Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Steruj domem przez iPada - nowa aplikacja FIBARO

20 Sierpnia 2013
Rewolucja z wykorzystaniem tabletów staje się faktem. Teraz przy ich pomocy i bez ruszania się z kanapy w salonie jesteśmy w stanie także zamknąć okna w pokojach na piętrze, podwyższyć poziom temperatury w sypialni czy wyłączyć światło w kuchni. Firma Fibar Group udostępniła właśnie najnowszą aplikację na iPada umożliwiającą kompleksowe i wszechstronne zarządzanie systemem inteligencji budynkowej FIBARO. Można ją bezpłatnie pobrać z internetowego sklepu App Store.

Za sprawą nowego dedykowanego programu na tablety możemy wydawać naszemu inteligentnemu domowi polecenia znajdując się w dowolnym miejscu na świecie. Najnowsza aplikacja na iPady w pełni synchronizuje się z systemem FIBARO, dzięki czemu wszystkie zamontowane urządzenia i poszczególne moduły mogą być administrowane za pomocą tego przenośnego urządzenia. – Zdecydowaliśmy się udostępnić najnowszą aplikację przeznaczoną na iPady w odpowiedzi na duże zainteresowanie ze strony naszych użytkowników – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków FIBARO. – Od teraz sterowanie inteligentnym domem wyłącznie za pomocą tabletu staje się w pełni realne – dodaje.

Dzięki nowej aplikacji na naszym iPadzie mamy dostęp do podglądu obrazu z kamer, możemy więc w dowolnym momencie sprawdzić, co dzieje się właśnie w naszym „M”, ale też włączyć ogrzewanie i oświetlenie przed wieczornym powrotem z biura czy sterować pracą sprzętów RTV i AGD, a także korzystać z całego wachlarza innych możliwości, jakie daje nam inteligencja budynkowa. Aplikacja pozwala także na śledzenie zużycia energii w poszczególnych pomieszczeniach oraz poboru prądu przez konkretne urządzenia zarówno na bieżąco, jak też w wybranych okresach. Informacje są prezentowane na przejrzystych wykresach, dzięki czemu łatwo zauważyć, jakie elementy wyposażenia domu mogą powodować niepotrzebne straty energii.

Program stworzono z myślą o tym, aby w jednym miejscu skupić wszystkie możliwości, jakie daje korzystanie z inteligencji budynkowej. Główne menu interfejsu zawiera 9 ikon odnoszących się do poszczególnych funkcjonalności systemu FIBARO: oświetlenie, ogrzewanie, sceny, wyposażenie, pomieszczenia, alarm, kamery, LiLi (sterowanie głosowe) oraz ustawienia aplikacji. Wśród dostępnych sekcji, jakimi można zarządzać, znalazły się m.in. listy pomieszczeń, scen czy urządzeń. Poza przygotowanymi zestawami list i pulpitów użytkownicy mają możliwość samodzielnego skonfigurowania dodatkowego panelu zarządzania zgodnie ze swoimi potrzebami. Co istotne, przyjazna nawigacja programu sprawia, że korzystanie z niego jest w pełni intuicyjne.

Więcej o inteligencji budynkowej przeczytasz na www.fibaro.com/pl


Zobacz prezentację Fibar GroupGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4236 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Sierpnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u