Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak odnowić parapet z kamienia?

16 Października 2019

Wewnętrzne parapety kamienne, chociaż nie są otwarcie narażone na czynniki atmosferyczne, to jednak z czasem mogą ulegać nieestetycznym przebarwieniom, czy zarysowaniom. Jeśli konstrukcja parapetu nie została naruszona, można go odrestaurować samodzielnie.


Parapety wewnętrzne, w tym parapety kamienne ,spełniają sporo istotnych funkcji. Poza względami ozdobnymi, ta część naszego pomieszczenia chroni przed wilgocią, pomaga w regulacji temperatury, chroni ściany przed zabrudzeniami. Parapety kamienne mogą stanowić również interesującą oprawę wnętrza. Dla spełnienia tych wszystkich funkcji ważne jest jednak zachowanie parapetów w jak najlepszej kondycji. Co zrobić, gdy nasz parapet wymaga odświeżenia?
 

Rodzaje parapetów kamiennych


Najczęściej wybierane parapety kamienne to te wykonane z marmuru oraz granitu. Mimo iż kamień naturalny jest wysoce odporny na uszkodzenia czy ścieranie, raczej łatwo go zabrudzić. Tutaj warto zabezpieczyć parapet przede wszystkim przed bezpośrednim kontaktem z owocami, czy owocowymi sokami bowiem powstałe w ten sposób plamy są niemożliwe do usunięcia.
 

Do czyszczenia kamiennych parapetów używaj odpowiednich środków


Czyszcząc parapet kamienny, powinniśmy mieć na uwadze, że kamień naturalny nie toleruje środków czyszczących zawierających kwaśne substancje, jak kwas octowy, czy kwas solny. Tego typu środki, jak choćby woda z kwaskiem cytrynowym stanowią dla kamienia ogromne zagrożenie. Aby wyczyścić parapet z kamienia, należy sięgnąć po preparat przeznaczony do konkretnych kamiennych powierzchni. Bez kłopotu nabędziemy taki w sklepie budowlanym, w zakładzie kamieniarskim, czy po prostu w internecie.
 

Parapet zabezpiecz odpowiednim impregnatem


Gdy już starannie wyczyścimy nasz kamienny parapet, kolejny krok to jego impregnacja. Tutaj także należy sięgnąć po preparat ściśle przeznaczony do tego typu zadań. Zabezpieczenie kamienia impregnatem:

  •     poprawi wygląd kamienia,
  •     zasklepi mikro szczeliny w powierzchni parapetu,
  •     zapobiegnie osadzaniu się zanieczyszczeń i wnikaniu wody w powierzchnię parapetu.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 591 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 16 Października 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u