Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Geometria w łazience

6 Stycznia 2022
Heksagony, kwadraty, romby, trójkąty – królują w łazienkowych aranżacjach. Tworzą spokojne, regularne wzory, albo wręcz przeciwnie: nieco bardziej szalone, asymetryczne kompozycje. 
 

Nowoczesna klasyka
Podłoga z kafli ułożonych w karo lub całe powierzchnie ścian pokryte równiutkimi płytkami. Efekt? Uporządkowanie, harmonia, czystość formy.


 
W biało-żółtej aranżacji dominują płytki w cegiełkę w stylu metro. Projektant umieścił je na ścianach nad wanną, tworzących – wraz ze szklaną taflą – kabinę prysznicową w radosnym, słonecznym kolorze. Białymi płytkami-cegiełkami obudowana została duża, prostokątna wanna. Te same białe kafelki są też w strefie umywalki, która również ma geometryczną formę. Na tym bardzo uporządkowanym tle umieszczono armaturę łazienkową. Wyróżnia się efektowny zestaw Algeo – deszczownia z natryskiem i baterią wannową. Deszczownia ma okrągłą głowicę o średnicy 20 cm. Okrągła jest też 3-funkcyjna rączka natrysku. 

 
Nuta awangardy
Nie wszystko musi być regularne i symetryczne. Wystarczy przypomnieć sobie zgeometryzowane postaci na obrazach Pabla Picassa... Intrygujący efekt dają ciekawe przesunięcia, asymetria, nieregularne wzory. Co ważne, w ten sposób też powstaje piękna, harmonijna całość. 

 
W aranżacji łączącej biel z pudrowym różem płytki w strefie prysznica są prostokątne, podłużne, ułożone pionowo aż po sam sufit. Ładnie komponuje się z nimi szafka pod umywalką, w identycznym różowym odcieniu, w półokrągłe delikatne wzory. Projektant postanowił jednak ożywić tę spokojną aranżację, wprowadzając zaskakujący, barwny motyw terazzo na kafelkach nad umywalką i na podłodze.  Wzrok przykuwa czarny zestaw Trevi Black złożony z deszczowni, natrysku i baterii termostatycznej. Deszczownia posiada głowicę talerzową SLIM o średnicy 30 cm. 

 
W pastelowej aranżacji heksagony asymetrycznie ułożono na ścianach i obudowie wanny. Dzięki temu, że nie wszystko jest tu wyrównane do jednej linii, kompozycja intryguje. Nad umywalką zawieszono wielkie okrągłe lustro. W strefie kąpielowej uwagę zwraca zestaw natryskowy z deszczownią Rondo Lux.
 
Nie tylko ściany!
Projektanci wprowadzają geometrię nie tylko na ścianach i podłogach. Coraz częściej wybierają do wnętrz specjalną, geometryczną armaturę. 


 
Nietuzinkową formą i odważnym kolorem charakteryzuje się kolekcja Zicco Black. Baterie: wannowa, umywalkowa, bidetowa, prysznicowa nawiązują kształtem do prostokąta. Wiele tu więc ostrych, zdecydowanych linii i kątów prostych. Armatura idealnie wpisuje się w modnie urządzone wnętrze, a mocne, geometryczne formy dynamizują przestrzeń.
 Wszystkie baterie wyposażono w regulator ceramiczny, więc cechuje je niezawodność i trwałość. Producent daje na nie 5 lat gwarancji.

 
Motyw prostokąta dominuje też w zestawie natryskowym Sinus. Przesuwny drążek metalowy przypomina listwę z przymocowaną prostokątną rączką prysznicową. 
Doskonale prezentują się zestawy armatury z kwadratową deszczownią. To na przykład Trevi Square Black czy Trevi Square (deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną). Stalowe głowice talerzowe SLIM mają wymiary 30 x 30 cm. Wygodne jednofunkcyjne  rączki są w formie prostokąta. Baterie posiadają regulator termostatyczny z blokadą gorącej wody safe stop 38°C. Trevi Square Black i Trevi Square różnią się wykończeniem. Jeden z modeli jest czarny, drugi chromowany. 
 
W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 296 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Stycznia 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u