Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Komfort życia w inteligentnym domu

28 Czerwca 2019

„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” – kto z nas nie zna tego popularnego przysłowia? Jest w nim dużo racji, bo rzeczywiście dom to miejsce szczególne. I każdy chciałby, aby było ono przytulne, wygodne i bezpieczne. O ile jednak wyjątkowa atmosfera i „klimat” domu zależy tylko od jego mieszkańców, o tyle w staraniach o codzienną wygodę i bezpieczeństwo z powodzeniem wyręczy ich nowoczesna technologia – inteligentne systemy automatyki budynkowej ABB. 

 

Niewątpliwie trudno przecenić rolę systemów bezpieczeństwa w mieszkaniu. Odpowiednie czujniki zawiadamiają o przekroczonych poziomach wody czy wilgotności, alarmują o pożarze i o podwyższonym poziomie dwutlenku węgla w powietrzu przy zapalonym kominku. Jeśli wspomnieć do tego o rozwiązaniach monitorujących obecność nieproszonych gości i funkcjach służących do wezwania pomocy w razie niebezpieczeństwa, stanie się jasne, że inteligentny dom może uratować nasze zdrowie i życie. Na szczęście, tego typu zdarzenia losowe mają miejsce stosunkowo rzadko. Natomiast to, co proponuje nam automatyka budynkowa marki ABB na co dzień, to wygoda, komfort i spokój

 

 Jednym z kluczowych elementów wpływających na nasze samopoczucie jest światło – nie tylko słoneczne, bez którego czujemy spadek formy, lecz także sztuczne. Również ono może mieć duże znacznie dla komfortu naszego funkcjonowania. Gdy poruszamy się po mieszkaniu nocą, często nie zapalamy górnego światła w obawie przed obudzeniem pozostałych domowników. Narażamy się tym samym na różne urazy doznane po ciemku. Tymczasem w ofercie ABB dostępne jest rozwiązanie niwelujące ten problem. Nocą możemy korzystać z czujników ruchu i czujników natężenia światła. Niewielkie źródło światła zamontowane przy podłodze będzie dyskretnie oświetlać ciągi komunikacyjne i prowadzić domowników do pokoju dziecka, toalety czy kuchni, bez konieczności włączania górnych lamp. Światło nie będzie palić się nieustannie – uruchomi się automatycznie jedynie wtedy, gdy czujniki zarejestrują ruch na określonej wysokości (zwykle od kilku do kilkunastu centymetrów nad podłogą). Dodatkowo to rozwiązanie pozwala też zaoszczędzić energię elektryczną.

 

 Kolejnym udogodnieniem jest możliwość ustawienia tzw. scen świetlnych. Co to oznacza w praktyce? Możemy zaprogramować odpowiednie oświetlenie dla każdej z codziennych sytuacji. Wieczorne przyjęcie dla znajomych wymaga innej oprawy świetlnej niż np. popołudnie przeznaczone na zabawę z dziećmi czy odrabianie z nimi lekcji. Zamiast za każdym razem zapalać i gasić konkretne źródła światła, możemy zaplanować wybrane scenerie i za pomocą jednego przycisku odtwarzać je, gdy zajdzie potrzeba. Dotyczy to nie tylko światła – dzięki inteligentnym systemom ABB równie łatwo zaprogramujemy komfortową dla siebie temperaturę powietrza i dobierzemy ulubioną muzykę. Wszystkie te elementy będą harmonijnie współgrać w jednej scenerii, zapewniając nam wygodę i spokój.

 

A co w sytuacji, gdy oglądamy telewizję, a z błogiego relaksu wyrywa nas dźwięk domofonu, brak pilota albo nagle świecące w oczy promienie słońca? Rozwiązanie znajduje się w zasięgu ręki. I to dosłownie – w postaci własnego smartfona lub tabletu. Dzięki specjalnej aplikacji przeznaczonej do urządzeń mobilnych, możemy zdalnie sterować oświetleniem, domofonem, roletami i telewizorem oraz pozostałym sprzętem elektrycznym, który jest zainstalowany w inteligentnym domu. I to także wtedy, gdy znajdujemy się w innym miejscu, np. w pracy, w podróży służbowej czy na zagranicznych wakacjach. W takich przypadkach sprawdzi się ponadto opcja monitorowania mieszkania, a także obsługiwanie domofonu, gdy okaże się, że ktoś z domowników zapomniał kluczy. Bywa też tak, że odpoczywamy w jednym pokoju, a w drugim znajduje się nasz telefon. Wtedy alternatywą jest sterowanie głosem – używając odpowiedniego hasła, możemy odebrać domofon, przysłonić rolety i włączyć telewizor. 

 

Wszystkie funkcje do zarządzania mieszkaniem w jednym urządzeniu stanowią z pewnością kwintesencję wygody. Warto wziąć to pod uwagę, stojąc przed decyzją o wyborze automatyki budynkowej ABB – oprócz bezpieczeństwa i oszczędności, to właśnie komfort zdecydowanie przemawia na jej korzyść. 

 

Każdy, kto chciałby zobaczyć, jak działają inteligentne systemy ABB, może odwiedzić warszawski showroom ABB Living Space® Experience (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na spotkanie). Jest to pierwsze miejsce w Polsce, które w realnym apartamencie mieszkalnym prezentuje szerokie portfolio rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej.

Więcej informacji znajduje się na: 

 

https://www.facebook.com/ABBLivingSpaceExperience/ 

https://new.abb.com/buildings/pl/livingspace/myabb-livingspace 

 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2020 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Czerwca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u