Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Sezon na prace w ogrodzie i wokół domu. O czym pamiętać korzystając z drabiny?

15 Czerwca 2018
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi sezon wzmożonych prac wokół domu. Majsterkowicze oraz działkowcy po miesiącach spędzonych w domu z radością biorą się za drobne naprawy poszycia dachowego lub elewacji oraz obowiązkowe o tej porze roku prace ogrodowe. Z ulubionych skrzynek wyjmują niezbędne narzędzia, a z szopy lub garażu - drabiny. Kondycję tych ostatnich warto dokładnie sprawdzić, by bezpiecznie przystąpić do wykonywania zadań.

Drabina dość powszechnie uznawana jest za sprzęt stwarzający zagrożenie dla zdrowia użytkownika. Opinia ta nie do końca jest jednak słuszna, bowiem nienaganny stan techniczny urządzenia, prawidłowy jego dobór do określonych prac oraz właściwe wykorzystanie, skutecznie zapobiegają groźnym wypadkom. Ważne, by użytkownicy, przed przystąpieniem do prac, zapoznali się z instrukcją obsługi i stosowali do zaleceń producenta. Jak pokazują bowiem badania, to człowiek swoim zachowaniem, a nie sama drabina, przyczynia się do większości upadków z wysokości.

 

 SPRAWDZAJ STAN TECHNICZNY

 

 Wykorzystanie wszelkiego rodzaju narzędzi powinno być poprzedzone sprawdzeniem ich aktualnej kondycji. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nie były one używane przez dłuższy czas, np. w okresie zimowym. – _Przegląd domowej drabiny warto rozpocząć od sprawdzenia ogólnego jej stanu – szukamy pęknięć, wgnieceń lub innych widocznych gołym okiem uszkodzeń. Jeśli ostatnie miesiące spędziła ona w wilgotnej zewnętrznej komórce lub szopie, zwracajmy szczególną uwagę na skorodowane elementy oraz wszelkie mocowania.

Kontrolujemy kompletność wyposażenia: stabilizatory, stopki, łańcuchy zabezpieczające i pasy zapobiegające samoczynnemu złożeniu się drabiny oraz prawidłowe działanie systemowych rozwiązań. Tylko tak przygotowana drabina zapewni nam bezpieczeństwo – przestrzega Marek Banach z firmy KRAUSE.

 

 WYBIERAJ ZGODNIE Z TYPEM PRAC

 

 Wybór drabin do domowego użytku jest ogromny – od niewielkich, poręcznych konstrukcji składających się z 2-3 stopni, przez proste drabiny wolnostojące, aż po wieloelementowe urządzenia, które idealnie sprawdzą się podczas prac wokół wysokiego budynku. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie przemyśleć w jakich okolicznościach będziemy najczęściej z drabiny korzystać. – Jeśli zakres prac jest zróżnicowany, postawmy na wielofunkcyjną drabinę Tribilo lub przegubowy model teleskopowy TeleMatic. Pierwszą możemy wykorzystać zarówno jako prostą drabinę przystawną, rozsuwaną oraz wolnostojącą z wysuwanym elementem – dzięki temu zaspokoi ona praktycznie wszystkie potrzeby zarówno majsterkowicza, jak i działkowca. Druga z kolei, dzięki różnym konfiguracjom, w tym możliwości ustawienia na schodach, świetnie sprawdzi się wokół domu położonego na nierównym terenie – podpowiada ekspert KRAUSE.

 

 STOSUJ DODATKOWE ZABEZPIECZENIA

 

 Nawet najlepiej dopasowana do rodzaju wykonywanych zadań drabina, nie zagwarantuje nam pełnego bezpieczeństwa. Są bowiem prace, podczas których niezbędne okażą się dodatkowe akcesoria zwiększające stabilność urządzenia. – _Mowa tu choćby o wykorzystaniu drabiny na grząskim, trawiastym podłożu czy czynnościach prowadzonych przy występach muru oraz dachu. W pierwszym przypadku warto sprawdzić oferowane przez nas SZPICE DO DRABIN, w drugim zaś dobrze jest wykorzystać UCHWYT DYSTANSOWY, który pozwoli stabilnie oprzeć drabinę i znacząco podniesie komfort prac – zapewnia Marek Banach. Producenci często oferują także regulacje poziomu do stabilizatora oraz przedłużenie podłużnicy z regulacją wysokości, które z powodzeniem pozwolą niwelować różnice w wysokości podłoża.

 

 Drabina to niezwykle przydatne wyposażenie domowych warsztatów, bez którego nie udałoby się nam wykonać wielu prac. Pamiętajmy jednak, by odpowiednio o nią dbać, a podczas użytkowania przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.krause-systems.plGaleria:
powrót


Odwiedzono: 866 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Czerwca 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u