Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Negocjacje z deweloperem - na jaką obniżkę cen możemy liczyć?

8 Lutego 2021
Decyzja o zakupie mieszkania jest jedną z ważniejszych i wymaga odpowiedniego przygotowania. Zarówno, jeśli transakcja dotyczy inwestycji pochodzących z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Spośród dostępnych ofert deweloperów ciężko zdecydować się na jedyną. Warto natomiast zwrócić szczególną uwagę na to, czy na dalszym etapie będzie można wynegocjować z takim przedsiębiorcą niższą cenę za lokal. Jak wyglądają negocjacje z deweloperem oraz od czego zależy obniżka cen? Sprawdzamy. 
 
 

Kupno mieszkania to jedna z ważniejszych transakcji, przede wszystkim ze względu na środki finansowe, jakie należy wyłożyć za jednym razem - co dla niektórych może być dość problematyczne. Właśnie dlatego chętnie korzystamy z takiego rozwiązania, jakim są negocjacje - w niektórych przypadkach finalizowane są w łatwy i szybki sposób, a niekiedy trzeba się mocno natrudzić aby uzyskać rabat. Warto zaznaczyć, że proces negocjacji jest jednym z ważniejszych etapów przedsięwzięcia - to dodatkowa możliwość zaoszczędzenia.
 
Jak negocjować cenę mieszkania z deweloperem?
Kolejnym bardzo ważnym krokiem podczas zakupu mieszkania od dewelopera jest odpowiednio wcześniej zrobiony research, czyli zapoznanie się z ofertami, a także analiza cen. Jeśli kupujemy mieszkanie na własny użytek, należy sprawdzić zarówno całą inwestycję, jak i zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak usytuowanie nieruchomości. W przypadku gdy mieszkania mają inne położenie m.in. względem światła, a stawki za lokal nie różnią się od siebie znacząco - to dobry argument do rozpoczęcia negocjacji. Jak wygląda sytuacja z punktu widzenia dewelopera? 
 
Przedsiębiorcy niemal w każdym przypadku dążą do jak największego podbicia ceny nieruchomości ponieważ zakładają, że rozmowy o ewentualnym rabacie będzie można podejmować w późniejszym terminie. Kupując mieszkanie za gotówkę możemy być pewni, że w tym zakresie mamy duże pole do popisu. Wynika to z tego, że deweloper nie musi czekać aż wpłyną środki m.in. z udzielonego kredytu, tylko od razu może nimi rozporządzać zgodnie z prowadzoną przez niego działalnością deweloperską. Jeśli już zapoznaliśmy się z tematem negocjacji z deweloperem, na jaką obniżkę cen możemy liczyć?
 
Rabat od dewelopera – czy jest możliwy?
Rabat, jaki jest w stanie udzielić deweloper zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest marża. To jej wysokość decyduje o zysku, jaki przedsiębiorca jest w stanie wypracować na danej inwestycji. Zazwyczaj wygląda to tak, że im wyższa marża, tym większa szansa na uzyskanie rabatu. Ponadto ważną kwestią jest obecna sytuacja na rynku oraz to, jak duże jest zainteresowanie konkretną inwestycją deweloperską. Tak więc jeśli pojawią się problemy związane z nagłym spadkiem popytu na mieszkania, deweloperzy stają się znacznie bardziej skłonni do prowadzenia negocjacji cenowych z potencjalnymi kupującymi. 
 
Warto wspomnieć również o tym, że według kupujący mieszkania z rynku pierwotnego, mogą liczyć na rabat wynoszący średnio 3-7 procent - wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. 
 
Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl 

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 497 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Lutego 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u