Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Industrialne trendy w architekturze i Twoim ogrodzie

17 Maja 2012
Minimalizm, prostota form, surowe materiały, chłodna kolorystyka. Prosto z przemysłowych hal styl industrialny wkracza do naszych domów.
 

Industrialny dizajn jest modny!
Moda na styl industrialny przyszła do Polski z Europy Zachodniej i zza oceanu, nadając realizacjom architektonicznym przemysłowego charakteru. Przyniosła ze sobą prostotę form i surowe materiały, takie jak beton, szkło czy metal. Ten z pozoru chłodny dizajn został ciepło przyjęty przez osoby lubiące indywidualizm i ceniące prostotę industrialnej przestrzeni.

Nie tylko lofty
Początkowo niejako zarezerwowany dla dizajnerskich, surowych wnętrz loftów, industrialny styl z czasem wyszedł poza nie, zdobywając uznanie także wśród osób, dla których domowe wnętrze musi mieć domowy charakter. Okazało się bowiem, że chłodne szarości betonu i metalu w połączeniu z ciepłem drewna i cegły, tworzą całkiem przytulny efekt.

Styl industrialny, zazwyczaj kojarzony z chłodną surowością, da się lubić. Połączenie metalu, betonu, mlecznego szkła z ciepłymi akcentami drewnianymi lub ceglanymi pozwala uzyskać przytulny efekt, zwłaszcza w mniejszych wnętrzach.

Industrialny dizajn na prywatnej posesji
Industrialny dizajn wyszedł poza wnętrza. Ma swoje mocne miejsce w wielu nowoczesnych realizacjach architektonicznych i spotyka się z coraz większym zainteresowaniem nie tylko w budownictwie publicznym, ale także prywatnym. W postaci subtelnych elementów bryły budynku czy też eleganckiego, nowoczesnego ogrodzenia, nadaje prywatnym posesjom indywidualnego i jakże eleganckiego charakteru.

Ogrodzenie z charakterem
System panelowy Zenturo firmy Betafence w kolorze nowoczesnego antracytu będzie subtelnym nawiązaniem do industrialnego stylu. Panele Zenturo swój unikalny charakter zawdzięczają połączeniu różnych rozmiarów oczek siatki z podwójnymi, zgrzewanymi naprzemiennie drutami poziomymi. Aby podkreślić ich nowoczesny charakter, można wypełnić je perforowaną taśmą Perfo ze stali nierdzewnej, nawiązującej do surowych materiałów, charakterystycznych dla industrialnego stylu.

Taśma Perfo dostępna jest w dwóch długościach (120cm i 170cm) i dwóch szerokościach (dopasowanych do szerokości oczek w panelach Zenturo). Jej zastosowanie nadaje ogrodzeniu i całej posesji niebagatelnego, nowoczesnego charakteru, a dodatkowo pozwala na zwiększenie poczucia prywatności.

Taśmę Perfo z łatwością montuje się na ogrodzeniu Zenturo wsuwając ją pionowo w panele, a jej oba końce mocując za pomocą opaski. Dzięki temu możesz w prosty sposób zmieniać wygląd swojego ogrodzenia kiedy tylko masz na to ochotę.

Taśma doskonale sprawdza się także przy tworzeniu konstrukcji gabionowych z paneli Zenturo. Przy drobniejszym wypełnieniu, takim jak mniejsze otoczaki czy kora drzew, wypełnienie paneli taśmą zapobiega wypadaniu materiału wypełniającego.

Takie połączenie chłodnej stali z drewnem (korą czy pniami drzew) jest charakterystyczne dla industrialnego dizajnu.


Więcej informacji o panelach Zenturo znajdziesz na portalu www.ogradzamy.pl.
 
Autor: BETAFENCE

Zobacz prezentację Betafence
powrót


Odwiedzono: 3983 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 17 Maja 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u