Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak wybrać najlepsze okna dla Twojego nowego domu!

4 Grudnia 2013
Obok drzwi i podłóg niezbędnym elementem naszego domu są oczywiście odpowiednie okna. Decydując się na zakup okien, zawsze pojawia się problem jaki rodzaj i model wybrać, by wszystko miało ręce i nogi.

Niejednokrotnie stajemy przed dylematem, okna drewniane czy PCV? Okna, jak wszyscy wiemy, są nie tylko nieodłączną częścią każdego domu, pełnią ponadto funkcję dekoracyjną. Warto zainwestować w taki rodzaj, by było i praktycznie i pięknie. Na rynku dostępnych jest wiele wymyślnych kształtów i wariantów. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy do mieszkania i ile jesteśmy w stanie wydać na zakup nowych okien. Bo bez nich oczywiście ani rusz. Dzięki ich odpowiedniemu zamontowaniu możemy bez przeszkód podziwiać piękne krajobrazy na zewnątrz. Wpuszczają do środka niezbędne do życia promienie słoneczne, w innym przypadku nie nastarczylibyśmy z płaceniem niebotycznych rachunków za światło.


Jeśli chcemy zaszaleć, możemy pozwolić sobie na odrobinę fantazji. Okna trójkątne, gwiaździste, okrągłe czy półokrągłe, prostokątne czy takie o niestandardowych kształtach i rozmiarach mogą zdobić nasze domy, jeśli tylko mamy sporą gotówkę, odpowiedni metraż i głowę pełną pomysłów. Satysfakcjonującej opcji nie ma w sklepie? To nie problem. Zawsze możesz złożyć zamówienie na nieprzeciętny krój twojego okna. Fachowcy z pewnością zrobią wszystko, by zadowolić wybrednego klienta.


Zarówno okna drewniane jak i PCV cechują się wysoką jakością i zbliżonymi do siebie parametrami. Warto zatem postawić na ramy okienne wykonane z naturalnego tworzywa. Dlaczego? Zalet drewna jest oczywiście cała masa. Po pierwsze, to samo zdrowie. Naturalny surowiec jakim jest drewno, już od lat wykorzystywany jest do produkcji okien, to oczywiście mówi samo za siebie. Skoro tak długo króluje na rynku, znaczy, że warto w nie zainwestować. Drewno to przede wszystkim ponadczasowe piękno. Będzie świetnym rozwiązaniem zarówno do nowoczesnych wnętrz jak i domów, w których czas trochę się zatrzymał. Są to okna bardzo trwałe i wytrzymałe. Bo przecież wszystko co klasyczne będzie najlepszym rozwiązaniem. A co najważniejsze, są po prostu bezpieczne. A tego w swoim domu z pewnością każdy by sobie życzył. Nowoczesne okna wykonane z drewna są zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Kapryśna w naszym kraju pogoda każdego roku zaskakuje czymś nowym, warto zatem zabezpieczyć się przed skutkami jej działalności.


Na jaki kolor postawić? Najlepiej na taki, który współgrać będzie zarówno z elewacją budynku, kolorem dachu jak i późniejszym wykończeniem pomieszczeń. Na co zatem zwrócić największą uwagę? Przede wszystkim nie chcemy przecież, by nasze wnętrza zniechęcały lecz zapraszały. Zatem warto wykończyć mieszkanie tak, by nie raziło kontrastami. Meble czy kolor ścian możemy wymieniać nawet kilka razy do roku, oczywiście jeśli nas stać na takie luksusy. Jeśli nasz portfel jest mniej zasobny, możemy przecież co jakiś czas dokonywać małych lub większych rewolucji w naszym domu. Szafa nie wygląda odpowiednio na tej ścianie? Przestawmy ją zatem w lepsze miejsce. Półka nad kanapą nie pasuje do wystroju? Powieśmy ją gdzie indziej lub po prostu usuńmy z naszego salonu. Na tym polu mamy szereg możliwości. Jeśli natomiast po aranżacji mieszkania stwierdzimy, że okna jednak nie pasują do całości, wówczas pojawia się nie lada problem. Nie możemy od tak, wymienić ich na lepszy model. Znowu trzeba będzie przeprowadzić gruntowny remont, a to wiąże się z kosztami i niepotrzebną stratą czasu. Powinniśmy zatem, już na samym początku zastanowić się nad najlepszym wyjściem, by zanadto nie utrudniać sobie życia.


Ważnym elementem są również wszelkiego rodzaju klamki i okucia, jakoś przecież musimy otwierać i regulować nasze okna. Bez tego ani rusz. Co wybrać? Oczywiście, jak najbardziej praktyczne wyjścia. Ale obok użyteczności stoi jeszcze wygląd. Możemy przebierać i wybierać z całej masy zdobień, które będą pięknie dekorować nasze okna. Także modnym akcentem w ostatnim czasie są ozdobne szyby a nawet witraże. Jest to dość kosztowny nabytek, ale jeśli nas stać i mamy takie pragnienie, nic nie stoi na przeszkodzie. Możemy ozdobić okno szybą z motywem kwiatowym czy zamówić interesujący nasz model, niedostępny w tym momencie na rynku. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej i ręki artysty, który specjalnie dla nas wykona niepowtarzalne dzieło.

Fantazja może ponieść Cię jeszcze dalej. Chcesz poczuć się swojsko, niczym na polskiej wsi? Zamontuj na zewnątrz domu specjalne okiennice, które w każdej chwili możesz zamknąć lub otworzyć. Wszystko w zależności od pory roku, dnia czy twojego samopoczucia. Są one nie tylko wspaniałą dekoracją. Przede wszystkim chronią przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń czy ucieczką ciepła. Najlepszym tworzywem na ich wykonanie jest oczywiście drewno. Wzorów jest wiele, zawsze jednak możesz zlecić komuś wykonanie niepowtarzalnego modelu. Przecież to Twój dom i możesz robić wszystko to, na co masz tylko ochotę. Niech będzie on naprawdę wyjątkowy!

Fot. sxc.hu
Autor: Projekty domów
MG Projekt pracownia architektoniczna. Gotowe projekty domów jednorodzinnych i garaży.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2801 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Grudnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u