Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Baterie łazienkowe – charakterystyka

18 Października 2018

Wybór baterii łazienkowych jest ogromny. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale również sposobem działania i montażu. Tradycyjne dwuuchwytowe baterie są wypierane przez te z jednym kurkiem. Mimo tego, warto znać charakterystykę poszczególnych modeli i wiedzieć jakie są ich wady i zalety.


Bateria jedno – dwuuchwytowa
 

Baterie z jednym kurkiem , mają tylko jedna dźwignię i mieszalnik, który pozwala na ustawienie temperatury wody. Przestawiając ją pionowo możemy natomiast dobrać pożądane ciśnienie wody. Najtrwalsze są baterie o powłoce ceramicznej, dzięki której służą bezawaryjnie przez wiele lat. W bateriach dwuuchytowych, jeden kurek odpowiada za ciepłą, a drugi za zimną wodę, dlatego ustawienie odpowiedniej temperatury bywa pracochłonne. Osprzęt z mieszalnikiem jest około 20% bardziej oszczędny niż ten z dwoma dźwigniami. Zarówno jedno, jak i dwuuchwytowe baterie dostępne są np. na: https://sklepforb.pl/18-baterie-lazienkowe.
 

Bateria elektroniczna i z joystickiem
 

Baterie elektroniczne wyposażone są w specjalne czujniki na podczerwień, które uruchamiają strumień wody, gdy obiekt znajdzie się w ich zasięgu. Jest to bardzo higieniczne rozwiązanie, bo nie ma potrzeby dotykania baterii. Temperaturę wody ustawia się za pomocą przycisku, albo pilota. Takie baterie doskonale nadają się do łazienek w minimalistycznym stylu, bo linia kranu nie jest zaburzona przez dodatkowe kurki. Odmianą baterii czujnikowych są te ze sterowaniem elektrycznym. Jest to obecnie innowacyjne rozwiązanie, na które decydują się miłośnicy nietuzinkowych rozwiązań. Bateria zamiast guzików posiada elektroniczne pokrętło, na którym „plus” i „minus” regulują ciśnienie wody, a temperaturę zmienia się przez kręcenie. Alternatywą dla tradycyjnych kurków jest również joystick, który sprawia, że łazienka staje się bardziej oryginalna.   
 

Typy baterii ze względu na montaż
 

Bardzo estetycznym rozwiązaniem są baterie wolnostojące, które montuje się poza umywalką czy wanną. Nadają się one doskonale do modernistycznych wnętrz z nablatową umywalką. Dzięki nim, można stworzyć przestrzeń przypominającą japoński salon SPA. Nadal popularnymi modelami są baterie natynkowe, które przyłącza się do istniejącej już instalacji. W takim wypadku misa umywali zostaje nienaruszona. Doskonale wyglądają również baterie podtynkowe, których wszystkie elementy, poza elegancką wlewką i dźwignią, ukrywa się wewnątrz ściany. Na rynku dostępne są również modele specjalnego przeznaczenia np. dla osób niepełnosprawnych, albo personelu medycznego. Takie wersje posiadają dłuższe dźwignie, które można z łatwością obsłużyć łokciem.


Jak widać istnieje wiele typów i kategorii baterii łazienkowych. Wybór jest ogromny, więc każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś dla siebie. Można zdecydować się na neutralne kolory osprzętu, albo wybrać modele barwione, które dodadzą uroku każdej łazience i sprawią, że będzie ona ekstrawagancka.

Więcej informacji na stronie: 
https://sklepforb.pl/18-baterie-lazienkowe
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1174 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Października 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u