Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Czarne baterie w kuchni

29 Marca 2021
Projektanci wnętrz „odczarowali” czerń. Dziś kojarzy się ona przede wszystkim z luksusem i elegancją. Z równie interesującym efektem  przełamali stereotyp związany ze strefą zmywania. 
 

Bateria i zlewozmywak – kiedyś ukrywane przed wzrokiem gości – dziś są specjalnie eksponowane w aranżacjach kuchennych. Przyciągają uwagę, pełniąc nie tylko funkcję użytkową, lecz także dekoracyjną. 

  
 
W stylizacji z podłogą w biało-czarne wzory strefę zmywania ulokowano pod jednym z okien. Do dwukomorowego, grafitowego zlewu dobrana została bateria zlewozmywakowa Zumba z czarną wylewką i chromowanym korpusem. Wylewkę, którą cechuje duża elastyczność, można dowolnie ustawiać, wyginać w różne kształty, dopasowując do rodzaju czy wielkości zmywanych naczyń. Ma zasięg od 15 do 35 centymetrów, zmienna jest również jej wysokość – od 28 do 44  centymetrów. Zumba posiada regulator ceramiczny, który gwarantuje jej trwałość. Elegancka bateria ładnie się prezentuje na tle płytek w białą cegiełkę, przy oknie z czarnymi szprosami.
Cała aranżacja stanowi kwintesencję klasyki i wyrafinowanego wzornictwa. Ciemna zabudowa meblowa o frontach z delikatnym frezowaniem kontrastuje z bielą ścian, na których – na dekoracyjnych wspornikach – zamontowano otwarte półki. Dodatkowe miejsce do przechowywania zapewnia wysoki kredens, a także komoda, pełniąca również rolę wygodnego siedziska z poduchami. Delikatnie rustykalny klimat wnoszą też do wnętrza czarne belki na białym suficie i żyrandol z kwietnikiem oraz lampkami stylizowanymi na świece. Duży, solidny stół ma rzeźbione nogi i gładki blat z połyskiem. 

  
 
Czerń lubi towarzystwo – innych kolorów, faktur, motywów. Każda jasna aranżacja kuchenna „doprawiona” szczyptą czerni przestaje być monotonna, nabiera charakteru. 
W minimalistycznej kompozycji o ścianach pokrytych białą cegłą zlew z baterią umieszczono w ciągu zabudowy o drewnianych frontach. Ciemna strefa zmywania została skontrastowana z jasnymi powierzchniami. Przykuwa uwagę stojącą baterią Adore Black/Chrome o długiej, płaskiej wylewce z funkcją obrotową i perlatorem. Ten ostatni napowietrza strumień wody, sprawiając, że zużywamy jej mniej. Czarna tonacja jest w aranżacji delikatnie dawkowana. Oprócz barw konkurują ze sobą połysk i mat: błyszczące białe fronty górnej zabudowy meblowej i chropowatość cegły na ścianie, połyskujący marmurowy, jasny blat i matowy, czarny zlew z baterią. To kolejny przykład kuchni ze smakiem.

  
 
W kompozycji z antresolą ciemna tonacja dominuje głównie w aneksie kuchennym. Wzrok przyciąga designerska czarna lodówka. Zlewozmywak i bateria niemal wtapiają się w tło grafitowych, połyskujących płytek i zabudowy meblowej. Bateria  zwraca jednak uwagę interesującym „technicznym” designem. To model Libretto z wyciąganą wylewką w czarnym kolorze – elastyczną, o funkcji obrotowej. Bateria ma wygodny przełącznik strumienia napowietrzonego i natrysku. Wyposażona jest też w regulator ceramiczny. 
Ciemna kolorystyka w sposób symboliczny wyznacza granice kuchni otwartej na jasny, przestrony salon z jadalnią i półpiętrem.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 414 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Marca 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u