Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Nowoczesne ogrodzenie domu – od paneli po bramę

9 Sierpnia 2021
Grodzić się każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi – tak można byłoby przekształcić tekst znanej piosenki Jerzego Stuhra. Dziś niemal każda posesja ma bowiem jakieś ogrodzenie, które jest dla właścicieli gwarancją bezpieczeństwa i symbolem dobrobytu. Drewniane płoty coraz częściej zastępowane są przez rozwiązania wykonane ze stali, które wyglądają bardzo nowocześnie. Co ważne, są trwałe i łatwe w konserwacji, przystępne cenowo, a w dodatku niektóre z nich można bez problemu zamontować samodzielnie. 
 

Ogrodzenie pełni wiele ważnych funkcji: zapewnia prywatność, ochronę przed potencjalnymi złodziejami oraz dzikimi zwierzętami, a także stanowi wizytówkę domu. Dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się obecnie rozwiązania ze stali, zwłaszcza te systemowe, które można zakupić w atrakcyjnej cenie i zamontować samodzielnie. Panele ogrodzeniowe są solidne i cechuje je minimalistyczny design. W dodatku w tej samej technologii może być wykonana także brama wjazdowa i furtka, jeśli chcielibyśmy nabyć je w komplecie. A to przecież duża wygoda, a także gwarancja, że każdy element ogrodzenia będzie idealnie ze sobą współgrał i pasował pod względem wizualnym.

Ażurowość w cenie
Dziś odchodzi się już od masywnych, pełnych ogrodzeń, które wpływają negatywnie na architekturę krajobrazu i budzą złe skojarzenia. Na czasie są zaś produkty ażurowe, które pięknie i dyskretnie wtapiają się w otoczenie. Kontakt z naturą jest obecnie w cenie. Dlatego na znaczeniu zyskują rozwiązania panelowe. Ich ogromną zaletą jest szybkość montażu – prefabrykowane panele ogrodzeniowe łączy się przy użyciu gotowych systemów. Taką pracę można wykonać z powodzeniem samodzielnie, oszczędzając na kosztach wynajęcia fachowca. Wystarczy wyrównać i oczyścić teren, a następnie zmierzyć i zaplanować kształt ogrodzenia, aby dokonać odpowiedniego zamówienia. Poszczególne elementy przymocowuje się do solidnie osadzonych słupków. Można także zrobić podmurówkę (bądź zakupić gotową), nawet dekoracyjną z kamienia. 


Solidne, czyli na lata
Panel ogrodzeniowy to rozwiązanie łatwe w konserwacji – w przypadku uszkodzenia można wymienić tylko jedno zniszczone przęsło. Takie ogrodzenie, zakupione od sprawdzonego producenta, ma ponadto dużą odporność na korozję. Jeśli więc materiał jest pokryty specjalną powłoką i malowany proszkowo, to możemy mieć pewność, że cechuje się doskonałą jakością. Warto wybierać zwłaszcza produkty „made in Poland” i wspierać rodzimą gospodarkę.
Każdy nasz klient otrzymuje 5-letnią gwarancję antykorozyjną na produkty Fortlook, które są zawsze cynkowane ogniowo. A co najważniejsze, na rynku wyróżniamy się bardzo szybkim czasem realizacji zamówień. W ciągu 7 dni dostarczamy rozwiązania standardowe, a 14 dni przygotowywane według specyfikacji odbiorcy. Dzięki temu jesteśmy w stanie błyskawicznie reagować na potrzeby konsumentów, dla których czas jest najcenniejszą wartością. Panele mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, a więc bez problemu dopasujemy je do stylistyki domu
tłumaczy Jarosław Danielski z Fortlook, firmy o w pełni polskim kapitale, produkującej m.in. ogrodzenia panelowe. Dzięki ażurowemu wykończeniu można przy konstrukcji posadzić pnące rośliny, które z czasem stworzą piękną zieloną przesłonę w miejscach, w których chcemy zyskać większą prywatność.

Z bramą i furtką w komplecie
W technologii paneli ogrodzeniowych może być także wykonana furtka oraz brama wjazdowa – zarówno w wersji przesuwnej, jak i dwuskrzydłowej, które można później bez problemu zautomatyzować. Coraz więcej osób stawia bowiem na inteligentny dom.
Ogrodzenie wygląda najładniej, gdy każdy jego element idealnie ze sobą współgra wizualnie. Dlatego warto wybierać panele ogrodzeniowe wraz z bramą i furtką od tego samego producenta, w komplecie – to przecież gwarancja spójnego designu. Zwróćmy także uwagę na kolorystykę – dobierając jeden kolor wiodący bądź powtarzalne motywy kolorystyczne, nie przesadzajmy jednak z ich ilością, a całość będzie prezentować się ciekawe – dodaje Jarosław Danielski.


Ogrodzenie to najważniejszy element otoczenia domu. Nic dziwnego, że grodzimy działki zazwyczaj już na początku inwestycji. Dobrze dobrane będzie cieszyć oczy i służyć nam przez długie lata. U polskich producentów znajdziemy wysokiej jakości rozwiązania panelowe w rozsądnej cenie, bo wydatków podczas budowy czy remontu domu i tak jest wiele, a więc warto oszczędzać, tylko „z głową”.

 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1250 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Sierpnia 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u