Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zrównoważone technologie oszczędzania wody - regulacyjny zawór SCHELL COMFORT

30 Czerwca 2016
Regulacyjny zawór kątowy  SCHELL COMFORT
Regulacyjny zawór kątowy SCHELL COMFORT
Szacuje się, że zużycie wody stanowi jeden z największych składników kosztów eksploatacyjnych w budynkach mieszkalnych. Jednocześnie od wielu lat wzrastają stawki za uzdatnienie i podgrzanie wody. Z tego powodu stosowanie armatury pozwalającej na zmniejszenie jej zużycia staje się coraz bardziej opłacalne. 
 

Jak podaje Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, zasoby słodkiej wody w Polsce są mniejsze niż średnia europejska. Na jednego mieszkańca przypada średnio 1580 m3 na rok, podczas gdy na przeciętnego europejczyka – 4560 m3 na rok. Malejące zasoby wody i konieczność modernizacji obecnej infrastruktury powodują, że w wielu regionach Polski już od wielu lat wzrastają stawki za uzdatnianie wody. Dotyczy to zwłaszcza ciepłej wody – znajdujemy się w czołówce krajów, w których stosunek kosztów energii do zarobków jest najmniej korzystny. Dlatego tak niezwykle ważne jest projektowanie instalacji pozwalających na racjonalne korzystanie z zasobów wodnych w punktach odbioru, czyli w domach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej. Najprostszą metodą na uzyskanie oszczędności jest montaż zaworów regulacyjnych, jak np. SCHELL COMFORT. Armatura tego typu pozwala na zaoszczędzenie aż do 40% kosztów zużycia wody.

Czysta oszczędność
 
Najczęściej wybieranym rodzajem zaworów stosowanych w instalacjach wodnych, zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, jest obecnie armatura odcinająca w postaci zaworu kulowego. Rozwiązanie to zwykle służy tylko do zamykania dopływu wody w wypadku awarii lub wymiany urządzeń. Zdecydowanie lepszą alternatywą są zawory regulacyjne, które nie tylko odcinają wodę, ale również pozwalają wstępnie ograniczyć jej zużycie, jak np. zawór SCHELL COMFORT. Wstępne ograniczenie przepływu jeszcze przed baterią pozwala wyeliminować ryzyko nadmiernego zużycia wody podczas rutynowych czynności, takich jak mycie rąk czy zmywanie naczyń. Za pomocą poręcznego pokrętła COMFORT można w prosty i wygodny sposób regulować strumień wody. Armatura tego typu doskonale sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie z bieżącej wody korzysta każdego dnia wiele osób, czyli np. w biurach, szkołach czy szpitalach. Zamontowanie regulacyjnych zaworów SCHELL COMFORT nie tylko przekłada się na niższe zużycie wody, co nie tylko przekłada się na niższe rachunki, lecz również ma znaczenie ekologiczne. 

Trwały projekt instalacji
 
Zrównoważona instalacja sanitarna musi być nie tylko oszczędna, lecz również trwała. Zawory SCHELL COMFORT zostały wyprodukowane z wysokiej jakości mosiądzu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Bezawaryjne działanie mechanizmu zapewnia jego budowa – wrzeciono zostało umieszczone w odseparowanej komorze smarnej, dlatego nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami obecnymi w wodzie dostarczanej z wodociągu. Dodatkowe korzyści zapewniają modele z wbudowanym filtrem o dokładności 500 mikrometrów. Znajduje on zastosowanie zwłaszcza w instalacjach z bateriami elektronicznymi, które są wyjątkowo podatne na uszkodzenia pod wpływem elementów kamienia i innych zanieczyszczeń z instalacji. Filtr można bardzo łatwo wyczyścić bez użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy go zdemontować za pomocą śrubokręta lub monety i wypłukać pod bieżącą wodą. Zawory regulacyjne SCHELL COMFORT są oferowane również w wersjach z samouszczelniającym gwintem przyłączeniowym ASAG easy, który znacznie ułatwia instalację.

Więcej na www.schell.eu/polska-plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2779 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 30 Czerwca 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u