Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Ekologiczny dom czyli jak sprzątać mając przydomową oczyszczalnię ścieków

20 Listopada 2012
Ekologiczne szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków staja się coraz bardziej popularne. Wynika to z rosnącej świadomości ekologicznej Polaków. Warto jednak wiedzieć, że korzystanie z nich wymaga od nas stosowania odpowiednich środków czystości.

Ekologiczne szambo i przydomowa oczyszczalnia – co to?
Zasad funkcjonowania tradycyjnego szamba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Betonowy zbiornik umiejscowiony pod ziemią, połączony z domową instalacja wodną służy do przechowywania nieczystości, które są następnie usuwane przez wozy asenizacyjne i wywożone do miejskich oczyszczalni ścieków. Ostatnio coraz częściej słyszymy jednak o szambach ekologicznych. Czym różnią się one od tych tradycyjnych? Zasadnicza różnicą jest zbiornik. Powinien on być nieprzepuszczalny, przyjazny dla środowiska naturalnego i w minimalnym stopniu wydzielać zapachy na zewnątrz. Podobnie jak w przypadku szamba tradycyjnego niezbędne jest jednak regularne opróżnianie zbiornika. Innym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jest to niewielkie urządzenie, które odbiera domowe ścieki, by zneutralizować je do bezpiecznej dla środowiska postaci. Tym co różni ja od szamb jest fakt, iż ścieków z takiej oczyszczalni nie trzeba wywozić. Zachodzi w nich proces biologicznego oczyszczania oparty o oczyszczające wodę bakterie. Ścieki stają się na tyle nieszkodliwe dla środowiska, że mogą być wpuszczone bezpośrednio pod ziemię lub wykorzystane w pracach domowych.
Zdaniem ekologów zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Pozwalają one przywrócić wodzie stan czystości, pozwalający na ponowne jej wykorzystanie lub przefiltrowanie do gleby. Takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej fanów i staje się bardzo popularne na polskim rynku.

Utrzymywanie bilansu bakteriologicznego
Wybudowanie lub zakupienie przydomowej oczyszczalni ścieków sprawi, ze nasz dom będzie bardziej ekologiczny. Tak uważa większość osób, które zdecydowały się zastosować to nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązanie. Niestety nie zawsze okazuje się to prawdą. Aby przydomowa oczyszczalnia działała prawidłowo należy stosować się do kilku zasad. Nie należy dopuszczać do sytuacji, gdy do oczyszczalni mogą dostać się nie biodegradowalne przedmiotu lub nadmiar płynów. Powinniśmy unikać też sadzenia wokół oczyszczalni roślin o rozłożystych i grubych korzeniach, aby nie zaburzały one przepływu wody. Najważniejszą jednak zasadą jest stosowanie w domu odpowiednich środków czystości. Należy zrezygnować z silnie antybakteryjnych preparatów, zawierających substancje żrące czy antybakteryjnych mydeł do ciała. Zawarte w tego typu środkach składniki mogą bowiem nie tylko zabić bakterie w naszym domu, ale też w naszej przydomowej oczyszczalni. W efekcie praca urządzenia może zostać zaburzona, co obniży jego ekologiczność.

Rozwiązaniem są środki czystości oparte na naturalnych składnikach, takie jak preparaty marki Lilly’s Eco Clean. Wszystkie produkty tej marki są wytwarzane na bazie 100% naturalnych składników, takich jak ocet winny i detergenty z cukru, pszenicy i kokosa, które wykazują właściwości antybakteryjne. Podobnie działają olejki eteryczne, które również można znaleźć w produktach Lilly’s Eco Clean. Jak dowodzą badania zabijają one 99,9% bakterii czy tyle samo ile inne produkty zawierające agresywne, chemiczne składniki. Środki Lilly’s Eco Clean nie zawierają enzymów i są w 100% biodegradowalne oraz nie są testowane na zwierzętach, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Ich skład sprawia, że nie niszczą flory bakteryjnej jaka powinna panować w przydomowej oczyszczalni ścieków, ale jednocześnie skutecznie walczą z bakteriami w domu.

Produkty marki Lilly’s Eco Clean można zakupić za pośrednictwem strony www.WiecejNizEko.pl oraz w CH Promenada.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 4398 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Listopada 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u