Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

H+H Silikat PW - sprawna i ekonomiczna budowa kanałów wentylacyjnych

5 Maja 2022
Piony wentylacyjne to istotny element konstrukcyjny każdej budowy. H+H Silikaty PW pozwalają na szybkie i sprawne wykonanie kanałów, które nie tylko zajmują mniej miejsca niż te wykonane przy użyciu tradycyjnych rozwiązań, ale posiadają również doskonałe parametry użytkowe. Kanały wykonane z bloczków H+H to skuteczna wymiana powietrza, a dzięki niskiej nasiąkliwości również ochrona przed zawilgoceniem i zdrowszy mikroklimat we wnętrzach.
 

Dobra wentylacja to podstawa
Obowiązujące w Polsce normy prawne wymagają, aby w budynkach mieszkalnych w wentylację wyposażone były kuchnie, pomieszczenia sanitarne, a także wszystkie pomieszczenia pomocnicze bez okien, jak spiżarnie czy garderoby. Wymóg ten obejmuje także pokoje mieszkalne oddzielone od pomieszczeń wspomnianych powyżej więcej niż dwojgiem drzwi oraz pokoje na najwyższych kondygnacjach w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach wielopoziomowych.Biorąc pod uwagę korzyści jakie zapewnia prawidłowa cyrkulacja powietrza często decydujemy się na wykonanie instalacji wentylacyjnej w większej liczbie pomieszczeń. W zależności od rozmiaru budynku mamy więc do wykonania zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu pionów wentylacyjnych.

Szybki, sprawny i skuteczny sposób na piony
H+H Silikaty PW to prefabrykowane elementy murarskie opracowane z myślą o ułatwieniu prac wykonawczych związanych z budową systemu wentylacji grawitacyjnej. Bloczki PW posiadają gotowy otwór wewnętrzny o średnicy 16 cm, dzięki czemu piony powstają jak przez murowanie elementów kolejno jednego na drugim.Zewnętrzne wymiary bloczków wentylacyjnych korespondują z wielkością typowych elementów silikatowych - budując z nich przegrody w osi, uzyskujemy od razu równą powierzchnię całej ściany bez uskoków.

H+H Silikaty PW posiadają wysoką precyzję wymiarową, dzięki czemu stworzone przy ich użyciu piony mają gładką powierzchnię, co przekłada się na zapewnienie swobodniejszego przepływu powietrza we wnętrzu kanałów, a tym samym na jego skuteczniejszą wymianę w pomieszczeniach. Niska nasiąkliwość wyrobów silikatowych - poniżej 16%, zabezpiecza je przed pochłanianiem wilgoci z odprowadzanego powietrza, co w połączeniu z ich zasadowym odczynem zapewnia skuteczne ograniczenie dla rozwoju pleśni i innych potencjalnie szkodliwych mikroorganizmów, mówi Robert Janiak Product Manager firmy H+H.

 
Silikatowe bloczki posiadają też wysoką zdolność akumulacji ciepła, dzięki czemu mogą wspomagać procesy odzyskiwania energii cieplnej z odprowadzanego ogrzanego powietrza. Ich duża gęstość pomaga także zapewnić wysoką ochronę akustyczną i przyczynia się do redukcji przenoszonych szumów. Wytrzymałość materiału, z którego zostały wykonane H+H Silikaty PW pozwala także na budowanie pionów przylegających do istniejących ścian, np. w przypadku modernizacji budynku, albo ze względu na wymaganą odporność akustyczną lub ogniową wznoszonej przegrody. 

Jak poprawnie wykonać pion wentylacyjny przy użyciu H+H Silikatów PW?
Przy budowaniu pionów wentylacyjnych przy użyciu H+H Silikatów PW powinniśmy pamiętać o dokładnym wypełnianiu wszystkich spoin. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza przy kilku sąsiadujących ze sobą kanałach - miejscowe braki spoiny mogą powodować powstawanie przedmuchów między poszczególnymi pionami.W co drugiej warstwie należy zapewnić też połączenie bloczków PW z sąsiednimi fragmentami murów przy pomocy kotew. Zaleca się także zbrojenie tynku w miejscu kanałów i sąsiednich elementów co zapobiega ewentualnym spękaniom zewnętrznych warstw wykończeniowych, mogących powstać w wyniku naturalnie różnej pracy elementów o innej strukturze wewnętrznej.

Więcej na www.hplush.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 907 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 5 Maja 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u