Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Inteligentny system kominowy dla techniki kondensacyjnej Schiedel AVANT

26 Października 2016
Wiele prognoz technologicznych stwierdza wprost, że udział nowych wyrobów w różnych gałęziach przemysłu w najbliższym czasie gwałtownie wzrośnie. Oznacza to jednocześnie rezygnację z przestarzałych rozwiązań technicznych i produktów znajdujących w schyłkowej fazie cyklu życia.

1.1. Produkt nowej generacji


Nowoczesny produkt staje się zatem centralnym pojęciem i nośnikiem postępu technicznego w szerokim tego słowa znaczeniu. Pokrywa się to z wyobrażeniem o towarach z nowymi jakościowo właściwościami, czy też pojawiającymi się nowymi rynkami zbytu. Szczególne miejsce zajmuje tutaj grupa tzw. high -tech produktów klasyfikowanych również jako wschodzące gwiazdy. Charakterystyczną cechą jest wysoki stopień przetworzenia, daleko idąca specjalizacja, zaspokojenie potrzeb konsumenta na najwyższym jakościowo poziomie. Prezentowany poniżej po raz pierwszy na polskim rynku budowlano-montażowym produkt spełnia wszystkie przytoczone powyżej kryteria. Ponadto cechą szczególną jest wypełnienie dotkliwej luki produktowej wynikającej z dynamicznego rozwoju techniki kotłów kondensacyjnych a wymogami bezpiecznego, energooszczędnego odprowadzenia spalin.

 

1.2. Harmonia systemowa komin-kocioł


Najnowsze rozwiązania w technice grzewczej przyniosły kolejny spadek temperatury spalin.

 

Kotły kondensacyjne wykorzystując dodatkowo zjawisko kondensacji odprowadzają spaliny w temperaturze poniżej punktu rosy, nawet do +30oC.

 

Komin odprowadzający tak mokre i agresywne spaliny musi charakteryzować się wyjątkową odpornością na permanentną wilgoć, korozję budowlaną oraz możliwość pracy w nadciśnieniu.

 

Dotychczasowe doświadczenia w zakresie odprowadzania spalin przy pomocy przewodów powietrzno- spalinowch poprzez ścianę zewnętrzną czy dach mogą budzić spore wątpliwości(stwarzać określone problemy).

 

Zaliczyć do nich można straty związane ze zniszczeniem elewacji w okresie zimowym, przebarwieniem dachówki oraz możliwością tworzenia się w okresie silnych mrozów tzw. korków lodowych.

 

W związku z ograniczeniami, co do długości przewodów powietrzno - spalinowych kotły w budynkach jednorodzinnych muszą być umiejscawiane na poddaszu co wiąże się również z dodatkowymi kosztami budowy.

 

Problemów tych można uniknąć stosując odpowiedni komin.

 

Propozycją firmy Schiedel na ostatnich targach Budma 2001 w tym zakresie był nowy komin Schiedel AVANT.

 

Schiedel AVANT jest inteligentnym systemem odprowadzania spalin do zastosowania w nowym budownictwie. Został stworzony na zupełnie nowych komponentach, wzorując się na wypróbowanym i niezawodnym Schiedel Quadro. Sercem komina jest nowa, profilowana, izostatycznie prasowana rura ceramiczna o unikalnych parametrach.
 
 

1.3. Właściwości systemu:
 

Zastosowanie

 • stworzony został do podłączenia kotłów niskotemperaturowych i kondensacyjnych
 • do gazu i oleju
 • możliwość zastosowania w domach jedno- oraz wielorodzinnych przy temperaturze spalin do 2000C
 • możliwość współpracy z kotłami z zamkniętą i otwartą komorą spalania


 

Oszczędność pracy w trybie przeciwprądu !
 

Schiedel AVANT pracuje nie tylko w tradycjonalnym trybie współprądu, ale również - zgodnie z zasadą wymiany ciepła - w przeciwprądzie. W przeciwprądzie zimne powietrze zostaje przeprowadzone w dół i podgrzane dzięki rozgrzanej profilowanej rurze wewnętrznej. Dzięki temu osiągamy oszczędność na kosztach eksploatacyjnych. Ta nowoczesna technika grzewcza ma szczególny wpływ w chłodne dni, - kiedy możliwe jest zaoszczędzenie energii do 7%.

 

Jeszcze łatwiejszy w montażu:

 • gładka szlifowana powierzchnia pustaków ułatwia szybsze montowanie na zaprawie cienkowarstwowej  
 • profilowana rura zachwyca idealnymi wymiarami oraz swoją lekkością


Nowa profilowana rura ceramiczna

 • niewrażliwa na wilgoć
 • oszczędzająca energię (wymiennik ciepła)
 • szybka w montażu (długość 66cm)
 • lekka
 • idealne wymiary
1.4. Alternatywny sposób odprowadzania spalin

 

Obserwacje rynku budowlanego wykazują, że część właścicieli domów w przeciągu kilku lat zmienia swój kocioł w zależności od istniejącej koniunktury na rynku paliwowym. Zastosowanie komina AVANT w odróżnieniu od przewodów powietrzno - spalinowych nie jest "drogą jednokierunkową".

 

Komin AVANT umożliwia zmianę typu kotłą zarówno pod względem rodzaju paliwa ( gaz lub olej) jak i sposobu odprowadzania spalin ( nadciśnienie i podciśnienie).

 


1.5. Elementy systemu

 

Obudowę rury ceramicznej stanowią pustaki z betonu lekkiego na bazie keramzytu. Dodatkowymi elementami komina są wzmocnienia i uszczelnienia w postaci obejm i pierścieni dystansowych.

 

System wyposażony jest w pręty służące do wzmocnienia samej konstrukcji oraz we wszystkie konieczne akcesoria potrzebne do wybudowania komina ( drzwiczki, silikon uszczelniający, płyta przykrywająca itp.).

 

Przedstawione powyżej cechy oprócz wysokich walorów technicznych na I europejskim poziomie spełniają również warunki dotyczące nadzwyczaj bezpiecznej eksploatacji systemu.

 

Komin AVANT to komin nowej generacji o najwyższej jakości, który jest jedynym idealnym systemem dla kotłów kondensacyjnych. Te wysokie walory zawdzięcza wieloletnim intensywnym pracom badawczo- rozwojowym centrum technologicznego grupy Schiedla. Produkt w pełni spełnia oczekiwania nowoczesnej techniki grzewczej oraz oczekiwania wymagającego użytkownika.

 

Promując właśnie ten nowy produkt Firma Schiedel udostępnia po raz kolejny system wprowadzający nowy standard techniki kominowej.

 

Schiedel Sp.z o.o.

dr Rudolf Kania

inż. Roman Nowak


Więcej na: www.schiedel.pl

 

 

 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3214 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 26 Października 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u