Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy - na co zwracać uwagę przy kupowaniu przez Internet?

20 Maja 2021
Zadbany i wypielęgnowany ogród to wizytówka każdego domu. Równo skoszony trawnik, efektownie przycięty żywopłot i piękne rabaty z kolorowymi kwiatami sprawiają, że każdy ogród ma niepowtarzalny urok. Do tego jednak potrzebujemy często specjalistycznego sprzętu i narzędzi ogrodniczych. Na co zwracać uwagę, kupując je przez Internet i dlaczego warto wybrać właśnie tę formę transakcji podczas zakupów ogrodniczych? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.
 
 

Starannie wybierz sklep internetowy
 
Wybór sklepu to pierwszy krok podczas bezpiecznych zakupów przez Internet, w końcu zakup sprzętu ogrodniczego i elektronarzędzi to duży wydatek. Sprawdź opinie o sklepie internetowym w wyszukiwarkach i portalach społecznościowych. Bardzo często wybieramy sklepy online, które pojawiają się w pierwszych wynikach wyszukiwania i jest to rozsądna decyzja ze względu na tzw. pozycjonowanie sklepu. Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych i dlaczego warto zwracać uwagę na sklepy, które pojawiają się jako pierwsze w wynikach wyszukiwania? Pozycjonowanie to tak naprawdę duże udogodnienie dla klienta. Strony internetowe działają dzięki temu sprawnie, a ich treści są dostosowane do potrzeb klientów i zoptymalizowane pod kątem tego, czego klienci szukają. W takim sklepie mamy pewność, że znajdziemy właśnie to, czego potrzebujemy. Wiele sklepów ogrodniczych i budowlanych korzysta z tego rozwiązania.
 

Sprawdź, czy oferowany sprzęt ma gwarancję
 
Jak już powiedzieliśmy, zakup sprzętu ogrodniczego to spora inwestycja. Kosiarka, sekator i przycinarka, czyli podstawowe narzędzia, które przydadzą nam się w ogrodzie, to wydatek ponad 1000 zł. Dlatego tak ważne jest, aby oferowane produkty miały gwarancję producenta. Warto sprawdzić, czy mają także niezbędne atesty i certyfikaty. Jeśli tej informacji nie ma na stronie internetowej, dopytajmy w wiadomości mailowej lub poprzez portale społecznościowe sklepu.


Wady i zalety kupowania przez Internet
 
Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety i dotyczy to również zakupów przez Internet.
Zacznijmy od tych pierwszych. Niestety, sprzętu nie możemy obejrzeć na żywo, poprosić o prezentację działania i od razu dopytać o szczegóły. Są klienci, dla których jest to bardzo ważne. Jest to tak naprawdę jedyna wada.
Jakie są natomiast zalety kupowania przez Internet? Po pierwsze sklepy internetowe otwarte są całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Możemy zrobić zakupy o dowolnej porze, nie ruszając się z domu, nie stojąc w korkach ani nie szukając miejsca parkingowego. Nie musimy się też martwić o transport sprzętu, zwłaszcza takiego, który ma większe gabaryty, jak np. glebogryzarka czy łuparka, do przewozu których z pewnością będziemy potrzebować samochodu dostawczego lub przyczepy. Sklepy internetowe są często w stanie zaoferować znacznie lepszą cenę niż popularne markety budowlane. Powód jest prosty – nie muszą płacić wysokiego czynszu w galeriach handlowych, utrzymywać sieci sklepów i setek, a często tysięcy, pracowników.
Martwisz się, że nie możesz zobaczyć kupowanego sprzętu ani porozmawiać ze sprzedawcą? Także i tutaj jest rozwiązanie. Dobre sklepy internetowe bardzo dbają o profesjonalną obsługę klienta. Zapewniają całe zaplecze wiedzy dotyczące asortymentu – filmy instruktażowe, prezentacje oraz mnóstwo inspiracji dotyczących ogrodu. Bez problemu można także skontaktować się z obsługą i doradcami.
 

Dbaj o bezpieczeństwo transakcji przez Internet
 
Dokonując jakichkolwiek zakupów przez Internet, bardzo ważne jest, aby dbać o bezpieczeństwo wykonywanych płatności i dostępu do konta bankowego. Najważniejszą zasadą jest korzystanie wyłącznie z zaufanego połączenia – nigdy nie rób zakupów, będąc podłączonym do publicznej sieci Wi-Fi. Przechodząc na stronę banku, zawsze sprawdzaj, czy w pasku adresowym jest symbol zamkniętej kłódeczki – tylko wtedy masz pewność, że transakcja przebiegnie bezpiecznie.
Uważaj na internetowych oszustów – nie otwieraj maili z niepewnych adresów i nie reaguj na prośby (mailowe, SMS-owe lub za pośrednictwem komunikatorów) o podanie dostępu do konta, dopłatę do przesyłki, zalogowanie się na fałszywej stronie banku, klikanie w linki itp. Ani bank, ani sklep internetowy nie wysyłają takich wiadomości.


 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 885 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Maja 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u