Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dwa w jednym-kombinowany zawór kątowy marki SCHELL

2 Października 2016
Bezpieczeństwo użytkowania instalacji wodnej w kuchni i łazience zapewniają odpowiednie zawory kątowe, które z jednej strony pozwalają odciąć dopływ wody w razie awarii domowych urządzeń, a z drugiej – regulować przepływ wody z instalacji. Zawór kombinacyjny SCHELL COMFORT to wielofunkcyjne zabezpieczenie, które umożliwia podłączenie dwóch przyborów naraz.

Zawór kombinowany SCHELL COMFORT został zaprojektowany, by zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo użytkowania instalacji przy jednoczesnym uproszczeniu jej budowy. Zawór pełni nie tylko funkcję odcinania, lecz także reguluje zużycie wody, pozwalając na realne oszczędności. Rozwiązanie z blokadą przepływu zwrotnego pozwala ponadto zapobiegać nieprzewidzianym skutkom awarii wodociągu, dzięki czemu zapewnia czystość wody i chroni domowe urządzenia przed uszkodzeniem. Armatura zaopatrzona w dwa przyłącza umożliwia podłączenie z jednego podejścia punktu czerpalnego w postaci np. baterii umywalkowej lub kuchennej oraz urządzenia, takiego jak pralka lub zmywarka.

Oszczędność i ochrona instalacji

Zazwyczaj w celu uniknięcia konsekwencji awarii urządzeń pobierających wodę z sieci wodociągowej zaleca się montaż przed każdym przyborem odpowiedniego zaworu umożliwiającego odcięcie przepływu wody. Zaopatrzone w dwa pokrętła i złączkę gwintowaną do węża zawory SCHELL COMFORT umożliwiają regulację ciśnienia przepływu wody np. do baterii i pralki niezależnie. Wielofunkcyjne rozwiązanie nie tylko pozwala na dopasowanie zużycia wody do indywidualnych wymagań, lecz również zapobiega ewentualnemu skażeniu instalacji przez cofającą się z wodociągu wodę, co może nastąpić w przypadku podciśnienia wywołanego np. pracami konserwacyjnymi. Armatura wyposażona w podwójną blokadę zwrotną zapobiega w ten sposób przedostawaniu się do instalacji zasilającej w wodę pitną np. brudnej wody pochodzącej z pralki. Dodatkową funkcją zaworu może być ponadto ochrona wrażliwych urządzeń przed uszkodzeniem pod wpływem występujących w wodociągu zanieczyszczeń. Opcjonalny filtr wyłapuje elementy o wielkości nawet 500 mikrometrów.

Łatwe w montażu i bezawaryjne

Zawór kombinacyjny SCHELL został stworzony pod kątem długotrwałej i komfortowej eksploatacji. Mechanizm umieszczony w oddzielnej komorze smarnej nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą, dlatego nie ulega zacieraniu i działa lekko nawet po upływie wielu lat. Trwałe i pewne połączenie zaworu z instalacją zimnej wody gwarantuje odporna na wyrwanie złączka ze stożkiem zaciskowym lub samouszczelniającym gwintem przyłączeniowym ASAG easy. Korpus z wysokogatunkowego mosiądzu jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Surowiec, z którego wykonano zawory SCHELL COMFORT został dopuszczony do kontaktu z wodą pitną zgodnie z niemieckim rozporządzeniem TrinkwV z 2001 roku.
Zawór kombinowany SCHELL COMFORT
cena katalogowa netto: od 62,76 do 101,39 PLN

Więcej informacji na stronie www.schell.pl

Informacje o firmie:
SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jet obecna na polskim rynku od 11 lat. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1793 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 2 Października 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u