Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Czym kierować się, wybierając teleskopowy podnośnik na samochód?

4 Października 2021
W branży, w której liczy się szybkie wykonanie zadania na wysokości oraz sprawne poruszanie się między kolejnymi zleceniami, nie ma lepszego rozwiązania od podnośnika teleskopowego w zabudowie na pojeździe do 3,5t. Jakiego typu podnośniki są dostępne? Co będzie najlepsze dla Twojej firmy?
 
 

Dostęp do wysokich miejsc
 
Branża techniczna, oprócz wysokiej kwalifikacji i doświadczenia, wymaga szybkiego i bezpiecznego dostęp do wysokich miejsc. Większość fachowców wozi ze sobą drabinę. Mniejsze modele przegubowe są na tyle kompaktowe, że zmieszczą się w każdym samochodzie. Jednak trzyczęściowe drabiny, które oferują prawdziwy długi zasięg, muszą być przewożone na dachu. Zapewniają one dostęp nawet na 7 metrów. Mają jednak swoje minusy.
Ich ustawienie zawsze jest problematyczne. Wymagają równego podłoża, aby ustawienie drabiny zapewniało bezpieczną pracę. Oprócz tego opieranie jej o elewację budynku lub jakiekolwiek elementy konstrukcyjne mogą je zniszczyć. Do tego drabina taka może ważyć nawet 20 kg. Po jej rozłożeniu środek ciężkości jest bardzo wysoko, co mocno utrudnia jej przenoszenie.
 
Jaki rodzaj podnośnika teleskopowego wybrać?
 
Wszystkie te problemy rozwiązuje podnośnik teleskopowy od rothlehner.pl. Wybierając rodzaj podnośnika, pamiętaj o dwóch najważniejszych rzeczach: maksymalna wysokość robocza oraz rodzaj zabudowanego podwozia. Dostępne są dźwigi różnego rodzaju wysokości – od 12 do nawet 16 metrów. Pamiętaj, że kosz jest w stanie podnieść więcej niż jedną osobę lub pracownika z jego narzędziami. Daje to więc większy komfort pracy od zwykłej drabiny.
Ich zasięg jest również zupełnie inny. Wysięgnik umożliwia ominięcie wysokich przeszkód i pracę nad nimi. Poza tym niezrównaną zaletą podnośnika teleskopowego jest jego mobilność w trakcie użytkowania. Drabina raz ustawiona nie pozwoli na dosięgnięcie miejsca oddalonego choćby o metr. Podnośnik na długim hydraulicznych ramieniu sterowany jest z samego kosza i może zostać przestawiony w każdym momencie.

 
Jakiej wielkości pojazd wybrać?
 
Rodzaj zabudowanego podwozia również gra rolę. Na rynku dostępne są podnośniki na zabudowie do 3,5 tony lub od 7,5 tony. Ten pierwszy umożliwia prowadzenie pojazdu na prawo jazdy kategorii B, czyli takie samo jak na samochód osobowy. Oznacza to, że przemieszczanie dźwigu między zleceniami nie wymaga specjalnych uprawnień, a sam pojazd będzie stosunkowo dobrze manewrował w miejskich warunkach. Z drugiej strony, jeśli wymagasz rozwiązania solidnego, takiego, które bez problemu pracować może w trudniejszych warunkach pogodowych i da użytkownikowi poczucie stabilności – pojazd na zabudowie ciężarowej jest dla Ciebie.
 
Podejmij odpowiednią decyzję, aby zapewnić sprawne, szybkie i bezpieczne wykonywanie zleceń na wysokości. Z niezawodną zabudową z ramieniem teleskopowym żadne wyzwanie nie będzie nieosiągalne.
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1424 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Października 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u