Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak działa naturalna wentylacja w domu inteligentnym?

1 Marca 2018

Pojęcie domu inteligentnego stało się w ostatnich latach równie znane, co enigmatyczne. Każdy rozumie je nieco inaczej, ale zdecydowanej większości kojarzy się z przestrzenią naszpikowaną nowoczesnymi technologiami. ABB Living SpaceR Experience to miejsce, w którym możemy się przekonać, że technologię da się oswoić i przełożyć bezpośrednio na poprawę naszego codziennego komfortu, często w zaskakująco prosty i naturalny sposób. 

 

ABB Living SpaceR Experience to apartament pokazowy prezentujący nowoczesne systemy sterowania funkcjami budynku. Został podzielony na strefy takie, jak kuchnia, salon, sypialnia, gabinet i łazienka, w których realizowane są rozmaite scenariusze działania automatyki. Centralne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i żaluzjami, regulacja temperatury i wentylacji w poszczególnych pomieszczeniach czy zarządzanie funkcjami sprzętu multimedialnego to tylko część z całej gamy możliwości, jakie można zobaczyć odwiedzając showroom stworzony przez ABB. 

 

Świeże powietrze dzięki automatyce
 

W nawet najbardziej zaawansowanej technologicznie przestrzeni warto pamiętać o bezpośrednim dostępie do świeżego powietrza, które ma niezaprzeczalny wpływ na nasze dobre samopoczucie. W ABB Living SpaceR Experience wykorzystano napędy okienne z serii CDC firmy D+H, które umożliwiają otwieranie i zamykanie okien w oparciu o indywidualnie zaprogramowane scenariusze. Okna w przestrzeni dziennej mogą otwierać się np. podczas gotowania posiłków, natomiast w sypialni - wieczorem, przed pójściem spać, tak, aby pokój zdążył się przewietrzyć. Naturalna wentylacja to także doskonałe uzupełnienie systemu wentylacji mechanicznej. Przykładowo, schłodzenie przestrzeni nad ranem pozwala na opóźnienie uruchomienia klimatyzacji w ciągu dnia. Okna wyposażone w napędy mogą otwierać się i zamykać w oparciu o sygnały wysyłane przez czujki wiatru i deszczu, pomiar temperatury i wilgotności, a także informacje o stopniu zanieczyszczenia powietrza.

 

Najcichsze napędy na rynku
 

W ABB Living SpaceR Experience wykorzystano napędy z serii CDC w nowej, udoskonalonej wersji. Do bardzo dobrych parametrów technicznych dołączył atut nie do przecenienia - cicha, prawie niezauważalna praca łańcucha. Otwieranie i zamykanie okien jest dzięki temu nie tylko zautomatyzowane, ale także bardzo dyskretne. W apartamencie pokazowym ABB napędy zostały zamontowane nawierzchniowo - na ramie okna, ale warto wiedzieć, że można je także ukryć wewnątrz profilu. Innym rozwiązaniem, które pozwala estetycznie wkomponować napędy w stolarkę okienną, jest lakierowanie. Firma D+H Polska oferuje lakierowanie na dowolny kolor, również spoza palety RAL, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować napęd nawet do okien drewnianych.

 

Naturalna wentylacja w ABB Living SpaceR Experience, podobnie jak wszystkie zastosowane tam rozwiązania, jest sterowana w oparciu o standard KNX. Jest to otwarty standard zarządzania instalacjami budynkowymi, który ma zapewniać niezawodność i nieskończone możliwości rozbudowy. W przypadku naturalnej wentylacji oznacza to, że możemy dodawać dowolne scenariusze działania napędów. Okna mogą otwierać się w zależności od temperatury, wilgotności powietrza czy po prostu preferencji użytkowników. Przyjemnie jest obudzić się wdychając rześkie, poranne powietrze czy wrócić do świeżo przewietrzonego mieszkania. Wszystko to i wiele więcej znajdziemy w ABB Living SpaceR Experience. 

 

Apartament pokazowy można odwiedzić osobiście umawiając się uprzednio z koordynatorem projektu. Kontakt: tel. +48 22 223 77 77, e-mail: PL-livingspace@abb.com 

Więcej informacji na stronie: 
new.abb.com

 Galeria:powrót


Odwiedzono: 1717 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 1 Marca 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u