Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Ogrodzenie domku szeregowego

14 Maja 2014
Masz dom w zabudowie szeregowej? Kiedy jesteś w swoim ogródku, czujesz ciągle na sobie czyjś wzrok? Wygrodź swoją posesję z ogrodzeniem zapewniającym komfort prywatności i zniknij z oczu swoim sąsiadom.

Mieszkając w szeregówce wcale nie trzeba być wścibskim, by wiedzieć, co się dzieje na sąsiedniej posesji. Bo wszystko, co się dzieje na małych przestrzeniach niewielkich ogródków, tak naprawdę dzieje się na oczach sąsiadów.

Jesteś pod obstrzałem sąsiedzkich spojrzeń?

Nie masz gdzie uciec z kącikiem grillowym lub relaksacyjnym? Ukryj się za estetycznym ogrodzeniem i odpocznij od wścibskich spojrzeń.
  • Wybierz system ogrodzeniowy, który zapewni Ci poczucie prywatności w newralgicznych miejscach ogródka, na przykład na wprost okien salonu sąsiadów lub na każdym centymetrze Twojej posesji
  • Dopasuj dizajn ogrodzenia do charakteru Twojej posesji
  • Postaw na rozwiązania wysokiej jakości – poczujesz się wolny od spojrzeń sąsiadów i… regularnej pracy przy konserwacji ogrodzenia
  • Możesz też obsadzić swoje ogrodzenie roślinami pnącymi lub utworzyć szpaler z jałowców lub innych drzewek – pamiętaj jednak, że pnącza będą zasłaniały Twoją posesję tylko przez kilka miesięcy w roku; jeśli wolisz tuje lub jałowce, musisz się liczyć z tym, że drzewka będą potrzebować od kilku do kilkunastu lat, by osiągnąć odpowiednią wysokość

Ogrodzenia, które uwalniają od wścibskich spojrzeń

Jeśli chcesz osłonić swoją posesję przed spojrzeniami sąsiadów i czuć się swobodnie nawet na ogródku o małym metrażu, wybierz ogrodzenie, które zapewni Ci prywatność.

Ogrodzenia murowane lub z przęseł betonowych – za ich pomocą wzniesiesz prawdziwy mur pomiędzy Tobą a sąsiadami, ale kosztem swojego komfortu, bo na małej przestrzeni Twojego ogródka takie ogrodzenie będzie robiło wyjątkowo przytłaczające wrażenie.

Ogrodzenie lamelowe – rozwiązanie lżejsze od ogrodzenia betonowego, ale wiąże się z nim ciężka praca przy regularnej konserwacji i malowaniu, które może być konieczne już po jednym sezonie.

System panelowy Zenturo lub Bekafor Classic firmy Betafence – takie ogrodzenie możesz dopasować do swojej posesji nie tylko pod względem dizajnu, ale także oczekiwanego stopnia prywatności. Możesz wypełnić je w całości lub tylko w wybranej jego części i dodatkowo – masz możliwość uzupełnienia ogrodzenia bramą o spójnym wzorze!

Sekret tkwi w pomyśle!

Panele Zenturo od Betafence to wysokiej jakości system ogrodzeniowy, dostępny także w kolorze antracytu, idealnie podkreślający nowoczesny i industrialny styl posesji. Na wybranej części lub na całości ogrodzenia możesz wypełnić panele taśmą Perfo ze stali nierdzewnej lub taśmą Flexo w kolorze antracytowym. Obie taśmy dostępne są w dwóch rozmiarach, które połączone w ramach jednego panelu dają niezwykle dekoracyjny efekt. Taśmy przewleka się przez oczka siatki – Perfo pionowo, a Flexo pionowo lub poziomo.

W zależności od oczekiwanego stopnia poczucia prywatności, możesz:
  • Wypełnić taśmą panele na całej długości ogrodzenia lub tylko w wybranej jego części – na przykład od strony ogródka, pozostawiając część frontową przezierną
  • Wypełnić panel całkowicie lub zostawiając wolne przestrzenie pomiędzy wypełnionymi oczkami
  • W ramach jednego panelu połączyć taśmę z pikselami – plastikowymi prostokątami dostępnymi w trzech rożnych rozmiarach, które z łatwością montuje się na ogrodzeniu, układając z nich dowolny graficzny wzór
Prawdziwa klasyka!

Jeśli Twoja posesja ma klasyczny charakter, doskonałym jej zwieńczeniem będzie ogrodzenie Bekafor Classic firmy Betafence, które możesz wypełnić przesłonami Bekafor Collfort lub Bekafor Nevada. Nevada to listwy z wysokiej jakości tworzywa sztucznego dostępne w kolorze zielonym, antracytowym i imitującym jasne drewno. Możesz też wybrać przesłony Collfort wykonane z naturalnego drewna sosny nordyckiej.

Wybierając panele Betafence masz pewność, że latami będą wyglądać, jak nowe bez konieczności regularnej, czasochłonnej i kosztownej konserwacji.

Czysta kalkulacja

Ogrodzenie o długości 40 mb z paneli Zenturo o wysokości 170 cm i słupów dedykowanych systemowi to koszt nieco ponad 4700 zł. Dodatkowy koszt stanowi taśma – masz do wyboru stalową taśmę Perfo (niecałe 288 zł za opakowanie taśmy do wypełnienia węższych oczek jednego panelu lub niecałe 385 zł za taśmę o szerokości 94 mm, do wypełnienia szerszych oczek) lub ekonomiczną taśmę Flexo (niecałe 92 zł za 50 m węższej taśmy, lub niecałe 212 zł za 50 m szerszej).

Podobną cenę będzie miało 40 m ogrodzenie z paneli Bekafor Classic o tej samej wysokości, montowane na słupach Bekaclip, a wypełnienie jednego panelu takiego ogrodzenia o szerokości 2 metrów przesłonami Collfort z drewna sosny nordyckiej to koszt około 180 zł.

Przesłony Nevada i Collfort dostępne są w zestawach umożliwiających wypełnienie jednego panelu. Cena za taki zestaw przesłon Collfort z drewna sosny nordyckiej to niecałe 180 zł (dla paneli o wysokości 170 cm). Więcej informacji o cenach przesłon dedykowanych systemowi Bekafor Classic uzyskasz, kontaktując się z naszymi dystrybutorami. Zapraszamy na www.ogradzamy.pl

Podane w artykule ceny są cenami netto.Zobacz prezentację BetafenceGaleria:


powrót


Odwiedzono: 5101 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Maja 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u