Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Łaźna antyczna w nowoczesnym stylu

17 Lutego 2015

Kultura antyczna od lat inspiruje rzesze twórców, w tym także architektów wnętrz, którzy starają się czerpać pełnymi garściami z ponadczasowej stylistyki sztuki starożytnej. Nawiązania do antyku szczególnie widowiskowo prezentują się w łazience, tworząc z niej wytworny salon kąpielowy.


Aranżacja łazienki w antycznym stylu niekoniecznie musi się wiązać ze stosowaniem ściennej sztukaterii w postaci pilastrów, skomplikowanych mozaik podłogowych czy meandrycznych wzorów. Nowoczesna łazienka nawiązująca do starożytnej Grecji czy Rzymu powinna przede wszystkim łączyć niewymuszoną elegancję z doskonałym smakiem, a nawiązania do antyku powinny być jedynie lekko zasugerowane. Skojarzenia z okresem starożytnym możemy wprowadzić za pomocą oryginalnej, stylizowanej posadzki lub odpowiednio wyeksponowanej wanny.

Salon kąpielowy w nowoczesnym wydaniu

Kąpiel była dla starożytnych niezwykle ważnym rytuałem, dlatego pomieszczenia kapielowe, w których spędzano dużo czasu, musiały być harmonijne i dopracowane w każdym szczególe. Zajmująca centralne miejsce wanna mogła być dodatkowo wyeksponowana za pomocą wzorów na posadzce. Najczęściej miały one geometryczne kształty, choć dozwolone było także łączenie na jednej przestrzeni motywów roślinnych i wzorów liniowych. We współczesnych łazienkach za pomocą zróżnicowanych ornamentów na posadzkach można wydzielić konkretne strefy: np. kąpieli i sanitarną. 


Strefa sanitarna z posadzką Crystal Absolute White. Realizacja - Zakład kamieniarski I-mar.
Fot: TECHNISTONE


Motywy florystyczne mogą pojawić się w uproszczonej formie, np. jako dekory w kształcie migdała, natomiast charakterystyczne meandry można zastąpić prostymi, ułożonymi synchronicznie kwadratami. Połączenie klasyki z nowoczesnością najlepiej wyrazi zestawienie czerni i idealnej bieli. Doskonała w tej roli będzie powierzchnia Crystal Absolute White TECHNISTONE – najjaśniejszy produkt w ofercie firmy i najbielsza powierzchnia wśród dostępnych na rynku konglomeratów kwarcowych. Idealna biel uzyskiwana jest dzięki technikom laboratoryjnym i dokładnie kontrolowana za pomocą spektrofotometrów. Pozwala to na uzyskanie niespotykanego w naturze efektu doskonale białego kamienia, który stanowić będzie idealne uzupełnienie klasycznego i luksusowego wnętrza. Lekko lśniąca, idealnie gładka tafla kafli doskonale podkreśli wysmakowany charakter aranżacji w stylu antycznym. Czysta biel posadzki będzie idealnym tłem dla czarnych dekorów nawiązujących do antycznego wzornictwa, kreując elegancki i intrygujący klimat salonu kąpielowego.

Ponadczasowa jakość

Nowoczesna łazienka w antycznym stylu łączy walory estetyczne z najwyższą jakością elementów wyposażenia. Wszystkie te cechy posiadają powierzchnie TECHNISTONE, które wyróżniają się ponadczasowym wzornictwem, a także wysoką trwałością, uzyskiwaną dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii włoskiej firmy Breton. Gwarantuje ona odporność na zarysowania, uszkodzenia oraz nieprzyjemne zapachy. Materiały TECHNISTONE są całkowicie wodoodporne, dlatego można bez obaw stosować je w łazienkach zarówno jako płytki podłogowe, blaty podumywalkowe, parapety oraz okładziny ścienne. Dzięki zawartości kwarcu nie chłoną wody, co daje pewność, że nie zmienią koloru. Bardzo łatwo wkomponować w nie fantazyjne dekory, tworząc oryginalną mozaikę, nawiązującą do sztuki sprzed wieków. Powierzchnie konglomeratowe doskonale nadają się do kreacji fantazyjnych mozaik oraz oryginalnych dekorów posadzkowych. Powierzchnia Crystal Absolute White jest dostępna w formie wielkoformatowych płyt o wielkości 304x140 cm, które można pociąć na kafle w dowolnym rozmiarze.

Producent: TECHNISTONE a.s.
Orientacyjne ceny: od  900  netto/m²

Więcew o kaflach z konglomeratu przeczytasz na
www.technistone.com/pl/home-page-plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2009 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 17 Lutego 2015

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u