Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, czyli jak zadbać o prywatność na swojej posesji

28 Czerwca 2012
Większość z nas bardzo ceni sobie prywatność, zwłaszcza w swoim domu, w którym - z dala od ciekawskich, często krytycznych spojrzeń otoczenia, możemy być zwyczajnie sobą.

W ogrodzie jednak o tę prywatność może być już trudniej. Małe, kilkunastoarowe działki jej nie sprzyjają, nie mówiąc już o domach w zabudowie szeregowej. Czy na “naszym terenie” musimy być narażeni na spojrzenia innych?

O prywatność (nie) trudno
Wystarczy rozejrzeć się “po sąsiadach”, żeby zobaczyć, że na pierwszy rzut oka trudno zapewnić sobie duży komfort prywatności. Jedni skrywają się za wysokimi betonowymi murami, które mocno ograniczają nie tylko widoczność od zewnątrz, ale także całą przestrzeń od wewnątrz. Drudzy (tych widać jak na dłoni) obsadzają ogrodzenia tujami i cierpliwie czekają latami, aż drzewa osiągną przynajmniej 1,5 metrową wysokość albo pielęgnują rośliny pnące, wyczekując wiosny, wraz z którą pnącza zaczynają się rozrastać, przysłaniając sąsiadom na kilka miesięcy ciekawsze widoki.

Można też zainwestować w duże, ponadmetrowe rośliny, ale wiąże się to ze znaczniejszymi kosztami i nerwami, gdyż ryzyko, że drzewa się nie przyjmą rośnie proporcjonalnie do ich wysokości w momencie sadzenia.

Teren prywatny - zakaz podglądania
Firma Betafence proponuje proste, a jednocześnie wysoce estetyczny sposób na osłonięcie posesji przed ciekawskimi spojrzeniami - system ogrodzeniowy Bekafor Classic, który można na całości lub w wybranej części wypełnić dedykowanymi mu przesłonami Nevada lub Collfort.

Strefa wypoczynku
Przesłonami Collfort i Nevada można osłonić wybraną część ogrodzenia, np. w celu osłonięcia strefy wypoczynku w ogrodzie, jednocześnie pozostawiając resztę ogrodzenia przezierną, np. żeby mieć widok na dzieci bawiące się poza terenem posesji.

Można też przesłonić całe ogrodzenie (włącznie z bramą wjazdową i furtką) - zapewniając sobie w ten sposób komfort prywatności, a jednocześnie zachowując lekką konstrukcję, której brakuje ogrodzeniom murowanym lub betonowym.

Collfort czy Nevada
Bekafor Collfort to drewniane listwy z sosny nordyckiej, z kolei przesłony Bekafor Nevada wykonane są z PCV i dostępne standardowo w dwóch kolorach - ciemna zieleń lub imitacja jasnego drewna. Inne kolory przesłon Nevada dostępne są na zamówienie, zatem można je dopasować do bardzo indywidualnych gustów. Można wybrać przesłony Nevada nawet w eleganckim antracycie.

Jak zamontować przesłony?

Montażu można z łatwością dokonać samodzielnie na nowym lub już istniejącym ogrodzeniu. Pasma przesłon umieszcza się poprzez wsunięcie w ogrodzenie.

Montaż przesłon Bekafor Collfort na ogrodzeniu Bekafor Classic
Montaż rozpoczynamy od umieszczenia w panelu listwy poziomej. Następnie wsuwamy w panel listwy pionowe aż do całkowitego zapełnienia. Po wsunięciu listew pionowych mocujemy je do listew poziomych przy użyciu śrub lub skobli ze stali nierdzewnej lub ocynkowanych.
 


Montaż przesłon Bekafor Nevada na ogrodzeniu Bekafor Classic
Montaż rozpoczynamy od wsunięcia w panel listew poziomych. Listwy pionowe można zamocować do dolnego pręta panelu za pomocą klipsów (dołączonych w opakowaniu). Następnie wsuwamy w panel listwy pionowe.
 
 

Jakość na lata
Przesłony firmy Betafence wykonane są z najwyższej jakości materiałów, czego dowodem jest 10-letnia gwarancja. Latami wyglądają jak nowe, tworząc z całym systemem ogrodzeniowym Bekafor Classic eleganckie zwieńczenie posesji.


Więcej informacji o przesłonach Bekafor Collfort i Bekafor Nevada, a także o systemach ogrodzeniowych Betafence można znaleźć na portalu eksperckim www.ogradzamy.pl.

Zobacz prezentację Betafence
powrót


Odwiedzono: 4898 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Czerwca 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u