Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Co jest ważne przy wyborze przydomowej oczyszczalni?

7 Grudnia 2018
Mając w planach budowę przydomowej oczyszczalni, warto najpierw wykonać plan i kosztorys. Niestety trzeba spełnić wiele warunków, by móc korzystać z takiego ekologicznego odprowadzania nieczystości. Nie na każdym terenie jej budowa będzie możliwa o tym trzeba pamiętać.

O czym trzeba wiedzieć?


Przydomowa oczyszczalnia ścieków nie może powstać na terenie, na którym już została doprowadzona kanalizacja. Nieczystości z gospodarstwa muszą być odprowadzone już doprowadzonymi systemami i niestety nie jest to darmowe, bo obecnie rachunki za korzystanie z kanalizacji są dość wysokie. Owszem, jeśli oczyszczalnia powstała wcześniej niż kanalizacja nie ma konieczności wykonywania kolejnego podłączenia ani demontażu zbiorników. Kolejnym warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest uwarunkowanie terenu. Jeśli teren narażony jest na częste powodzie bądź jeśli w pobliżu znajdują się ujęcia wody pitnej, nie otrzyma się zgody na budowę. By nie narażać się na dodatkowe koszty, lepiej przed rozpoczęciem budowy sprawdzić jaki rodzaj oczyszczalni się sprawdzi oraz, czy w ogóle można ją wybudować.
 

Ważne decyzje w związku z oczyszczalnią


Nie wystarcza tylko chęci, by wybudować przydomową oczyszczalnię. Na pewno każdy zainteresowany stanie przed szeregiem dylematów związanych z:
   - wyborem wielkości oczyszczalni. Tutaj należy wziąć przede wszystkim pod uwagę, jaka ilość ścieków będzie do niej trafiała. Im więcej osób w gospodarstwie tym konieczne będzie dobranie większych zbiorników. Projekty oczyszczalni zazwyczaj uwzględniają, iż w przeciągu doby produkowanych jest 150l nieczystości przez jednego mieszkańca, zakładając, iż w budynku jest pełne wyposażenie sanitarne
   - wyborem wielkości osadnika. Jego wielkość jest bardzo ważna, gdyż oczyszczanie ścieków w takim zbiorniku trwa trzy dni. Jeśli będą przetrzymywane z nim dłużej, zaczną gnić. Małe gospodarstwa domowe, w których mieszka czteroosobowa rodzina powinny zdecydować się na osadnik o pojemności 1800 litrów, choć to także zależy od ilości produkowanych zanieczyszczeń. Ważne jest, by nie dopuszczać do całkowitego wypełnienia osadnika. Tutaj warto pomyśleć nad wyborem osadnika dwu lub trzykomorowego
   - materiału, z jakiego osadnik został wykonany. Taki zbiornik musi być przede wszystkim trwały i szczelny by ścieki nie przedostawały się do gleby. Z racji, iż będą trafiać do niego ścieki zawierające wiele związków chemicznych nie może wchodzić z nimi w reakcję. Najlepiej będzie zainwestować w zbiornik wykonany z polietylenu lub specjalnych żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym, które odporne są na korozję, które można bez trudu znaleźć na oczyszczalnie24.eu, gdzie produkty mają najwyższą jakość.

 

Cena przydomowej oczyszczalni


 W zależności od wybranego rozwiązania może pochłonąć nawet dwadzieścia-trzydzieści tysięcy złotych więc nie jest to rozwiązanie dla osób z ubogim portfelem. Pocieszeniem będą na pewno niskie koszty eksploatacji oczyszczalni.

Więcej infomacji: 
https://oczyszczalnie24.eu
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1233 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Grudnia 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u