Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Moje ogrodzenie - mój styl

8 Sierpnia 2011
Własny ogród powstaje najpierw z marzenia o spokoju i wypoczynku. Następnie – z pragnienia spędzenia radosnych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Na końcu wreszcie przychodzi czas na to, by pokazać sąsiadom własną kreatywność, a nawet – fantazję.

Marzenia te mogą się spełnić dzięki zainstalowaniu systemu paneli Zenturo®, opartego na wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju koncepcji firmy Betafence. Panele mają nowatorską konstrukcję stworzoną z drutów zgrzewanych naprzemiennie i oczek o różnych rozmiarach. Dostępne są w różnych kolorach, harmonizujących z każdym ogrodem i domem.
Panele mogą służyć jako zwykłe ogrodzenie wokół ogrodu (panele Zenturo® o dekoracyjnych wzorach ułożonych z pikseli), przesłona zapewniająca poczucie prywatności w kąciku do grillowania (panele Zenturo® wypełnione taśmą Flexo lub Perfo) lub niezwykły element rchitektoniczny, który przyciągnie wzrok każdego przechodnia (panele Zenturo® wykorzystane jako murek gabionowy).

Zenturo® i Zenturo® Super - narzędzie Twojej kreatywności
Siłą systemów Zenturo® i Zenturo® Super jest ich wszechstronność. Panele oferują różnorodność zastosowań oraz konfiguracji.

•    Różnorodność    zastosowań
Panel Zenturo® może znaleźć zastosowanie jako element ogrodzenia, do budowy przesłon zapewniających poczucie prywatności, jako podpora dla roślin pnących lub dekoracyjny murek gabionowy. Wyjątkowe wypełnienia Zenturo® dają również możliwość takiego zastosowania, które zmieni ogrodzenie w osobiste „dzieło  sztuki”.
•    Nowatorska konstrukcja
Połączenie różnych rozmiarów oczek siatki z podwójnymi, zgrzewanymi naprzemiennie drutami poziomymi nadaje panelom dekoracyjny charakter. Panele dostępne są w standardowej zieleni ogrodowej, jak również w modnym  metalicznym antracycie. Inne kolory dostępne są na zamówienie. Różnorodne wypełnienia paneli Zenturo® dają możliwość niezliczonych atrakcyjnych konfiguracji.
•    Łatwy    montaż    
Panele Zenturo® można montować w połączeniu ze standardowymi systemami słupów przeznaczonych dla paneli rezydencjalnych: Bekaclip® (z obejmami Bekafor®) lub Bekafor® Click (bez akcesoriów). Przy instalacji nie są wymagane specjalne narzędzia ani doświadczenie.
•    Wysoka jakość
Panele wykonane są ze zgrzewanych ocynkowanych drutów, które następnie pokrywane są ściśle przylegającą powłoką poliestrową. Taki sposób wykonania gwarantuje wysoką jakość produktu i doskonałą trwałość.
    Pełny system uzupełniony bramami
Ogrodzenie Zenturo® jest dostępne jako pełny system zawierający panele, słupy i bramy skrzydłowe. Wypełnienie bram ma taki sam kształt, jak panele Zenturo®.

Zenturo® bez dodatków – eleganckie ogrodzenie
Kształt paneli Zenturo® jest połączeniem prostoty zgrzewanych paneli i dekoracyjnego stylu oczek o różnych rozmiarach. Z tego względu ogrodzenie doskonale komponuje się nie tylko ze współczesną architekturą i nowoczesnym stylem, ale również z bardziej stonowaną zabudową wiejską.
WSKAZÓWKA:  Ogrodzenie Zenturo® można zmienić w każdej chwili według indywidualnych upodobań, nadając mu osobisty charakter (za pomocą różnorodnych dostępnych wypełnień) lub modyfikować, kiedy tylko znudzi się Wam jego obecny wygląd.

