Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Prysznic z odpływem liniowym - jak wykonać hydroizolację?

16 Maja 2022
Montaż prysznica bez brodzika, z odpływem liniowym zyskuje coraz więcej zwolenników. Sprawdza się dobrze nawet w niewielkich pomieszczeniach i pozwala na stworzenie funkcjonalnej, estetycznej przestrzeni kąpielowej. Przy zastosowaniu tego rozwiązania ważna jest odpowiednia hydroizolacja połączeń, w tym miejsc styku ściany z podłożem. Jak wykonać skuteczne uszczelnienie łazienki? Pomogą w tym taśmy na bazie butylu.
 

Nowoczesna, minimalistyczna aranżacja łazienki jest obecnie w modzie. W ten trend dobrze wpisuje się wykorzystanie prysznica z odpływem liniowym. Najłatwiej zamontować go w nowo urządzanym wnętrzu, gdzie od razu można z góry zaplanować cały układ pomieszczenia. Instalacja w już użytkowanej przestrzeni łazienkowej też jest możliwa, jednak często wiąże się z kuciem istniejących płytek, a więc większymi nakładami finansowymi. W obu przypadkach kluczowa jest hydroizolacja, która zapobiegnie powstawaniu przecieków. 

Prysznic bez brodzika – skuteczne uszczelnienie 
Odpływ liniowy może być zamontowany przy ścianie lub też w przestrzeni kabiny prysznicowej. Konieczne jest zapewnienie odpowiedniego spadku podłogi, żeby umożliwić spływanie wody. Prawidłowe wykonanie hydroizolacji zabezpiecza natomiast przed przedostawaniem się wilgoci pod płytki i chroni niższe kondygnacje budynku przed zalaniem. W łazience bez brodzika szczególnie narażone na zawilgocenie są połączenia ścian z podłogą. Do ich uszczelnienia można zastosować różnorodne wyroby: zaprawy wodoszczelne, folię w płynie czy też masy uszczelniające. Prostym w użyciu i skutecznym rozwiązaniem są też produkty na bazie butylu. Wykorzystują one zalety tego materiału, który jest bardzo plastyczny, odporny na działanie wilgoci, nietoksyczny, dobrze przylega do różnego rodzaju powierzchni i nie wymaga zastosowania kleju. 

Hydroizolacja newralgicznych połączeń
Do hydroizolacji łączeń ścian z podłogą w łazience można użyć taśmy butylowej z włókniną firmy AIB , polskiego producenta wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych. Jest to elastyczna taśma, zabezpieczona papierem lub folią. Można ją łatwo dopasować do kształtu uszczelnianego elementu. Przed montażem trzeba tylko zadbać o oczyszczenie i zagruntowanie podłoża. Taśmę mocuje się na całej powierzchni, najlepiej dociskając ją z użyciem specjalnego wałka.Z użyciem wyrobów na bazie butylu skutecznie uszczelnimy też odpływ liniowy. Jego krawędź zazwyczaj zabezpiecza się specjalnym kołnierzem wchodzącym w skład zestawu montażowego. Taśmę butylową z włókniną możemy również wykorzystać jako izolację w postaci mankietów na rury odpływowe i zasilające, które cały czas poddawane są naprężeniom mechanicznym i „pracują" na skutek zmian temperatury. Jej elastyczność pozwala na dopasowanie się do kształtu zabezpieczanego elementu i wypełnienie wolnych przestrzeni.


Prysznic z odpływem liniowym, bez tradycyjnego brodzika to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się nawet w niewielkiej łazience. Jest łatwe w utrzymaniu czystości i atrakcyjnie prezentuje się pod względem wizualnym. Nowoczesny wygląd to jednak nie wszystko – liczy się też wysokiej jakości uszczelnienie, które chroni przed zawilgoceniem i umożliwia bezproblemowe użytkowanie łazienkowej przestrzeni. W jego wykonaniu pomoże zastosowanie elastycznych taśm butylowych, łatwych w montażu i skutecznie zabezpieczających łazienkę przed przeciekami.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 889 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 16 Maja 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u