Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Funkcjonalne schody przeciwpożarowe na strych

4 Stycznia 2018

Strych to wspaniałe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Umieścimy na nim na przykład sprzęt sportowy, zabawki ogrodowe, książki z którymi trudno nam się rozstać, a niekiedy również nieużywane meble czy armaturę. Słowem wszystko, co może się nam kiedyś przydać i po co możemy w każdej chwili sięgnąć. Aby zatem mieć stały i bezpieczny dostęp do rzeczy znajdujących się na strychu, warto połączyć go z częścią mieszkalną za pomocą specjalnych, wygodnych schodów. Pozwolą one na szybkie i komfortowe przemieszczanie się, a złożone nie zabiorą cennej domowej przestrzeni.

 

W kolekcjach schodów strychowych firmy 4IQ oprócz eleganckich modeli drewnianych w wersji trzy lub czterosegmentowej oraz niezwykle praktycznych schodów z linii Stallux znajdują się wysokiej jakości schody przeciwpożarowe FIRE EI2 60. 

Schody, występujące w dwóch szerokościach: 60 lub 70 cm o odporności ogniowej wynoszącej 60 minut, podczas pożaru doskonale zabezpieczają przed przenoszeniem się ognia z pomieszczeń mieszkalnych na strych i odwrotnie. Po złożeniu kryją się w stalowej skrzyni, od spodu zwieńczonej białą klapą, która świetnie komponuje się z sufitem w tej samej barwie. Otwarcie zamka skrzyni umożliwia wygodny w użyciu pręt metalowy. Ocieplana klapa zamykająca z izolacją termiczną o grubości 3 cm czyni z nich również znakomite rozwiązanie do wnętrz nieocieplanych.  


 

Funkcjonalna, wykonana ze stali drabinka nożycowa  z możliwością regulacji nie tylko zapewnia szybki dostęp do strychu, ale także charakteryzuje się interesującym wyglądem. Okrągłe, oryginalne formy i przeplatające się ze sobą kolory prezentują się wyjątkowo efektownie, przypominając zapleciony warkocz łączący strych z podłogą. Oryginalny design schodów sprawia, że idealnie pasują one do nowocześnie urządzonych wnętrz. Na ostatnim segmencie drabiny zamontowano specjalne kółka chroniące powierzchnię przed porysowaniem. Schody przeznaczone są do wnętrz o wysokości od 220 do 320 cm. Długość drabiny możemy w łatwy sposób regulować przez odejmowanie poszczególnych stopni. Poręcze wchodzące w skład zestawu o szerokości 70 cm zapewniają mieszkańcom ochronę podczas poruszania się po szczeblach.


 

Strych należy do stosunkowo rzadko odwiedzanych pomieszczeń. Zaglądamy tu najczęściej o określonej porze roku, na przykład wiosną, gdy urządzamy ogródek do zabaw dziecięcych, lub zimą, kiedy przygotowujemy sprzęt sportowy na białe szaleństwo. Ze względu na swoje przeznaczenie schody prowadzące na strych nie muszą być montowane na stałe. Wystarczy by łatwo i sprawnie się rozkładały, gdy tylko zechcemy sięgnąć po znajdujące się na nim przedmioty. Powinny być również wygodne i bezpieczne, a rozłożone doskonale komponować się z aranżacją wnętrza. Schody FIRE EI2 60 łączące wysoki poziom ochrony przeciwpożarowej z komfortem użytkowania i atrakcyjnym wyglądem są znakomitym rozwiązaniem do każdego domu, wyposażonego w to niezwykle praktyczne miejsce do przechowywania. 
 

 Więcej informacji o produkcie na: www.4iq.com.pl

 

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1913 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Stycznia 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u