Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów komputerowych i RTV w Twoim domu

21 Maja 2015
Trudno wyobrazić sobie współczesny dom bez całej gamy urządzeń elektronicznych. Statystyki pokazują wręcz, że w większości polskich gospodarstw domowych znajduje się przynajmniej jeden telewizor i komputer, a przy tym wiele innych sprzętów segmentu RTV. Aby móc wygodnie korzystać z każdego urządzenia konieczna jest nie tylko starannie zaplanowana instalacja, ale także funkcjonalnie rozmieszczony osprzęt elektryczny: gniazda wtykowe, antenowe i teleinformatyczne. Wszystkie niezbędne elementy znaleźć można w kolekcji SONATA firmy Ospel.

Domowe centrum multimedialne

Przestronny, wygodnie urządzony salon to miejsce, w którym toczy się duża część życia rodzinnego. To w nim domownicy wypoczywają po ciężkim dniu w szkole i pracy, bawią się, relaksują, a także oddają  ulubionym rozrywkom. Pokój dzienny w większości przypadków pełni również funkcję domowego centrum multimedialnego, ponieważ to tam zwykle znajduje się telewizor, sprzęt audiowizualny, telefon czy komputer stacjonarny. Niestety, duża liczba takich sprzętów, skumulowanych w jednym miejscu, może wprowadzić we wnętrzu niepotrzebny chaos i bałagan. Wszystko za sprawą kłębowiska kabli, a także przedłużaczy i rozgałęźników, które zwykle wykorzystuje się, aby podłączyć urządzenia do prądu. Okazuje się, że tego typu problemy może wyeliminować funkcjonalnie rozmieszczony osprzęt elektryczny firmy Ospel, np. z kolekcji SONATA. Jak to zrobić?

W newralgicznym punkcie salonu, takim jak ściana naprzeciw sofy czy narożnika, warto zamontować kilka gniazd pojedynczych i podwójnych, które umożliwią podłączenie do prądu wielu urządzeń jednocześnie, bez konieczności stosowania przedłużaczy. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie ramek wielokrotnych i to właśnie w nich umieszczenie różnego rodzaju osprzętu elektrycznego, dedykowanego urządzeniom RTV np. gniazd wtykowych, antenowych i teleinformatycznych. W linii SONATA firmy Ospel dostępne są ramki w kilku różnych opcjach: od pojedynczych aż do pięciokrotnych, dzięki czemu bez trudu można dopasować liczbę łączników do swoich potrzeb. Co więcej, w kolekcji tej znaleźć można również wiele różnych gniazd, np. klasyczne wtyczkowe (pojedyncze i podwójne, z uziemieniem lub bez niego), antenowe, komputerowe, telefoniczne i głośnikowe, zatem każdy sprzęt może zostać w wygodny sposób podłączony do odpowiedniej sieci. Warto dodać, że wybór ramek wielokrotnych nie tylko sprawi, że korzystanie z urządzeń RTV będzie bardzo wygodne, ale również nie zaburzy starannie zaaranżowanej przestrzeni salonu.  

Osprzęt gotowy do działania

Współczesny sprzęt elektroniczny konstruowany jest z myślą o jak największym komforcie użytkowników, dlatego też cechują go niewielkie rozmiary i możliwość korzystania z niego w dowolnym miejscu. Doświadczenie pokazuje jednak, że nawet urządzenia z najbardziej wydajną baterią mają ograniczony czas pracy i w pewnym momencie konieczne jest podłączenie ich do prądu.  Z uwagi na ten fakt firma Ospel radzi rozmieścić osprzęt elektryczny w taki sposób, aby w każdym pomieszczeniu mieć do niego wygodny dostęp. Gdzie najlepiej zamontować dodatkowe gniazda? Ważnym miejscem jest bez wątpienia sypialnia, bo to w niej często korzysta się z laptopa, tabletu lub też ładuje telefon komórkowy. Dobrze rozmieszczony osprzęt umożliwi podłączenie do prądu zarówno urządzeń mobilnych, jak i radia, telefonu oraz nocnej lampki. Różnorodne gniazda wtykowe, antenowe i komputerowe z kolekcji SONATA firmy Ospel warto zamontować także w pokojach dziecięcych, dzięki czemu również najmłodsi domownicy będą mogli wygodnie korzystać z własnego telewizora, sprzętu audio i komputera stacjonarnego. Ostatnim miejscem, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania instalacji elektrycznej i planowania rozmieszczenia osprzętu elektrycznego, dedykowanego urządzeniom z segmentu RTV, jest kuchnia. Wiele osób umila sobie gotowanie oglądaniem telewizji, rozmową przez telefon lub słuchaniem radia, dlatego też w przestrzeni kuchennej przyda się dodatkowe gniazdo antenowe, głośnikowe lub teleinformatyczne.

Sprzęt komputerowy i radiowo-telewizyjny to ważny element życia współczesnych ludzi, ponieważ zapewnia im stały dostęp do informacji. Aby móc wygodnie korzystać ze wszystkich urządzeń elektronicznych należy jednak odpowiednio przygotować domową instalację elektryczną i we wszystkich pomieszczeniach zagwarantować optymalną liczbę różnego rodzaju gniazd. W osiągnięciu tego efektu i tym samym – w funkcjonalnym rozmieszczeniu sprzętu RTV, pomóc mogą produkty z eleganckiej i bogatej kolekcji osprzętu elektrycznego SONATA firmy Ospel.

Więcej przeczytasz na www.ospel.com.pl


Zobacz prezentację OSPELGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3156 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Maja 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u