Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kuchenne aranżacje

29 Stycznia 2019

Kuchnia to miejsce wywołujące szereg miłych skojarzeń. Rozchodzący się zapach obiadu lub pieczonego ciasta przywodzi na myśl poczucie bezpieczeństwa i rodzinne ciepło. Spędzamy w niej nawet kilka godzin dziennie, przygotowując posiłki, ale także jedząc, rozmawiając, czytając. Pomieszczenie to uważane jest jednak za najbardziej wymagające w przypadku urządzania i remontu.


W małych kuchniach zastanawiamy się, jak efektywnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, a w dużych, jak optymalnie zaplanować tzw. trójkąt roboczy, czyli zachowanie odległości maksymalnie 240 centymetrów między zlewozmywakiem, kuchenką i lodówką. Niemałe są również koszty wyposażenia kuchni, na co wpływają w dużej mierze ceny sprzętów AGD. Bardzo modne – i pod wieloma względami praktyczne – kuchnie otwarte na salon lub wręcz zaaranżowane w formie aneksu wymagają dodatkowo spójności stylistycznej i kolorystycznej z resztą przestrzeni.


 

W przypadku małych mieszkań zawsze warto postawić na minimalizm, chroniący przed poczuciem przeładowania i bałaganu. W niewielkim lokum singla lub pary wspaniale zaprezentuje się narożny zestaw białych otwieranych bezuchwytowo mebli o lakierowanych frontach. Stalowy kolor ścian harmonizuje z sofą w części wypoczynkowej. Nieco surowy wystrój ociepla drewniana podłoga oraz pełne sosnowe drzwi prowadzące do sypialni. Naturalne, niemalowane drewno z widocznymi sękami z jednej strony dodaje przytulności, a z drugiej podkreśla prostotę rozwiązań tego minimalistycznego wnętrza.


Modny styl vintage, polegający na zestawianiu rzeczy nowych ze starymi (lub stylizowanymi na stare), wydaje się być świetną propozycją dla młodych ludzi urządzających pierwsze mieszkanie przy niskim budżecie, pozwala bowiem wykorzystać różne meble i gadżety z wcześniejszych miejsc zamieszkania lub nabyte okazyjnie na wyprzedażach. Aby uniknąć wrażenia przypadkowego zebrania niepasujących do siebie staroci, warto zaprojektować całość w oparciu o inny wyrazisty styl, np. rustykalny ˗ z drewnianą podłogą z widocznymi szparami i sękami oraz belką na suficie. Proste, drewniane biurko z różnymi okrągłymi stołkami „z odzysku”, miękka sofa w kolorze kawy z mlekiem, barwny dywanik, otwarte półeczki na przyprawy i świeże zioła oraz dużo zieleni żywych kwiatów sprawiają, że wnętrze emanuje domowych ciepłem. Do wystroju znakomicie pasują naturalne, sosnowe drzwi wypełnione eleganckimi, fornirowanymi płycinami.

 

 

Oczywiście w przypadku licznej rodziny kącik kuchenny z kilkoma szafkami i krótkim blatem nie zapewni komfortu pracy ani przechowywania. Jeżeli tylko mamy na tyle przestrzeni przyda się długi ciąg szafek stojących i wiszących oraz wyspa, dzięki której zyskujemy dodatkowe szafki i blat roboczy. Meble drewniane lub w okleinie w kolorze drewna nigdy nie wychodzą z mody i są istotnym czynnikiem budującym przytulną atmosferę. Z zabudową kolorystycznie współgrają beżowe płytki oraz sosnowe drzwi polakierowane w sposób eksponujący usłojenie i naturalną strukturę drewna. Mleczne przeszklenia do samego dołu pozwalają uniknąć efektu przytłoczenia w gęsto zabudowanej kuchni i nadają jej lekkości.

Wybór drzwi wewnętrznych wykonanych z wysokiej jakości drewna sosnowego gwarantuje, że otrzymamy solidny, uniwersalny produkt na lata, który z łatwością można przemalować i nadać mu nowy wizerunek w przypadku zmiany wystroju i stylu wnętrza.

Więcej informacji na stronie:
 www.4iq.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1568 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Stycznia 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u