Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak zabezpieczyć pokój dziecka przed przegrzaniem?

20 Lipca 2021
Upały są szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Gdy temperatura na zewnątrz oscyluje wokół 30°C, dom zaczyna się niemiłosiernie nagrzewać, a więc pokój naszej pociechy również, zwłaszcza jeśli ulokowany jest na poddaszu. Co zrobić, aby pomimo słonecznej, parnej aury, panował w nim przyjemny, a przede wszystkim zdrowy mikroklimat? Są na to skuteczne, a w dodatku ekologiczne sposoby!
 
 

Pokój dziecka urządzamy z ogromną dbałością o szczegóły. Chcemy bowiem, aby był jak najbardziej funkcjonalny, a przy tym przytulny i piękny. Zapominamy jednak, że warto wybrać i zamontować w nim też rozwiązania, które będą chronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem latem, gdyż z roku na rok jest ono coraz bardziej upalne. Stosowanie klimatyzacji, choć wydaje się najprostszym sposobem, w pokojach maluchów jest niewskazane, dlatego lepiej postawić na nowoczesne osłony zewnętrzne, które są równie skuteczne, a w dodatku energooszczędne.
 
Jak w piecu 
 
Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy! Raz, dwa, trzy otworzyła piec! – śpiewają dzieci w żłobku i przedszkolu. A gdy nadchodzi lato, tę samą piosenkę mogliby nucić ich rodzice, szukając sposobów na ochłodę we własnym domu. Trzeba przy tym podkreślić, że organizm osoby dorosłej dużej lepiej radzi sobie z upałem (choć czujemy dyskomfort) niż niemowlaka z powodu niedostatecznie rozwiniętego jeszcze ośrodka termoregulacji. Dlatego w tym czasie musimy dbać szczególnie o komfort dzieci przebywających w murach budynku. Sygnałem alarmowym jest zaczerwienie ciała oraz intensywne pocenie się. Przy długiej ekspozycji na wysokie temperatury może dojść szybko do odwodnienia (pocąc się, tracimy elektrolity), a następnie zaburzeń rytmu serca. Czy walcząc z upałami jesteśmy zatem na przegranej pozycji? Zdecydowanie nie! Możemy radzić sobie doraźnie, np. włączyć wiatrak i nawilżacz powietrza, nawadniać szkraba płynami izotonicznymi (woda z dodatkiem cukru i soli), rozebrać do pieluszki czy majteczek czy też wykąpać w letniej wodzie. Najlepsze efekty uzyskamy jednak, stawiając na rozwiązania systemowe, dedykowane do chłodzenia pomieszczeń. W trosce od zdrowie maluchów, warto wybrać jednak te najbardziej neutralne środowiskowo – markizy wykonane z wytrzymałej na czynniki atmosferyczne siatki, które są montowane po zewnętrznej stronie okien pionowych czy dachowych. Mamy wówczas pewność, że temperatura będzie w domu optymalna i unikniemy zimnych nawiewów suchego powietrza, co jest standardem w przypadku klimatyzacji. 
 
Przyjemne z pożytecznym
 
Jak działają nowoczesne osłony zewnętrzne? Markizy odbijają promienie słoneczne jeszcze przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, dzięki temu bardzo dobrze chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. – Są do 8 razy bardziej skuteczne niż osłony wewnętrzne, co w praktyce powoduje naturalny spadek temperatury wnętrza nawet o 10°C – mówi Wojciech Chronowski, ekspert z firmy FAKRO. Dodatkowo, w ofercie FAKRO, są dostępne modele jeszcze bardziej proekologiczne, zasilane poprzez panele słoneczne, dzięki czemu możemy nimi sterować zdalnie nawet z niemowlakiem na ręku, bez ponoszenia kosztów na energię elektryczną. Co ważne, nie ograniczają widoczności na otoczenie domu jak rolety zewnętrzne, a więc nie musimy używać w dzień dodatkowego oświetlenia i martwić się o rachunki za prąd. Pozwalają też na ruch powietrza, a światło za ich sprawą rozkłada się w pomieszczeniu równomiernie, a więc maluch może spokojnie się bawić bez mrużenia oczek czy spać. Z ich wykorzystaniem można zabezpieczyć okna szczególnie pod skosami, gdzie mamy zazwyczaj sypialnie i pokoje dzieci.
 
„Królestwo dziecka” znajduje się na poddaszu domu, a to wymaga użycia skutecznych rozwiązań chroniących przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Nagrzewania się wnętrz unikniemy, stosując markizy.

Więcej na www.fakro.pl
 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 387 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Lipca 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u