Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zlewozmywak

16 Stycznia 2011
To, że zlew jest niezbędnym elementem wyposażenia kuchni, każdy wie, ponieważ niezależnie od tego jak często i w jakim celu korzystamy z kuchni, kilka razy dziennie odkręcamy kran z bieżącą wodą.

Problemem może okazać się jednak wybór odpowiedniego zlewozmywaka. Dlatego przedstawiamy kilka niezbędnych informacji, które, mamy nadzieję, pomogą Państwu w podjęciu tej decyzji.

Materiał na zlew

Stal nierdzewna jest gwarancją trwałości i estetyki. Jest odporna na ścieranie, uderzenia, wysokie temperatury, środki chemiczne. Mankamentem jest fakt, że na powłokach ze stali nierdzewnej (szczególnie tych polerowanych na połysk) nawet czysta woda pozostawia plamy i zacieki.

Bardzo łatwe do utrzymania w czystości i zarazem odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne są zlewozmywaki z kompozytów mineralno-żywicznych. Dodatkowym plusem jest fakt, że są one dostępne w szerokiej gamie barw, ale także faktur.

Trwałe i odporne na uszkodzenia są także zlewozmywaki ceramiczne.

Ciągle popularne (przede wszystkim ze względu na niska cenę) są zlewy wykonane ze stali emaliowanej. Ich powierzchnia jest odporna na korozje, niestety ulega szybkiemu zużyciu. Emalia matowieje, ściera się, jest nieodporna na zarysowania czy odprysknięcia.

Kształt

Dostępne praktycznie we wszystkich kształtach: owalne, okrągłe, kwadratowe, prostokątne, w kształcie trapezu czy litery L. Zróżnicowane ze względu na ilość i kształt komór: jedno-, półtora-, dwu-, a nawet trzykomorowe (połówki to mniejsze i płytsze komory służące do odcedzania), z komorami okrągłymi, prostokątnymi, kwadratowymi czy o innych, nieregularnych kształtach. Niektóre wyposażone są w ociekacz - rodzaj blatu o rowkowanej powierzchni, na który można odstawić naczynia do wyschnięcia.

Dodatki

Za dodatkową opłatą można wyposażyć zlew w szereg akcesoriów ułatwiających pracę, np:

• nakładane na komorę deski do krojenia czy ociekacze, które mogą pełnić też funkcję pokrywy na komorę,
• specjalne, dopasowane do kształtu komory tarki do jarzyn lub koszyki do ich osuszania,
• dozowniki na środki do mycia,
• młynki rozdrabniające odpady, montowane pod zlewozmywakiem, połączone z rurą odpływową.

Opracowanie redakcyjne
Zdjęcie: Foster
Pomysł na dom




Galeria:




powrót


Odwiedzono: 4324 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 16 Stycznia 2011

Podziel się    



Bruk Bet








podobne artykuły oferta eksperta






freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u