Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak łatwo i dokładnie nakleić na ścianę naklejki?

8 Października 2018

Naklejki ścienne są znakomitą ozdobą zarówno malowanych ścian, jak i tapetowanych. Do tego, jeśli tylko wcielimy w życie kilka zasad, będziemy mogli zrobić to w pełni samodzielnie i bez jakichkolwiek komplikacji. Dzięki czemu ściany staną się kreatywne i modne.


Powierzchnie, na których warto umieszczać naklejki


Dziś można znaleźć naklejki, które będą trzymać się niemal każdej powierzchni. Najważniejsze będzie to, aby trzymać się zaleceń producenta i nie wykorzystywać jednego rodzaju naklejek na wszystkie powierzchnie. Obecnie możemy wyróżnić naklejki, które mają doskonałą przyczepność zarówno w stosunku do szkła, drewna, metalu, jak i plastiku, czy nawet kafelek. Dzięki temu bez problemu będziemy mogli przykleić je do luster, okien, mebli, samochodów, sufitów, podłóg oraz ścian. Szczególnie ta ostatnia możliwość cieszy sporą popularnością.
 

Naklejki ścienne — gdzie kupić?


Fenomen naklejek na ścianę polega na tym, że można dzięki nim zupełnie odmienić każde wnętrze. Malując ściany na klasyczny kolor, można za pomocą naklejki bardziej spersonalizować pokój, zgodnie z naszym gustem, poglądami, czy pasjami. Dlatego najważniejsze jest to, aby znaleźć sklep z bogatym asortymentem, dzięki któremu zawsze znajdzie się akurat to, co będzie nam najbardziej odpowiadało. Taki sklep można znaleźć na stronie internetowej
 http://www.centrumtapet.pl/category/naklejki-scienne.

 

Przygotowanie powierzchni


Naklejki najlepiej będą trzymać się na powierzchni całkowicie płaskiej. Wszelkie nierówności, czy zagięcia mogą znacząco wpłynąć na końcowy efekt. Zaleca się, aby nie naklejać ich na powierzchniach, które są świeżo malowane. Najlepszym rozwiązaniem będzie odczekanie około dwóch tygodni. Poza tym ściana musi być nie tylko płaska, ale też czysta. Ważne będzie usunięcie z niej kurzu, tłuszczu, czy innych zanieczyszczeń, które mogłyby znacząco wpłynąć na wygląd naklejek na ścianie. Fachowcy bardzo często wykorzystują w tym celu preparaty na bazie alkoholu. Jeśli ściana jest po prostu zakurzona, to nawilżona ścierka będzie wystarczająca.
 

Jak nakleić naklejki ścienne?


Na początku musimy zdecydować się, w jakim miejscu ma zostać przyklejona nasza naklejka. Potem należy położyć ją na jakiejś twardej powierzchni, np. na stole. Następnie odklejamy delikatnie od góry papier. Warto zachować cierpliwość i dokładność, aby nie uszkodzić jej nawierzchni. Kiedy odsłonimy klej, powinniśmy od razu przyłożyć naklejkę do ściany, zwracając przy tym uwagę na to, czy robimy to prosto. Proces ten warto zaczynać od góry. Kiedy jest ona już naklejona, warto zabrać kawałek jakiegoś plastiku lub drewna, dzięki któremu będzie można całość wygładzić. Ważne jest to, aby ruchy odbywały się od środka do zewnątrz, dzięki temu unikniemy bąbelków powietrza. Po kilkukrotnym powtórzeniu tego kroku możemy ściągnąć folię, która ochrania zewnętrzną część naklejki. Odklejanie powinno odbyć się pomału od góry przy jednoczesnym przyciskaniu powierzchni poniżej, aby wszystkie elementy pozostały na ścianie.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 935 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Października 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u