Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

KONFRONTACJE BRAMOWE - Sprawdź jaka brama jest Ci najbardziej potrzebna

7 Listopada 2013
Odpowiednio dobrana brama zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, wysoką funkcjonalność i wygodę obsługi. Jeśli jej wybór będzie dobrze przemyślany, uzyskamy komfortowy wjazd zarówno na teren posesji, jak i do garażu. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego rozwiązania.

Komfortowy wjazd na posesję

Zdecydowanie największy komfort obsługi zapewniają, wyposażone w napęd, nowoczesne bramy automatyczne. Możemy nimi swobodnie sterować np. za pomocą poręcznego pilota – otwierając je i zamykając zdalnie, bez konieczności wychodzenia z samochodu. Wybierając bramę wjazdową do posesji musimy przede wszystkim sprawdzić, czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, aby zapewnić jej swobodne funkcjonowanie. Dobór konkretnego rozwiązania powinien więc uwzględniać nie tylko nasze indywidualne oczekiwania, ale i wymagania wynikające z charakteru i umiejscowienia działki.

W przypadku bramy wjazdowej mamy do wyboru dwa typy konstrukcji – bramę przesuwną i skrzydłową. Pierwsze rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca na podjeździe, ale wymaga zapewnienia określonej ilości wolnej przestrzeni wzdłuż płotu. W przypadku bramy skrzydłowej (najczęściej jest to konstrukcja dwuskrzydłowa), trzeba pamiętać, że powinna ona otwierać się do wewnątrz posesji (co powoduje jednak „zabranie" miejsca na podjeździe). Jeżeli nasza działka jest umiejscowiona przy ruchliwej ulicy, zamontujmy bramę tak, aby znajdowała się w miejscu zapewniającym bezpieczny wjazd i wyjazd samochodu.

Bramy wjazdowe narażone są na długotrwałe oddziaływanie czynników atmosferycznych – deszczu, promieniowania UV czy też mrozu. Z tego względu ich konstrukcje powinny być solidnie zabezpieczone przed korozją. Pojawiająca się na metalu rdza negatywnie wpływa na estetykę bramy i może powodować problemy z jej funkcjonowaniem. Skuteczną ochronę przed korozją zapewnia cynkowanie ogniowe połączone z malowaniem proszkowym. Taką metodę stosuje w swoich rozwiązaniach firma WIŚNIOWSKI. Podwójne zabezpieczenie sprawia, że konstrukcja zyskuje trwałość oraz jest bardziej estetyczna. Bramy wjazdowe WIŚNIOWSKI objęte są długą, 10 -letnią gwarancją producenta.

Brama na miarę potrzeb

Bramę możemy z powodzeniem dopasować do architektury budynku, wyglądu działki czy nawet rodzaju stolarki budowlanej, wykorzystanej w domu. Dostępne na rynku rozwiązania posiadają różnorodne wzory, kolorystykę i rodzaje wypełnień. Dzięki bogatej ofercie produktów, mamy również możliwość zakupu bramy zarówno w standardowych, jak i dopasowanych do naszych indywidualnych wymagań, „nietypowych" rozmiarach.

Przy wyborze bramy niezwykle istotna jest kwestia bezpieczeństwa. Przed zakupem warto upewnić się, czy dana konstrukcja (brama z napędem) jest bezpieczna i spełnia wymagane normy. Potwierdzeniem tego faktu jest posiadanie przez produkt znaku CE. Znakiem tym oznaczone są wyroby marki WIŚNIOWSKI. Dzięki realizowanej obecnie przez firmę promocji „Konfrontacje bramowe”, możemy porównać poszczególne rodzaje bram wjazdowych i garażowych w atrakcyjnych cenach. Pozwoli to na dobranie rozwiązania najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom i możliwościom finansowym.

www.wisniowski.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2888 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Listopada 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u