Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zarządzaj domem z telefonu

25 Września 2018

Obecnie opcji, które są zdolne ułatwić nasze życie z każdym dniem przybywa. Dawniej nie do pomyślenia było, żeby sterować zasilaniem poszczególnych sprzętów w domu za pomocą telefonu. Dziś jest to wykonalne, a potrzebne narzędzia nie kosztują wiele.

 

Zmiana mieszkania na smartdom

Remontując mieszkanie warto zainteresować się opcjami, które pozwolą nam mieć nad nim kontrolę nawet, gdy nie ma nas w środku. Jest to istotne dla osób, które często podróżują, boją się szkód lub kradzieży. Dla nich dobrą opcją do uwzględnienia w trakcie remontu jest switchbox BleBox. Jest to małe urządzenie, które pozwala na zdalne kontrolowanie włącznika urządzeń elektrycznych zasilanych z sieci 230V o mocy maksymalnej 3500W. Dla przykładu – gdy jesteśmy w domu możemy sterować światłem za pomocą normalnego włącznika, który znajduje się na ścianie. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy trzeba szybko wybiec z domu i zapomina się np. o zgaszeniu światła, telewizora itp. W takich momentach dzięki switchbox BleBox można szybko połączyć się poprzez aplikację na smartphonie z „domem” i wyłączyć konkretny sprzęt. Jest to opcja, która bardzo się przydaje, gdy mamy gdzieś dalej wyjechać, a na lotnisku lub peronie najdą nas wątpliwości czy wszystko rzeczywiście jest wyłączone.

switchbox BleBox

Takie rozwiązania jak switchbox BleBox jeszcze parę lat temu znajdowały się w zasięgu zamożniejszych konsumentów. Dziś każdy może do pewnego stopnia upgradować swoje mieszkanie, tak by zarządzać nim za pomocą telefonu. Daje to lepsze poczucie bezpieczeństwa oraz komfort. Sterowanie światłem, włączanie alarmu, wewnętrzny monitoring – wszystko to znajduje się w zasięgu ręki w rozsądnych cenach. 

Remont na przyszłość

Tego rodzaju rozwiązania są inwestycją na przyszłość. Dodatki takie jak switchbox BleBox instalowane są pod panelami lub w ścianach (dokładne specyfikacje można znaleźć w sieci), pamiętać trzeba jednak, że urządzenie łączy się poprzez wifi. Złe umiejscowienie może ograniczyć zasięg, w efekcie czego urządzenie stanie się mało użyteczne. Jest to najczęściej popełniana pomyłka, ponieważ przy remontach chcemy prace zakończyć możliwie jak najszybciej. Niestety dopiero później pojawiają się problemy, które są ciężkie do naprawienia. Instalując w trakcie prac dodatki pozwalające sterować różnymi sprzętami w domu warto wcześniej posprawdzać, do czego się nadają, jak je założyć i czego przestrzegać, tak byśmy byli pewni, że sprzęt, który zakupujemy spełni nasze wymagania. 

„Sterowane” domy, to przyszłość, która nadeszła. Jeśli chcemy więcej dla siebie i dla swojego mieszkania, to zainteresujmy się przed zaczęciem prac remontowych rozwiązaniami, które pozwolą nam mieć centrum dowodzenia domem w kieszeni.

Więcej na: neoled.com.pl

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 932 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 25 Września 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u