Zenturo® z pikselami - ogrodzenie we własnym stylu
Wielu z nas pragnie podkreślać swój indywidualizm i niepowtarzalność. System Zenturo® jest doskonałą odpowiedzią na tę potrzebę. Przy użyciu pikseli (plastikowych kwadratowych elementów dostępnych w trzech rozmiarach) ogrodzenie może zmienić się w tablicę reklamową (poprzez umieszczenie liter lub numerów) lub uzyskać wyjątkowy wzór (jakiego nikt inny nie będzie miał).
WSKAZÓWKA: Piksele Zenturo® dostępne są w 3 rozmiarach oraz 2 kolorach: zieleni i antracycie.

Zenturo® z taśmą Flexo – przytulny kącik w ogrodzie
Częściowe wypełnienie oczek siatki Zenturo® taśmą Flexo pozwoli cieszyć się odrobiną prywatności w trakcie czytania książki, równocześnie umożliwiając obserwację dzieci bawiących się w ogrodzie.
WSKAZÓWKA: Aby nadać wypełnieniu bardziej wyrafinowany wygląd, pasma taśmy można umieścić poziomo i pionowo zachowując pomiędzy nimi jednakowe odstępy.

Zenturo® z taśmą Flexo – oaza prywatności
Jeśli macie ochotę na odświeżający prysznic z dala od spojrzeń sąsiadów lub urządzenie grilla w towarzystwie przyjaciół, wystarczy wypełnić całkowicie ogrodzenie Zenturo® taśmą Flexo (przeciągając pasma pionowo i poziomo przez każde oczko).
WSKAZÓWKA: Dla ogrodzenia Zenturo® całkowicie wypełnionego taśmą należy zastosować słupy o większej średnicy (całkowicie wypełnione ogrodzenie będzie musiało wytrzymać silniejsze podmuchy wiatru).

Zenturo® z taśmą Perfo – nowoczesna architektura
Nowoczesna architektura wymaga otoczenia jej innowacyjnym ogrodzeniem. Zamontowana pionowo taśma Perfo ze stali nierdzewnej, połyskując w słońcu, nada posiadłości pożądaną formę czystej elegancji.
WSKAZÓWKA: Wypełnione surową korą panele Zenturo® wykorzystane jako murki gabionowe można również wykończyć wypełnieniem z ułożonych pionowo pasm taśmy Perfo.
    
Zenturo® z roślinami – żyjące ogrodzenie
Jeśli szczególnie lubicie przyrodę, wystarczy pozwolić, aby rośliny same utworzyły wzór na ogrodzeniu Zenturo®. Wiosną zielone, latem ogrodzenie może przybrać barwę białą lub żółtą (kiedy rośliny zaczną kwitnąć), a następnie czerwoną i brązową na jesień.
WSKAZÓWKA: Jeśli winorośl, krzew róży lub bluszcz całkowicie porośnie ogrodzenie Zenturo®, dla mocniejszego wsparcia roślin należy użyć słupów o większej średnicy.

Zenturo® wypełnione kamykami – wspomnienie wakacji
Marzycie o nieustających wakacjach? Zrealizujcie to pragnienie, wykorzystując panele Zenturo® jako murek gabionowy wypełniony białymi kamyczkami. Wystarczy umieścić murek w pobliżu oczka wodnego lub stawu, aby stworzyć doskonałą iluzję letnich dni.
WSKAZÓWKA: Dla optymalnego wypełnienia należy użyć dużych i małych kamieni.

Zenturo® wypełnione korą drzewa –  spacer po lesie
Zastanawiacie się jak ukryć sprzęt ogrodowy, grządkę z warzywami lub stertę kompostu? Wystarczy zbudować murek gabionowy z paneli Zenturo® i wypełnić go korą drzewa (dostępną w większości sklepów ogrodniczych). Rozwiązanie to nie tylko wyeliminuje zapach śmieci, ale również pozwoli poczuć się jak na spacerze w lesie.
WSKAZÓWKA: Aby nadać panelom bardziej nowoczesny wygląd, należy zastosować połączenie kory z drzewa i taśmy Perfo.

