Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kolekcja AGNES Nowodvorski Lighting – minimalistyczny design i ochrona przed wilgocią

16 Marca 2021
Barwa i natężenie światła wpływają na samopoczucie oraz odbiór kolorów w przestrzeni. Dlatego są to istotne czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy projektowaniu oświetlenia – zarówno w przestrzeniach domowych, jak i komercyjnych. 
 

Kolekcję AGNES Novodworski Lighting uzupełniły oprawy emitujące ciepłe światło o temperaturze barwowej 3000K. Dodatkowo we wszystkich wersjach lamp AGNES podniesiono stopień szczelności, co umożliwia wykorzystanie ich w miejscach o podwyższonej wilgotności. Cechą wyróżniającą kolekcję AGNES jest minimalistyczny design oraz stonowana kolorystyka – czarna lub biała. Plafony występują w dwóch kształtach – kwadratowym (AGNES SQUARE LED) oraz okrągłym (AGNES ROUND LED) oraz trzech wielkościach: S, M i L. To stwarza duże możliwości aranżacyjne i pozwala dostosować oświetlenie do indywidualnego charakteru przestrzeni.

Oprawy AGNES ROUND LED mają średnicę 38,5 cm (S), 49 cm (M) lub 64,2 cm (L), a moc zintegrowanego źródła światła LED wynosi odpowiednio 22, 32 lub 64 W. W przypadku opraw AGNES SQUARE LED wymiary wynoszą: 33,5 x 33,5 cm (S), 43,5 x 43,5 cm (M) oraz 63,5 x 63,5 cm (L), natomiast zintegrowane źródło światła ma moc maksymalną 16, 32 lub 64 W. 
W zależności od potrzeb oraz kolorystyki, w jakiej urządzona jest przestrzeń, można zdecydować się na zimną lub ciepłą barwę. Zimna barwa sprzyja koncentracji, dzięki czemu dobrze sprawdza się w pomieszczeniach z ograniczonym dostępem naturalnego światła słonecznego oraz w miejscach pracy i nauki. Ciepła barwa natomiast zapewnia łagodne oświetlenie, sprzyjające relaksowi i wykonywaniu codziennych czynności.  Kąt świecenia jest szeroki i wynosi aż 120o, zapewniając doskonałą widoczność dzięki równomiernemu rozproszeniu światła. Na uwagę zasługuje też fakt, że we wszystkich wersjach opraw AGNES podniesiono stopień szczelności z IP20 na IP44. Dzięki temu lampy mogą być stosowane nie tylko w korytarzu czy kuchni, ale też w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka lub pralnia.
Plafony AGNES są wykonane ze stali lakierowanej i mają 5 cm wysokości. Oprawy w stosunku do gabarytów są lekkie co znacząco ułatwia ich montaż.
 
Minimalistyczna kolekcja AGNES znakomicie dopełnia wnętrza urządzone w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym.

Wszystkie modele kolekcji AGNES znajdziecie TUTAJ
 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 416 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 16 Marca 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u