Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Przygotowanie ogrodu na zimę

18 Listopada 2013
W listopadzie wykonujemy ostatnie prace w ogrodnictwie i szykujemy rośliny do okresu zimowego. Przy tych pracach bardzo przydatna okaże się agrowłóknina ogrodowa.

Rośliny w ogródku, by przetrwać w dobrej kondycji sezon zimy, potrzebują naszej interwencji. Powinniśmy się nimi zaopiekować i przygotować do ciężkiego sezonu, jakim bez wątpienia jest dla nich zima. Do grona roślin w największym stopniu wymagających zabezpieczenia należą byliny, rośliny dwuletnie, wrzosowate, młode drzewka, rośliny zimozielone czy iglaki.


Na rynku można napotkać dużo rodzajów osłon, które możemy użyć w ogrodnictwie zależnie od wielkości roślin i ich cech. Najlepsza z metod to okrycie roślin, w szczególności iglastych, wykorzystując do tego agrowłókninę okryciową lub celowo uszyte worki z agrowłókniny. Takie kaptury okryciowe na krzewy produkowane są w wielu wersjach kolorystycznych oraz mogą posiadać naszyte wesołe rysunki przedstawiające m.in. Św. Mikołaja, psa, renifera, czy bałwana. W ten sposób nie tylko osłonimy roślinność przed negatywnym wpływem okresu zimowego, ale także odmienimy wygląd całego ogrodu, dodamy mu nowy walor.


Osłona  z agrowłókniny jest wskazana w bezśnieżne zimy, kiedy krzewy nie posiadają warstwy ochronnej przed wiatrem. Porowata struktura materiału kaptura umożliwia oddychanie, a lekkość włókniny nie ingeruje w żadnym stopniu w rozwój roślin, tworząc specjalny mikroklimat służący roślinom. Worek należy nasunąć na krzew poczynając od szczytu ku dołowi, później zaciągnąć sznurek, który znajduje się na obwodzie kaptura. Poleca się stosowanie takich kapturów z agrowłókniny od chwili pojawienia się pierwszych jesiennych przymrozków aż do przyjścia wiosny.

Po sezonie zimowym tak ochroniona zieleń wokół naszego domu powróci w pełnej krasie przynosząc dumę ogrodnikowi i gwarantując pięknie zagospodarowaną przestrzeń wokół posesji.

Autor: nagari1 Aga
Polecamy kaptury ochronne z agrowłókniny
 
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3926 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Listopada 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u