Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Multiłącznik PRESTO - przejmij kontrolę nad domowymi instalacjami

6 Kwietnia 2016
Inteligentne, spersonalizowane systemy zarządzania domem cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Firma Ospel, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i wpisując się w ten modny trend, stworzyła system inteligentnego budynku oparty o  wyjątkowy i niezwykle funkcjonalny multiłącznik PRESTO. Urządzenie to pozwala na wygodne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i innymi instalacjami w obrębie budynku mieszkalnego.

Regulacja temperatury, włączanie i wyłączanie światła, aktywacja alarmu czy też ustawianie rolet, w sposób tradycyjny, zwykle wymaga przemieszczania się pomiędzy różnymi pomieszczeniami i zajmuje sporą ilość czasu. Sposobem na wyeliminowanie podobnych utrudnień jest zintegrowanie wszystkich domowych instalacji i możliwość administrowania nimi z jednego miejsca, czyli tzw. inteligentny system zarządzania. Multiłącznik PRESTO marki Ospel, sprawia, że nie musimy od razu inwestować w cały drogi system. Urządzenie to może działać niezależnie w obrębie jednego pomieszczenia i sterować oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i wentylatorem, a nawet gniazdami wtyczkowymi. Co więcej, umożliwia ono również definiowane stref chronionych w obrębie mieszkania oraz podłączenie różnego rodzaju czujników zewnętrznych, np. ostrzegających przed zalaniem, dymem, tlenkiem węgla czy też włamaniem (kontaktrony w oknach i drzwiach).

Cały dom w zasięgu ręki

Multiłącznik PRESTO jest urządzeniem montowanym w miejscu tradycyjnych łączników i przystosowanym do instalacji w ramkach podwójnych z serii Sonata firmy Ospel. Zarządzanie poszczególnymi modułami, czyli np. oświetleniem lub temperaturą, odbywa się z wykorzystaniem pokrętła lub za pomocą dedykowanego pilota zdalnego sterowania IR. Przyciskając pokrętło użytkownik wchodzi do kolejnych funkcji, natomiast obracając je w lewo lub prawo zmienia nastawy. Informacja o aktualnym położeniu w menu oraz bieżących nastawach udzielana jest za pośrednictwem komunikatów głosowych. Zastosowanie w multiłącznikach głośników i mikrofonów umożliwia komunikację głosową między poszczególnymi pomieszczeniami – funkcja interkomu. Warto podkreślić, że w przypadku podłączenia do multiłącznika dodatkowych czujników, urządzenie dopasowuje swoją reakcję do aktualnych potrzeb w celu zapewnienia domownikom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dla przykładu: w chwili wykrycia gazu multiłącznik steruje odpowiednim zaworem i zamyka jego dopływ, otwiera rolety i wyłącza wszystkie odbiorniki elektryczne oraz oświetlenie, zmniejszając w ten sposób zagrożenie wybuchem. W przypadku połączenia w system, informuje mieszkańców poprzez wiadomość SMS, o zaistniałym zdarzeniu.

Inteligentne mulitłączniki PRESTO stanowią podstawowy element systemu PRESTO HOME. W połączeniu z modułem centralnym, wyposażonym w specjalne oprogramowanie, umożliwią one tworzenie spersonalizowanych planów działania poszczególnych instalacji w obrębie całego budynku, a także zdalne sterowanie poprzez smartfon tablet itp.


Więcej informacji na temat produktów PRESTO znajdziesz na www.ospel.pl


Zobacz prezentację OSPELGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1951 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Kwietnia 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u