Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Gdzie funkcjonalność spotyka się z estetyką? Na schodach!

27 Marca 2013
Schody to konieczny element architektury wewnątrz domu, w którym znajduje się więcej niż jedno piętro. Istotny nie tylko ze względu na funkcję, ale coraz częściej jako komponent wykończenia wnętrza. A trendy w budowie schodów się zmieniają…

Schody uważane są coraz częściej nie tylko za element przestrzeni domowej, ale też ważny punkt architektoniczny. Mimo, iż niezmienną ich funkcją jest użytkowość, ich wygląd wpływa na wystrój i niejednokrotnie nadaje charakteru wnętrzom. W związku z tym, wybór form i materiałów używanych do produkcji schodów jest coraz większy.

Jeszcze do niedawna budowało się je przeważnie z drewna, bądź zabudowywało się nim konstrukcje betonowe. Zdarza się, że schody o nowoczesnej formie, czy to drewnianej, czy metalowe, są tańsze w zakupie, niż obłożenie schodów betonowych. Warto więc, już przy budowie domu, czy zakupie wymarzonego mieszkania zastanowić się, czy nie zrezygnować z wylewania konstrukcji schodów na rzecz ich zakupu.

Dziś jednak, kiedy większą wagę przykłada się do wykończenia wnętrz, powstaje wiele nowoczesnych modeli. Są one coraz częściej usytuowane są w centralnych punktach domu, czy mieszkania, stanowią dekorację, czy wręcz są dopełnieniem aranżacji przestrzeni. - Dziś rzadziej buduje się schody betonowe, choć zajmujemy się też ich obkładaniem, na przykład drewnem. Najczęściej klienci decydują się na konstrukcje metalowe, bądź drewniane – mówi Bartosz Osiński, specjalista ds. sprzedaży z Centrum Schodów w Plewiskach koło Poznania. – Najważniejsze jest jednak, by były one funkcjonalne, stabilne, a przy tym eleganckie – dodaje.Aktualnie popularne są bardzo zróżnicowane rozwiązania konstrukcyjne. Przeważają rozwiązania lekkie i designerskie. Najmodniejsze od pewnego czasu są schody wykonane z połączenia kilku materiałów. Synkretyzm służy przede wszystkim estetyce naszych domów. Do takich mieszanych układów należą między innymi schody drewniano-metalowe. - Bardzo popularne są modele z lekką konstrukcją metalową, w których schody wykonane są z twardego drewna krajowego, jak dąb, czy jesion, a poręcze ze stali nierdzewnej. Przestrzeń pomiędzy tralkami wypełniać może szkło hartowane – radzi Bartosz Osiński z Centrum Schodów. Taka forma to połączenie elegancji z przestrzennością.

Wygląd schodów zależy jednak nie tylko od materiału, z którego są wykonane ale również od miejsca przeznaczonego na ich usytuowanie oraz układu funkcjonalnego pomieszczeń. Firmy, które mają wieloletnie doświadczenie i specjalizują się w ich budowie, nie powinny mieć problemów z wpasowaniem się do każdego wnętrza.

www.centrum-schodow.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4165 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 27 Marca 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u