Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kosiarka do trawy - jaką wybrać?

26 Czerwca 2019

Posiadanie domu wraz z ogrodem wiąże się z koniecznością dbania o niego. W tym celu należy przede wszystkim regularnie kosić trawę, co jest z pozoru prostą czynnością pod warunkiem, że dobierzemy odpowiednią kosiarkę. Na co więc należy zwrócić uwagę przy doborze kosiarki?

 


Rodzaje kosiarek

 

W pierwszej kolejności należy mieć na uwadze jakie rodzaje kosiarek są aktualnie dostępne na rynku. Tutaj możemy wymienić przede wszystkim 3 z nich: ręczne, spalinowe oraz elektryczne. Każda z nich różni się pod pewnymi względami.

 

Kosiarka do trawy ręczna jest zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem oraz najbardziej podstawowym ze wszystkich. Cena zakupu takiego urządzenia to około 150-300 złotych co jest dość małym wydatkiem. Samo użytkowanie takiego sprzętu jest dosyć męczące ze względu na konieczność ręcznego koszenia. Krótko mówiąc, kosiarka ręczna jest tanim rozwiązaniem, jednak pracę musimy wykonać sami co może okazać się męczącym zadaniem.

 

Kolejnym rodzajem jest kosiarka spalinowa, która idealnie sprawdzi się podczas koszenia rozległych terenów. Ponadto bardzo dobrze spisuje się w przypadku wysokiej trawy. Ze względu na konieczność korzystania z benzyny oraz oleju kosiarka spalinowa charakteryzuje się dość sporą wagą, a ponadto jej rozmiary fizyczne są dość pokaźne. Porównując ten typ kosiarki do innych warto także wspomnieć o stosunkowo sporych kosztach eksploatacji oraz emisji spalin i hałasu.

 

Z kolei zaś kosiarka elektryczna charakteryzuje się pracą na małych powierzchniach, co związane jest bezpośrednio z długością kabla. Na rynku można także spotkać modele posiadające akumulator jednakże korzystanie z takiego sprzętu również nie jest idealnym rozwiązaniem, a akumulator ulega szybko rozładowaniu.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

W zależności od rodzaju kosiarki należy mieć na uwadze kilka podstawowych parametrów. W przypadku kosiarki elektrycznej najważniejszymi wyznacznikami są moc silnika oraz szerokość koszenia. Najsłabsze z modeli oferują moc rzędu 1000W jednakże w przypadku koszenia na większych powierzchniach warto wyposażyć się w kosiarkę posiadającą silnik 1200 W bądź więcej. Jeśli zaś mówimy o szerokości koszenia to dla większości urządzeń nie jest to więcej niż 40 cm. Wyższe wartości przeznaczone są dla kosiarek znacznie bardziej zaawansowanych.

 

W przypadku kosiarki spalinowej także istotna jest moc silnika. Tutaj wartości te wahają się w graniach 4-6 KM. Pozwala to korzystać ze sprzętu w łatwy sposób na różnych terenach. Dysponując kwotą około tysiąca złotych można bez najmniejszego problemu znaleźć odpowiadający nam model.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 871 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 26 Czerwca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u