Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Muunto - skandynawski przepis na home office

9 Marca 2011
Home office to miejsce coraz częściej przydatne nam w domu. Nawet jeśli nie pracujemy w we własnych czterech kątach, wygodne miejsce gdzie możemy postawić laptopa i usiąść by opłacić rachunki, zarezerwować bilety do kina czy dokonać zakupów przez Internet jest wręcz niezbędne. Jaki pomysł ma na home office fińska marka Muunto?

Współczesne domowe biuro na szczęście nie musi zajmować dużo miejsca, zwłaszcza wtedy, kiedy nie jest naszym głównym miejscem pracy. Przenośne komputery osobiste również potrzebują mniej przestrzeni    od tych stacjonarnych. Dlatego dobrze przemyślany home office może się z powodzeniem zmieścić           w większej szafce, a jeśli np. chcemy mieć pod ręką domowe archiwum z dokumentami możemy tę przestrzeń powiększyć o dodatkowe półki. Idealnie nadaje sie do tego system mebli Muunto – stworzony właśnie po to by przechowywać i eksponować przedmioty.
Świetną bazą pod home office jest duża szafka Muunto z otwieraną klapą. Ta klapa może stanowić pulpit naszego domowego biura – dzięki wykonaniu z lakierowanego MDF jest wytrzymała, łatwa do utrzymania w czystości, a specjalne zawiasy gwarantują jej stabilność. Wnętrze szafki wyposażone jest w wewnętrzne półki – na nich możemy ułożyć podręczny zapas dokumentów i biurowe akcesoria: zszywacz, nożyczki, kubek z przyborami do pisania (poziome półki są nieco cofnięte względem frontu szafki, więc wysoki kubek swobodnie się mieści wewnątrz). Tu możemy też schować komputer, gdy na nim nie pracujemy.
Wykorzystanie zamykanej szafki ma też jeszcze jeden istotny atut: jej zawartość można sprawnie schować. To pozwala na umieszczenie home office nawet w reprezentacyjnym salonie czy w pokoju dziennym – kiedy przyjdą goście lub gdy w pokoju bawią się dzieci zamknięte domowe biuro jest bezpieczne i nie zakłóca wnętrza swoim wyglądem – nawet jeśli nie zdążyliśmy go akurat uporządkować.

Oczywiście elastyczność i bogactwo możliwości aranżacyjnych systemu Muunto sprawia, że wokół domowego biura można umieścić całą kompozycję półek i szafek, a także zmieniać jej układ zależnie od potrzeb dzięki mocowaniu w metalowych profilach umieszczonych między poszczególnymi panelami. Zależnie od potrzeb można je przesuwać wzdłuż profili, obniżać, podnosić, dodawać lub odejmować elementy – szybko, sprawnie, bez użycia narzędzi. Bogactwo wykończeń sprawia, że meble Muunto można zastosować we wnętrzach o dowolnej kolorystyce.  Tak zaaranżowany kącik do pracy na komputerze można wykorzystywać bardzo długo, nawet przy założeniu, że w międzyczasie przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Łatwość demontażu, trwałość i neutralne wzornictwo sprawiają, że może towarzyszyć nam przez wiele lat.


Biuro prasowe muunto: Profundo PR,  www.profundo.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3910 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Marca 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u