Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

System CAMELEON Nowodvorski Lighting - nieograniczone możliwości

28 Lutego 2020

Wybór oświetlenia nie jest zadaniem łatwym. Każdy, kto go dokonuje, musi uwzględnić szereg różnych czynników, które ostatecznie zdecydują jak zaprezentuje się wnętrze, czy będzie ono funkcjonale i komfortowe. Przed tego rodzaju wyzwaniem stają zarówno projektant i inwestor, kreujący przestrzeń od podstaw, jak i ten, który musi podołać jeszcze trudniejszemu zadaniu, czyli stworzyć funkcjonalną i dobrze oświetloną przestrzeń w pomieszczeniach już istniejących. Funkcja, jaką powinno spełniać oświetlenie we wnętrzach i ich strefach, to jeden z najważniejszych czynników, które należy uwzględnić projektując oświetlenie.

 


Oświetlenie dostosowane do indywidualnych potrzeb
 

System CAMELEON marki Nowodvorski Lighting to nowoczesny system oświetlenia przeznaczony do projektowania samodzielnego (w przypadku rozwiązań mniej skomplikowanych) lub z pomocą specjalisty projektanta, w przypadku złożonych rozwiązań i niestandardowych potrzeb. Jego innowacyjność polega na możliwości doboru i tworzenia indywidualnych kompozycji z poszczególnych elementów wchodzących w jego skład, bez konieczności wykonywania bruzd do ukrycia przewodów elektrycznych w ścianach czy sufitach. Na system składa się gama kloszy, różnych rodzajów i długości zawieszeń, kilku rodzajów puszek montażowych oraz niezbędnych do skomponowania całego systemu elementów montażowych. Bogaty asortyment kloszy, różnorodność ich kształtów, jak i nowoczesność materiałów, z których zostały wykonane, stanowią doskonałe dopełnienie wnętrz o bardzo zróżnicowanych charakterach.

W ofercie znajdują się zarówno klosze wykonane ze szkła, metali w różnych formach, betonu, drewna, jak i szlachetnych tkanin. Dostępne są również klosze i oprawy dedykowane do przestrzeni roboczych – oświetlenie punktowe czy roboczo-biurowe. System cechuje przede wszystkim duża funkcjonalność i elastyczność, co oznacza, że do jednej puszki montażowej (jednego punktu zasilania) można zamontować kilka rodzajów zawieszeń w różnych długościach i kolorach oraz do 12 różnych rodzajów kloszy i opraw. Należy przy tym dodać, że w ramach jednego punktu zasilania istnieje możliwość stworzenia dwóch obwodów. Tym samym lampy w poszczególnych częściach pomieszczenia, np. nad blatem kuchennym i stołem w jadalni, mogą świecić niezależnie od siebie. Zastosowanie kolejnych tego rodzaju rozwiązań w ramach jednej przestrzeni wymaga jedynie dodatkowych punktów zasilania.

 

 

Z czego składa się system Cameleon?
 

Niewątpliwym atutem systemu CAMELEON jest możliwość podłączenia nawet do 12 opraw oświetleniowych o maksymalnej mocy 40 W do jednego punktu zasilania. Pozwalają na to specjalnie skonstruowane puszki umożliwiające ukrycie kostek i przewodów zasilających oraz system zawieszeń, uchwytów i kloszy. Puszki dostępne są w kilku kształtach i rozmiarach. Ponadto występują w dwóch uniwersalnych kolorach – czarnym i białym. Uzupełnienie puszek stanowią zawieszenia wyposażone w przewody, również w kolorze czarnym i białym, oraz oprawki E27, G9 czy GU10 do wyboru (z osłonkami w różnych kolorach). Uchwyty podtrzymujące pozwalają w łatwy i szybki sposób rozmieścić przewody na ścianie czy suficie, bez konieczności wykonywania bruzd do ich ukrycia. Istnieje zatem możliwość wyeksponowania, całego systemu i podkreślenia jego charakteru, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu puszek, przewodów i uchwytów w kolorze kontrastowym do powierzchni ścian i sufitów, lub stworzenia kompozycji o charakterze monochromatycznym. Na szczególną uwagę zasługują również zróżnicowane pod względem materiałowym, rozmiarowym czy funkcjonalnym klosze dedykowane do systemu Cameleon, które stanowią doskonałe dopełnienie wnętrz utrzymanych w różnych stylach i trendach. Wśród kloszy przystosowanych do systemu Cameleon znajdują się zarówno modele znane już z poprzednich kolekcji, tj. WAVE, LUKSOR, UMBRELLA, GSTAR, WHEEL czy EGG, jak i nowości – CAMELEON SPHERE, CAMELEON STRAW, CAMELEON CYLINDER oraz CAMELEON CONE S, CAMELEON BARREL WIDE S I CAMELEON BARREL THIN S.

 

Prosty sposób na oświetlenie wnętrz
 

Warto też podkreślić raz jeszcze, że system CAMELEON pozwala na dowolne rozmieszczenie opraw i uzyskanie dwóch osobnych stref oświetleniowych w ramach jednego punktu zasilania, co należy bezwzględnie uwzględnić na etapie projektowania systemu. System CAMELEON marki Nowodvorski Lighting to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw bardzo indywidualnym, a często niestandardowym i nowatorskim potrzebom użytkowników. Istotną rolę odgrywa jednak sam proces przygotowania i zaplanowania, jak powinien on wyglądać w danej przestrzeni. Do stworzenia systemu niezbędne jest bowiem zaopatrzenie się w odpowiednią ilość określonych elementów, czyli puszek, zawieszeń, uchwytów podtrzymujących i kloszy potrzebnych do planowanego rozwiązania. Przemyślane rozwiązania zastosowane w systemie Cameleon sprawiają, że proces aranżacji i montażu przebiega szybko, sprawnie i nie wymaga żmudnych i kosztownych prac remontowych. Dopełnienie całego rozwiązania stanowi katalog systemu Camelon zawierający pełną ofertę elementów systemu wraz z danymi technicznymi każdego z ich (min. klasy ochronności), które są niezbędne w procesie projektowania. W katalogu przedstawiono również inspiracje aranżacji świetlnych oraz szczegółowe instrukcje montażu poszczególnych elementów systemu. Katalog systemu Cameleon dostępny jest do pobrania w wersji elektronicznej na stronie internetowej producenta – www.nowodvorski.com. Sposób działania systemu Cameleon prezentuje animacja przygotowana przez producenta, dostępna na kanale YouTube marki.

 

Walory systemu Cameleon marki Nowodvorski Lighting zostały docenione również przez ekspertów branży oświetlenia i nagrodzone Złotym Medalem 2020 Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagrodami specjalnymi Grupy MTP – Eco Prize i Grand Prix.

Więcej informacji na stronie: www.nowodvorski.com

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1676 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Lutego 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u