europie najwięcej korzystają z niej Niemcy, Hiszpania i Włochy.

Już 1,5 m² powierzchni kolektorów słonecznych
na jedną osobę pozwala zredukować koszty podgrzewania ciepłej wody w skali roku o ponad 60%. W miesiącach letnich system wysokowydajnych solarów może podgrzać nawet 100% ciepłej wody zużywanej w gospodarstwie domowym. W kontekście wciąż drożejących cen energii, jest to bardzo korzystne rozwiązanie - mówi Łukasz Grzywacz, Product Manager systemów solarnych firmy Monier Braas.

Dotacje jeszcze są, ale nie zwlekaj!
W związku z dużym zainteresowaniem programem zarząd funduszu w zeszłym roku podjął decyzję o zwiększeniu środków przeznaczonych na program o kwotę 150 mln zł, tj. do 450 mln zł. Kredyty z dotacją NFOŚiGW będą udzielane do roku 2014, natomiast wypłata dotacji potrwa do końca 2015 r. Obudź w sobie ekologa, oszczędzaj pieniądze i zadbaj o dobro wspólne jakim jest środowisko.

www.monier.pl


Zobacz propozycję Monier BRAASGaleria:powrót


Odwiedzono: 2199 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Lipca 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u