Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak się ochłodzić podczas nadchodzących upałów?

6 Maja 2016
Prognoza pogody na nadchodzące dni nie pozostawia złudzeń. Do Polski zbliża się fala gorąca i chociaż w naszym kraju upały nie trwają cały sezon, potrafią dać się we znaki. Nowe produkty MPM - wentylator MWP-13M lub Klimator MKL-01 to idealne rozwiązanie zarówno do domu jak i biura na czas, kiedy termometry zaczną wskazywać naprawdę wysokie temperatury. 
 
 

Czym się schładzać w upalne dni? 
 
Latem sklepy ze sprzętem AGD przeżywają oblężenie. Warto wcześniej pomyśleć o tym, aby zaopatrzyć się w urządzenie, które pozwoli przetrwać najbardziej upalne dni. Dobrze zatem wiedzieć, jaki mamy wybór i który z dostępnych na rynku sprzętów chłodzących najlepiej odpowie na nasze potrzeby – jeszcze zanim udamy się na zakupy. 
 
Wentylator
 
Wiatraki to skuteczny i stosunkowo niedrogi sposób na upały. Wentylator stojący MWP-13M to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących praktycznego urządzenia, będącego w stanie schłodzić niewielkie pomieszczenie.
Zasięg nawiewu jest duży – zakres obrotu to 80°, a 3-stopniowa regulacja pozwoli ustawić optymalny nawiew: od delikatnej bryzy po intensywny nadmuch. Wentylator MWP-13M posiada także możliwość regulacji wysokości: od 230 mm do 1300 mm, dzięki czemu może nas skutecznie chłodzić, niezależnie czy siedzimy na kanapie czy stoimy i gotujemy w kuchni. Ponadto wentylator posiada opcję ustawienia kąta nachylenia i kierunku nawiewu. Urządzenie zostało wyposażone w dwie bardzo przydatne funkcje: sterowanie za pomocą pilota oraz program pracy ciągłej lub czasowej. Oznacza to, że możemy kierować pracą wentylatora zdalnie oraz zaprogramować go tak, aby po pewnym czasie sam się wyłączył. To idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy, np. kładziemy się spać i chcemy, aby po pewnym czasie wiatrak zakończył pracę. Możemy go też zaprogramować tak, żeby zaczął działać o określonej porze – nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do mieszkania, w którym panuje przyjemny chłód. Wiatrak ma ponadto elegancką obudowę ze stali chromowanej i śmigło z metalu, dzięki czemu na pewno pasować będzie do nowoczesnego wnętrza. .
 
Klimator
 
Klimatory cieszą się coraz większą popularnością i są idealne dla osób poszukujących urządzeń o większej mocy chłodzenia niż dają wentylatory, ale z drugiej strony nie są zdecydowani na klimatyzację. Klimatory sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Ich funkcjonowanie polega na chłodzeniu powietrza z wody bądź lodu. Właśnie to w głównej mierze odróżnia je od klimatyzatorów, które chłodzą za pomocą freonu. Model MKL-01 wyposażony został w 8 litrowy pojemnik na lód, 2 pojemniki Ice Box oraz wyjmowany zbiornik na wodę. KML-01 zapewnia wentylacje w 3 prędkościach, szerokokątny nadmuch powietrza typu swing oraz, co warte uwagi,  oczyszczającą i nawilżającą powietrze kurtynę wodną. Dzięki intuicyjnemu sterowaniu klimator jest wygodny w użyciu, a dzięki rolkom jezdnym także łatwy w przemieszczaniu. 
 
Na rynku istnieje szeroki wybór urządzeń chłodzących.  Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z podstawowymi funkcjami i zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami. Wtedy na pewno znajdziemy produkt idealny dla nas. 

Wentylator stojący MWP-13M z pilotem
Cena: 399 zł
Funkcje: 
obudowa zestali chromowanej
śmigło z metalu
sterowanie w obudowie lub pilotem
3-stopniowa regulacja nawiewu
możliwość pracy ciągłej lub czasowej – zakres regulacji czasu pracy od1 do7 h
składana konstrukcja
ruchoma czasza
regulacja ustawienia czaszy – kąt nachylenia i kierunek nawiewu
zakres obrotu czaszy: 80°
średnica śmigła: 400 mm
średnica czaszy: 450 mm
przedział regulacji wysokości: 230 mm
regulacja wysokości – maks. 1300 mm
lampki kontrolne stanu prac
wygodna rączka do przenoszenia
 
Wyposażenie:
pilot zdalnego sterowania 
Parametry:
zasilanie: 220-240 V 50 Hz
moc:  50 W
 
Klimator MKL-01
Cena: 529 zł
Funkcje: 
wentylator – 3 prędkości
szerokokątny nadmuch powietrza typu swing
kurtyna wodna oczyszczająca i nawilżająca powietrze
sterowanie mechaniczne
wygodny i łatwy w przemieszczaniu - rolki jezdne
cicha i komfortowa praca
 
Wyposażenie:
pojemnik na lód do chłodzenia (8 l)
wyjmowany zbiornik na wodę łatwy do czyszczenia
2 pojemniki ICE BOX
 
Parametry:
zasilanie: 220-240 V 50 Hz
moc: 60 W
 
Informacje na temat firmy MPM
Firma MPM (dawniej MPM Product) powstała w 1989 roku. Jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą oferującą klientom wysokiej jakości produkty AGD charakteryzujące się ciekawym wzornictwem oraz dobrą ceną. Swoją ofertę kieruje do osób, które przy zakupie urządzeń AGD kierują się zdrowym rozsądkiem - nie chcą płacić wygórowanej ceny, nie obniżając wartości produktu. W początkowym okresie asortyment firmy ograniczał się do produkowanego we współpracy z angielską firmą Strix czajnika bezprzewodowego Samba oraz innych modeli czajników. Zainteresowanie rynku wpłynęło na stopniowe powiększenie się oferty o kolejne urządzenia, takie jak roboty kuchenne czy termowentylatory. Obecnie w asortymencie firmy MPM znajduje się niemal 250 zmechanizowanych produktów do kompleksowego wyposażenia kuchni oraz innych pomieszczeń domowych. Producent oferuje urządzenia do gotowania i przyrządzania posiłków, takie jak blendery, roboty kuchenne i opiekacze; urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, m.in. suszarki i prostownice do włosów; wentylatory, grzejniki i klimatyzatory; odkurzacze oraz urządzenia dużego AGD. Produkty te sprzedawane są na terenie całego kraju w większości sklepów i marketów ze sprzętem AGD. Firma cały czas poszerza obszar swojej działalności, zdobywając rynki eksportowe. Obecnie współpracuje z sieciami sprzedaży na terenie Słowacji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Rumunii, Serbii i Białorusi. Strategią firmy MPM jest stałe rozszerzanie, ulepszanie oraz dopasowywanie oferty do potrzeb konsumentów. 
 
 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1592 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Maja 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u