Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Metal i drewno - przesłony do panelowych systemów ogrodzeniowych z charakterem

14 Maja 2013
Poznaj naszych bohaterów, znajdź tych,  z którymi możesz się utożsamić i sprawdź, czy zaproponowane im rozwiązanie jest także idealne dla Ciebie!

Anna (39 lat), Tomek (40 lata)

Kilka słów o nich:
Energiczna, odważna para z dwójką 7-letnich bliźniąt, lubiąca nowoczesność, ale i ceniąca klasykę, wymagająca

Charakter posesji:
Dom jednorodzinny o klasycznej architekturze, z dachem dwuspadowym, beżową elewacją, drewnianymi oknami, dużym tarasem drewnianym i drewnianym placem zabaw dla dzieci w wypoczynkowej części ogrodu.

Wyobrażenie o ogrodzeniu:

Ania
Chciałabym mieć trochę prywatności w ogrodzie, zatem szukam ogrodzenia, które odgrodzi mnie od sąsiadów. Z drugiej strony chciałabym widzieć, co się dzieje na deptaku od frontu posesji – moje dzieci za kilka lat będą tu jeździły na rowerkach, chcę je mieć na oku. Myślę o ogrodzeniu pasującym do stylu naszej posesji, ale chyba postawię na panele, które od strony ogrodu obsadzę tujami. Niestety duże drzewa dużo kosztują i jest większe ryzyko, że się nie przyjmą, ale chcę zapewnić sobie prywatność już teraz.”
Tomek
„Chcę, aby ogrodzenie podobało się Ani, to ona ma zmysł estetyki. Dla mnie z kolei ważna jest jakość ogrodzenia i sprawa konserwacji, na którą będę skazany.”

Zdaniem eksperta:
 • ogrodzenie posesji Ani i Tomka powinno idealnie pasować do klasycznego charakteru posesji i nawiązywać do drewnianych elementów
 • powinno zapewniać prywatność w newralgicznych punktach ogrodu, a jednocześnie nie zasłaniać widoku tam, gdzie jest na co popatrzeć :)
 • powinna charakteryzować je wysoka jakość – zarówno ze względu na mniej problemów z konserwacją czy naprawą ogrodzenia, jak i ze względu na aspekt estetyczny
 • ma być solidne i gwarantować bezpieczeństwo użytkownikom, którymi są także małe dzieci
Wybór eksperta:

System ogrodzeniowy Bekafor Classic firmy Betafence w kolorze eleganckiego antracytu, w części wypoczynkowej wypełniony drewnianymi przesłonami z sosny nordyckiej Bekafor Collfort:



 • system o klasycznym dizajnie idealnie podkreśli klasyczną architekturę budynku, a kolor antracytowy doda ogrodzeniu niewymuszonej elegancji i idealnie będzie komponował się z delikatnym kolorem elewacji
 • wypełnienie paneli Bekafor Classic w części wypoczynkowej dedykowanymi systemowi drewnianymi przesłonami zapewni rodzinie prywatność, na której bardzo zależy Ani, i jednocześnie nawiąże do drewnianego tarasu i innych drewnianych elementów posesji
 • część ogrodzenia od frontu posesji pozostanie przezierna, zgodnie z życzeniem Ani, jednak w przyszłości, gdyby Ania zmieniła zdanie, Tomek z łatwością samodzielnie zamontuje przesłony także od frontu (wystarczy wsunąć poziome i pionowe listwy w panel i zamocować je za pomocą śrub stalowych lub ocynkowanych, po uprzednim prostym demontażu ogrodzenia)
 • wysoka jakość i najnowocześniejsza technologia powlekania, gwarantująca wieloletni komfort użytkowania ogrodzenia Bekafor Classic z przesłonami Bekafor Collfort, zostanie doceniona zarówno przez Tomka, jak i przez Anię

To jeszcze nie to? Poznaj kolejną rodzinę!

Emilka (27 lat), Darek (33 lata)

Kilka słów o nich:
Rodzina z dwójką małych dzieci, lubią nowoczesny styl, co widać nie tylko na zewnątrz ich domu, ale i w środku, gdyby nie mieli dzieci, kupiliby loft, ale ze względu na maluszki wybrali jednorodzinny dom na obrzeżach miasta; we wszystkim stawiają na jakość i w tym aspekcie nie uznają kompromisów.

Charakter posesji:
Dom jednorodzinny o nowoczesnej i niebanalnej architekturze, płaskim dachu, mocno przeszklony
Ogród trawiasty, taras wyłożony płytkami granitowymi

Wyobrażenie o ogrodzeniu:

Emilka
„Lubię industrialny styl i chciałabym, aby ogrodzenie mocno do niego nawiązywało. Myślałam o panelach w antracytowym kolorze, ale musi być w nich jeszcze coś, co nada im niepowtarzalnego charakteru.”

Darek
„Podobnie jak Emilia chcę, aby ogrodzenie stanowiło jedną całość z bryłą budynku. Nasz wyjątkowy dom wymaga równie niezwykłego ogrodzenia. Dobrze by było, żebym nie musiał co sezon konserwować ogrodzenia, nie mam na to czasu ani ochoty.”

Zdaniem eksperta:
 • Ogrodzenie posesji Emilki i Darka powinno mocno nawiązywać do industrialnego stylu
 • Powinno dawać im możliwość kreowania własnej przestrzeni
 • Ogrodzenie powinno być niezwykłe, należy zagrać tu kolorem, ale i formą
 • Dizajn musi iść w parze z najwyższą jakością i gwarancją wieloletniego komfortu użytkowania ogrodzenia

Wybór eksperta:

System paneli Zenturo firmy Betafence w kolorze antracytu wypełniony perforowaną taśmą ze stali nierdzewnej lub murek gabionowy z paneli Zenturo w kolorze antracytowym, uzupełniony taśmą Perfo:




 • Zenturo to niezwykłe panele o unikalnym dizajnie, który podkreśli nowoczesny charakter posesji Emilki i Darka
 • Antracytowy kolor i stalowa taśma Perfo nadają ogrodzeniu industrialny styl, łącząc je tym samym z industrialną bryłą budynku
 • W zależności od oczekiwanego stopnia prywatności, Emilka i Darek mogą wypełnić panele Zenturo taśmą tak, aby ogrodzenie pozostało całkowicie przysłonięte lub częściowo przezierne
 • Panele Zenturo Emilka i Tomek mogą wykorzystać do budowy murku gabionowego, który nie tylko zapewni im większą prywatność, ale stanie się industrialną ozdobą posesji – może Emilka zdecyduje się połączyć stalowy chłód paneli i taśmy Perfo z ciepłem drewna? A może postawi na szkło lub beton?
 • Zarówno Tomek, jak i Emilka, docenią wygodę, jaką daje użytkowanie systemów ogrodzeniowych Betafence – dzięki najnowocześniejszej technologii powlekania systemy te cechuje wieloletnia odporność antykorozyjna bez konieczności regularnej konserwacji

To jeszcze nie to? Wejdź na www.ogradzamy.pl, gdzie znajdziesz więcej propozycji od Betafence.

Zobacz prezentację Betafence



Galeria:







powrót


Odwiedzono: 5052 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Maja 2013

Podziel się    



Bruk Bet

Kad - prywatny detektyw Gdańsk

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok








podobne artykuły oferta eksperta






freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u