Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jaka powinna być pościel, umożliwiająca spokojny sen?

23 Lutego 2021
Marzysz o tym, aby porządnie się wyspać? Zatem musisz zadbać o prawidłową higienę snu. Dzięki temu kolejnego dnia będziesz wypoczęty, zrelaksowany, a przy tym naprawdę skoncentrowany. Zastanawiasz się, jak osiągnąć ten efekt? Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej pościeli, bo to właśnie ona zapewnia Ci ogromny komfort i ułatwia zaśnięcie!
 
Czym wyróżnia się odpowiednia pościel?

Odpowiednią wielkością
Za mała bądź za duża poszwa może skutecznie pozbawić Cię całej przyjemności, jaką daje sen. Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, abyś wybrał pościel 160x200 czy inną – postaw na opcję dopasowaną do Twojej kołdry i poduszek. W ten sposób na stałe zapomnisz o przesuwaniu się poszwy czy poszewek. Po prostu skupisz się na spokojnym oraz zdrowym śnie. 
Zauważ, że odpowiednie rozmiar poszwy wpływa pozytywnie nie tylko na jakość Twojego snu, ale również na doznania estetyczne. W końcu sypialnia, a szczególnie łóżko będzie jeszcze lepiej wyglądać wtedy, gdy pościel 160x200 bądź w innym rozmiarze zakryje całą przestrzeń. W ten sposób nawet krótkie spojrzenie na łóżko przywoła uśmiech na Twojej twarzy, co pozwoli Ci się zrelaksować.

Pościele wysokiej jakości w rozmiarze 160x200 można znaleźć na stronie:
https://cotton24.pl/product-category/posciel/posciel-160x200/

Miłym materiałem
Miękki i przyjemny w dotyku materiał zapewni Ci ogromną przyjemność ze snu. W końcu tkanina delikatnie otulająca ciało to na pewno jest Twoje marzenia. Właśnie dlatego jedną z zasad zdrowego snu jest właśnie odpowiednim materiał. Przy jego pomocy poczujesz się zrelaksowany, zapomnisz o stresie czy o codziennych problemach. Jednocześnie zwiększy się Twoje poczucie bezpieczeństwa, a nawet wzrośnie poziom endorfin. Po prostu nawet tak niewielkie rzeczy, jak milutka tkanina mogą wpłynąć pozytywnie na Twoje zdrowie, a przy tym pozwolą Ci odpocząć po całym dniu pracy bądź nauki.

Oryginalnym designem
Czy wiesz, że możliwości regeneracji organizmu są znacznie większe w pomieszczeniach, które zachwycają Cię swoim wyglądem? Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, abyś zadbał nie tylko o ciekawą aranżację, ale również o interesujący design pościeli. Po prostu wybieraj modele dopasowane do stylu danego pomieszczenia. Możesz też sugerować się psychologią kolorów, które jeszcze bardziej pogłębiają to wrażenie. Dla przykładu niebieski nieco Cię uspokoi, zieleń ukoi Twoje nerwy, a czerwień sprawi, że sypialnia wyda się bardziej kobieca i romantyczna. To wszystko wpływa też na jakość Twojego snu, a przede wszystkim na samopoczucie, emocje, jakie odczuwasz oraz na Twoje zdrowie.

Tkaniną dopasowaną do każdej pory roku
Dla zdrowego i produktywnego snu bardzo ważna jest jakość materiału, z jakiego wykonana jest pościel. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się różne rodzaje bawełny, mikrowłókno, a także przyjemny w dotyku plusz. To wszystko sprawia, że Twoje ciało może swobodnie oddychać, co dodatkowo zwiększa jakość snu. Jednocześnie masz pewność, iż zimą pościel zapewni Ci mnóstwo ciepła, a latem sprawi, że nie będziesz się pocić. Wtedy nawet w trakcie upalnej nocy zadbasz o komfortowy, a przede wszystkim o zdrowy sen. 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2004 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 23 Lutego 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u