Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

O co ten hałas, czyli o czym należy pamiętać wybierając izolacje akustyczne

7 Lipca 2021
Ciszy zobaczyć się nie da. Ale wszystkie okładziny czy warstwy izolacji akustycznej, które mają zapewnić ochronę przed hałasem już tak i jak pokazuje praktyka w tradycyjnym wykonaniu nie zawsze są to widoki, którymi warto się chwalić. Oferta Armacell to szereg rozwiązań odpornych na skrajne przemysłowe warunki, ale także atrakcyjne wizualnie systemy przeznaczone do reprezentacyjnych wnętrz mieszkalnych czy biurowych.
 

O co ten cały hałas?
Hałas to coraz większy problem naszych czasów. Urządzenia, maszyny, odgłosy miasta, praca w miejscach typu open space czy chociażby głośni sąsiedzi - wszystko to sprawia, że na brak ciszy jesteśmy narażeni zarówno w pracy, jak i w domu. Nowoczesne materiały ochronne pomagają nam skutecznie zmierzyć się z tym wyzwaniem i ograniczyć poziom hałasu już przy grubościach nawet jedynie kilku milimetrów. Gotowe rozwiązania Armacell przeznaczone do wnętrz mieszkalnych i biurowych dodatkowo mogą być stosowane nawet na powierzchni istniejących przegród, a ich estetyczny wygląd sprawia, że nie wymagają dodatkowych warstw wykończeniowych.

Rodzaje hałasu
We wnętrzach, w których przebywamy zazwyczaj narażeni jesteśmy na wiele typów hałasu jednocześnie i mowa tu zarówno o odgłosach zewnętrznych, jak i tych, które powstają w pomieszczeniach - rozmowy, pracujące kserokopiarki, odgłosy z rur i instalacji. Hałas może docierać do nas zarówno drogą powietrzną jak i materiałową, a skuteczna izolacja akustyczna powinna uwzględniać wszystkie czynniki. W specyficznych warunkach może się jednak okazać, że powinniśmy zdecydować się na typ izolacji, który będzie skupiał się na konkretnej formie ochrony. Przykładowo, jeżeli zależy nam na usunięciu ogólnego pogłosu generowanego przez otoczenie w danym pomieszczeniu powinniśmy sięgnąć po materiały, które są absorberami dźwięków powietrznych. Zaliczymy do nich piankowe, otwartokomórkowe produkty z linii Armacell ArmaSound, które dzięki swojej strukturze ograniczają odbicia dźwięku. W przypadku, kiedy zależy nam na eliminacji hałasu materiałowego, powstającego np. w wyniku drgań urządzeń, rur, instalacji przenoszonych na konstrukcję, niezbędne będzie oddzielenie generatora dźwięku elastyczną izolacją, zapobiegającą powstawaniu fali dźwiękowej materiałowej. W takim przypadku idealnie sprawdzą się np. produkty FEF - ArmaFlex albo na bazie polietylenu - Tubolit AR Fonowave, Tubolit AR Fonblock i Tubolit DG Plus. Zarówno rozwiązania ArmaFlex jak i Tubolit, to potwierdzona w testach wysoka skuteczność izolacji akustycznej dźwięków strukturalnych. Jeżeli natomiast chcemy zredukować hałas od rur lub urządzeń umieszczonych w przestrzeni otwartej to bardzo dobrze sprawdzą się maty izolacyjne ArmaComfort AB Alu i ArmaComfort AB Alu Plus. Doskonale zatrzymują hałas powietrzny dochodzący od rur kanalizacji bytowej i deszczowej i co bardzo ważne mają klasę reakcji na ogień B-s1,d0 i spełniają wymóg NRO (nierozprzestrzeniania ognia). Powyższe maty doskonale redukują również hałas od urządzeń klimatyzacyjnych typu klimakonwektory wentylatorowe, pompy ciepła.

Cicho, ciszej, ArmaComfort 
Odpowiednie wyciszenie pomieszczeń jest kluczowe dla naszego dobrego samopoczucia, wydajności pracy oraz jakości odpoczynku. Nowoczesne bariery akustyczne ArmaComfort, produkowane z unikalnej mieszanki na bazie EVA/EPM. To elastyczny materiał, który zapewnia lepszą ochronę przy mniejszej grubości w stosunku do tradycyjnych rozwiązań i pomaga zredukować hałas nawet przy grubości izolacji wynoszącej jedynie 2 mm.
Do wyboru mamy dwa warianty kolorystyczne - czarny dedykowany rozwiązaniom w konstrukcjach ściennych i biały przeznaczony do użytku zewnętrznego, bez konieczności stosowania dodatkowych warstw wykończeniowych.

 

Jest to więc doskonałe rozwiązanie np. do szybkiego i nieinwazyjnego remontu. Płyty wystarczy przykleić do ściany i gotowe. Należy jednak dodać, że takie rozwiązanie będzie skuteczne jedynie w przypadku lekkich ścianek działowych, a poprawa izolacyjności akustycznej ściany wyniesie od kilka dB. Elastyczność i wewnętrzna samoprzylepna warstwa sprawiają, że montaż jest wyjątkowo prosty. Nie musimy też obawiać się o nasze zdrowie w związku z pozostawieniem odsłoniętej izolacji. Materiał jest wolny od ołowiu, bitumu, halogenów i fosforanów. Zapewnia też wysokie bezpieczeństwo pożarowe, nawet B-s1, d0.  Izolacje Armacell to wygodny sposób na sprawną realizację, skuteczną ochronę przed hałasem i wysoką estetykę wykonania. 

www.armacell.pl 
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.  
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 443 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Lipca 2021

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u