Zenturo® wypełnione kamieniami bazaltowymi – żar wulkanu
Kamienie bazaltowe, które wypełnią murek gabionowy z paneli Zenturo®, są już zimne, ale niosą w sobie wspomnienie gorąca i blasku wulkanu, z których kiedyś powstały. Ciemny odcień kamieni stworzy interesujący kontrast do jasnych kolorów roślin w ogrodzie.
WSKAZÓWKA: Do większości wypełnień z kamieni wulkanicznych najbardziej pasują panele Zenturo® w kolorze antracytu.

Zenturo® jako  podpora dla roślin – kwitnące ściany
Ogród jest już pełen kwiatów. Ale co zrobić z nagimi ścianami domu? Można je ożywić instalując panele Zenturo®, po których będą piąć się róże i powoje. Kiedy zaczną kwitnąć, dom zamieni się w „żyjącą istotę”.
WSKAZÓWKA: Za pomocą rozpórek Panofix® można przymocować panele w pewnej odległości od ściany tak, aby kwiaty mogły całkowicie opleść się wokół panelu.

Zenturo® – namiastka prawdziwej sztuki
Jeśli drzemie w Was “artystyczna dusza”, doskonałym sposobem jej wyrażenia będzie połączenie pięknej rzeźby ogrodowej ze wzorem ułożonym z pikseli na panelu Zenturo®.
WSKAZÓWKA: Nikt nie przejdzie obojętnie obok Waszego ogrodu, jeśli znajdzie się w nim rzeźba postawiona na cokole z gabionu (wypełnionego kamieniami).

Zenturo® – popołudniowa herbatka w ogrodzie
Murek gabionowy z paneli Zenturo® nie tylko może być elementem ogrodu, ale również pomoże wykreować miejsce wypoczynku na tarasie. Różne wypełnienia pozwolą stworzyć naturalny (kamienie lub drewno) lub wyrafinowany (kolorowe szkło lub łupiny orzecha kokosowego) klimat miejsca.
WSKAZÓWKA: Doskonały wypoczynek zapewni połączenie drewnianego tarasu, murku gabionowego z paneli Zenturo® i małego oczka wodnego z przodu.

Zenturo® wypełnione bambusem – egzotyczna przygoda
Łodygi bambusa zwykle przywołują obraz tropikalnej, egzotycznej, odległej samotnej wyspy. Zatrzymajcie ten obraz na dłużej w Waszym ogrodzie wypełniając murek gabionowy z paneli Zenturo® łodygami bambusowymi.
WSKAZÓWKA: Najlepszy efekt daje ułożenie łodyg bambusa poziomo. Wypełnienie gabionu łupinami orzecha kokosowego również nada mu egzotyczny akcent.

Zenturo® wypełnione gałęziami – praktyczne rozwiązanie
Zwykle co roku ogród wymaga przeprowadzenia małych porządków, wycięcia drzew lub krzewów. Duże pnie można wykorzystać do kominka w domu, ale mniejsze gałęzie także nie muszą być wyrzucane. Mogą posłużyć jako wypełnienie murku gabionowego z paneli Zenturo®.
WSKAZÓWKA: Najprostszym sposobem jest ułożenie gałęzi poziomo.

Moje ogrodzenie – mój styl
Jedynym ograniczeniem dla kreatywności jest Twoja wyobraźnia. Zamień ogrodzenie w narzędzie, którym wyrazisz swoje uczucia i pragnienia. Możesz je zmieniać każdego dnia w zależności od nastroju. Szczególnie warto pamiętać o wyjątkowych okazjach takich, jak Walentynki, urodziny ukochanej osoby lub Święta Bożego Narodzenia!
 
www.betafence.pl

Zobacz prezentację Betafence
powrót


Odwiedzono: 5007 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Sierpnia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u