Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Konkurencja dla parkietu

3 Sierpnia 2011
Fundamentem wnętrza bez wątpienia jest podłoga. Chcemy żeby była odporna na uszkodzenia i designerska. Jakimi zatem wskazówkami kierować się, aby pośród szerokiej gamy desek, parkietów, czy paneli laminowanych wybrać materiały wysokiej jakości, których pielęgnacja nie sprawi nam żadnego problemu?
 

Mieszkania są azylem, do którego z przyjemnością wraca się po ciężkim dniu pracy. Są również doskonałym miejscem na kameralne spotkania, czy weekendowe przyjęcia z przyjaciółmi. Zależy nam, aby były naszą wizytówką. Dlatego poszukujemy podłóg, które będą proste w utrzymaniu i o które nie będziemy drżeć, gdy koleżanki odwiedzą nas w szpilkach.
 
 
Wygoda nr 1, czyli deski wielowarstwowe
Jedną z propozycji podłóg odpowiednich współczesnemu stylowi życia są deski wielowarstwowe. Ich główną zaletą jest konstrukcja przystosowana do takich rozwiązań technologicznych, jak ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja, czy tradycyjny kominek. Klimatyzacja podnosi wilgoć w pomieszczeniu, kominek tymczasem wysusza powietrze. Warto pamiętać, że pośród podłóg wielowarstwowych wyróżnia się podłogi inżynieryjne takie, jak TORLYS. Ich konstrukcja, a dokładnie rdzeń sprawia, iż deska wykazuje zdecydowanie wyższą stabilność i odporność na zmiany wilgotności i temperatury niż klasyczne rozwiązania wielowarstwowe. Dodatkowym atutem takiej konstrukcji jest wysoka przepuszczalność termiczna, niezwykle istotna, gdy decydujemy się na instalacje ogrzewania podłogowego.
Ważnym elementem jest również łatwość montażu podłogi. – W przypadku podłóg warstwowych takich, jak TORLYS nie używamy chemii, czyli nie przyklejamy desek do podłoża – mówi Maciej Wolniak, dyrektor TORLYS w Polsce. Instalujemy je w systemie pływającym opartym na zamkach Uniclic. – Rozwiązanie to jest wygodne w sytuacji, gdy chcemy „przeprowadzić” podłogę w nowe miejsce zamieszkania lub wymienić pojedynczą, zniszczoną deskę. TORLYS daje gwarancję na trzykrotny demontaż oraz ponowne zamontowanie podłogi. To niesamowita wygoda – dodaje Wolniak. Producent zapewnia również o 25 – letnim poręczeniu jakości desek TORLYS.
 
Panele – trwałość w dobrej cenie
Panele w porównaniu z deską wielowarstwową, czy parkietem wyróżniają się większą trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Wykonywane są bowiem w całości z tworzyw sztucznych. Nawet strukturę drewna naturalnego uzyskuje się w oparciu o materiały nienaturalne.
Wybór paneli najlepiej zacząć od określenia parametrów ścieralności, które klasyfikujemy według normy wyróżniającej pięć klas: AC1, AC2, AC3, AC4 i AC5. To oznacza, że do sypialni można wybierać panel klasy AC2, natomiast w korytarzu sprawdzą się te z klasy AC5, przeznaczone przede wszystkim do miejsc użyteczności publicznej. Są dobrą propozycja dla osób mieszkających z dziećmi. Laminat jest bowiem odporny na zarysowania. To oznacza, że ekstremalna jazda rowerkami, czy inne zabawy na podłodze w końcu będą dozwolone.

Parkiet – podłoga dla wybrańców
Parkiet to rozwiązanie klasyczne, które po prostu trzeba lubić. Wymaga wyjątkowej pielęgnacji, aby przez lata zachować go w dobrym stanie. W porównaniu do deski wielowarstwowej konieczne jest utrzymanie odpowiedniej wilgotność i temperatury w pomieszczeniu. Jeśli chcemy zainstalować pod nim ogrzewanie podłogowe, musimy umiejętnie z niego korzystać. Nie możemy np. włączyć ogrzewanie na 28 st., ponieważ podłoga w oczach zacznie się rozszczelniać. Powinniśmy również liczyć się z ograniczeniem wydajności ogrzewania podłogowego, ponieważ klasyczny parkiet w swojej grubości jest wysokim izolatorem. Tego rodzaju materiału nie poleca się do mieszkań młodych rodziców, czy osób zapracowanych, nie mających zapału do czasochłonnej konserwacji.
Wybór materiału wykończeniowego podłogi uzależniamy najczęściej od standardu oraz stylu, w jakim chcemy to wnętrze zaaranżować. Nie ulega jednak wątpliwości, że w Polsce wybór podłóg poniekąd uwarunkowany jest historycznie. Większość z nas wychowała się na podłodze drewnianej i to ona stanowi dla nas najlepszy fundament wnętrza.
 
www.torlys.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3669 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 3 Sierpnia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u