Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Sprawdź jaka brama jest Ci najbardziej potrzebna - KONFRONTACJE BRAMOWE

7 Listopada 2013
Odpowiednio dobrana brama zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, wysoką funkcjonalność i wygodę obsługi. Jeśli jej wybór będzie dobrze przemyślany, uzyskamy komfortowy wjazd zarówno na teren posesji, jak i do garażu. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego rozwiązania.

Funkcjonalny dostęp do garażu

Brama garażowa powinna być dopasowana do specyfiki garażu i jego otoczenia. Podobnie jak w przypadku wjazdu na posesję, przy wyborze konkretnego rozwiązania musimy wziąć pod uwagę ilość wolnej przestrzeni. Najpopularniejsze typy konstrukcji to wyposażone w napęd automatyczny brama segmentowa i brama uchylna.

Jeśli dysponujemy ograniczoną ilością miejsca na podjeździe lub posiadamy garaż, z którego wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę, najlepszym rozwiązaniem jest instalacja bramy segmentowej. W czasie przesuwania się skrzydła bramy, jej segmenty przemieszczają się wzdłuż prowadnic, chowając się wewnątrz garażu. Dzięki temu, podczas pracy konstrukcja nie wychodzi poza obrys budynku, zapewniając oszczędność przestrzeni.

Brama uchylna to rozwiązanie, które wymaga zapewnienia wolnego miejsca na podjeździe. W przeciwieństwie do segmentowej, można ją zamontować w garażach o zerowym nadprożu. Takie rozwiązanie dostępne jest w aktualnej promocji bram WIŚNIOWSKI.

Kolejną istotną kwestią, jaką trzeba uwzględnić przy wyborze bramy garażowej jest współczynnik przenikania ciepła. Jeżeli nasz garaż jest wbudowany w bryłę budynku i ogrzewany, optymalnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie konstrukcji segmentowej, która gwarantuje odpowiednią izolacyjność cieplną pomieszczenia i pomaga uniknąć powstawania mostków termicznych. Oferowana przez firmę WIŚNIOWSKI brama segmentowa charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła wynoszącym 1,07 W/m²K, co zapewnia skuteczną izolację termiczną.

Brama na miarę potrzeb

Bramę możemy z powodzeniem dopasować do architektury budynku, wyglądu działki czy nawet rodzaju stolarki budowlanej, wykorzystanej w domu. Dostępne na rynku rozwiązania posiadają różnorodne wzory, kolorystykę i rodzaje wypełnień. Dzięki bogatej ofercie produktów, mamy również możliwość zakupu bramy zarówno w standardowych, jak i dopasowanych do naszych indywidualnych wymagań, „nietypowych" rozmiarach.

Przy wyborze bramy niezwykle istotna jest kwestia bezpieczeństwa. Przed zakupem warto upewnić się, czy dana konstrukcja (brama z napędem) jest bezpieczna i spełnia wymagane normy. Potwierdzeniem tego faktu jest posiadanie przez produkt znaku CE. Znakiem tym oznaczone są wyroby marki WIŚNIOWSKI. Dzięki realizowanej obecnie przez firmę promocji „Konfrontacje bramowe”, możemy porównać poszczególne rodzaje bram wjazdowych i garażowych w atrakcyjnych cenach. Pozwoli to na dobranie rozwiązania najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom i możliwościom finansowym.

www.wisniowski.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3508 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Listopada 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u